forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Schimbarea vine din interior!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/schimbarea-vine-interior-12488.html)

mutulica 04 mar 2014 15:23:40

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1335343)
trebuie sa fi ambitioasa, numai sa vrei! si cum stiu cat de mult iti doresti sa slabesti nu te impiedica nimic! Eu mananc numai fiert sau la cuptor, nimic prajit...deci se poate. Paine mananci? zahar? renunta la astea doua si ai sa vezi ca o sa slabesti mai repede. >:D< tarate mananci? eu mi-am luat si tarate si fulgi de ovaz si mananc cu iaurt degresat. e tare bun. seara mai imi fac suc de morcovi, mere si sfecla, mananc mai putin si beau si cate un pahar de suc.
eu te sustin, asa ca ambitie si la treaba;)>:D<

prima oare a fost mai simplu, nu inteleg de ce
la paine am renuntat, o sa-mi mai iau de tarite sau secara, dar oricum nu vreau sa maninc paine decit 1-2 ori pe saptamina, iar daca nu am in casa nu maninc:D
si nimic dulce, normal...doar miere cind lesin de pofta:)):)):))
fulgi de ovaz maninc, o sa-mi fac la mic dejun, cu stafide sau cu nuci si putina miere.
Simt eu ca m-am pus pe treaba, trebuie luni sa vad 72 cintar, paine joi ma bag si la sport:)

loredana2200 04 mar 2014 15:27:07

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1335344)
prima oare a fost mai simplu, nu inteleg de ce
la paine am renuntat, o sa-mi mai iau de tarite sau secara, dar oricum nu vreau sa maninc paine decit 1-2 ori pe saptamina, iar daca nu am in casa nu maninc:D
si nimic dulce, normal...doar miere cind lesin de pofta:)):)):))
fulgi de ovaz maninc, o sa-mi fac la mic dejun, cu stafide sau cu nuci si putina miere.
Simt eu ca m-am pus pe treaba, trebuie luni sa vad 72 cintar, paine joi ma bag si la sport:)

si eu mi-am luat paine de secara acum doua saptamani...si inca mai am in frigider:))
cum merge cu postul?

mutulica 04 mar 2014 15:30:50

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1335345)
si eu mi-am luat paine de secara acum doua saptamani...si inca mai am in frigider:))
cum merge cu postul?

foarte bine, ma simt mai usoara parca cu mincarea de post, sper sa pot tine cit mai mult si inca sa slabesc; o sa-fi fac maine cred o supa crem din mazare si morcov ca sa am si proteine in meniu:)

mutulica 04 mar 2014 15:33:41

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Azi faci hip-hop abs?

Vrei un filmulet de zumba distractic si eficient?:D
Sigur Andrei o sa se distreze:))

loredana2200 04 mar 2014 15:36:34

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1335346)
foarte bine, ma simt mai usoara parca cu mincarea de post, sper sa pot tine cit mai mult si inca sa slabesc; o sa-fi fac maine cred o supa crem din mazare si morcov ca sa am si proteine in meniu:)

mi-ai dat idee, si eu am mazare congelata, asa ca maine fac si eu:D
eu tot incerc dar nu prea reusesc sa ma las de tigari:">, sunt sigura ca si din cauza lor obosesc si nu prea dau randament la sport....cel putin o sa incerc sa le reducx-(

mutulica 04 mar 2014 15:41:05

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1335349)
mi-ai dat idee, si eu am mazare congelata, asa ca maine fac si eu:D
eu tot incerc dar nu prea reusesc sa ma las de tigari:">, sunt sigura ca si din cauza lor obosesc si nu prea dau randament la sport....cel putin o sa incerc sa le reducx-(

Eu nu fumez, doar uneori...da acuma ma bucur ca nu am tigari in casa, as trage una:)):)):))
Poate imi dai si mie una>:)

loredana2200 04 mar 2014 15:44:58

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1335352)
Eu nu fumez, doar uneori...da acuma ma bucur ca nu am tigari in casa, as trage una:)):)):))
Poate imi dai si mie una>:)

te astept la mine>:D< daca nu fumezi e mai bine asa, ca mai fumezi cate una rareori nu e mare lucru, doar sa nu devina obicei;)
eu sincer am mai incercat sa le las, dar cand ma enerveaza asta a meu, musai sa trag cate o tigara, cel putin ma calmez pe moment:D

mutulica 04 mar 2014 15:48:51

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1335356)
te astept la mine>:D< daca nu fumezi e mai bine asa, ca mai fumezi cate una rareori nu e mare lucru, doar sa nu devina obicei;)
eu sincer am mai incercat sa le las, dar cand ma enerveaza asta a meu, musai sa trag cate o tigara, cel putin ma calmez pe moment:D

mai des nu-mi permit ca ma omoara asta al meu daca afla>:)...si eu am ten cu probleme caruia nu-i place alcoolul, tigarile si noptile nedormite...si trebuie sa am grija de el ca deja am o virsta:">..da eu suflet inca am 20 de ani:)):)):)):))

loredana2200 04 mar 2014 16:01:24

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1335359)
mai des nu-mi permit ca ma omoara asta al meu daca afla>:)...si eu am ten cu probleme caruia nu-i place alcoolul, tigarile si noptile nedormite...si trebuie sa am grija de el ca deja am o virsta:">..da eu suflet inca am 20 de ani:)):)):)):))

cu sufletul si eu...cam la 18 ani:D si uneori si gandirea pe la 15 ani:))
mie sincer imi place asa, decat 100% maturizata si cu griji si ganduri(si asa le am), mai bine intru din cand in cand in lumea mea de copil si ma refugiez acolo;;)

mutulica 04 mar 2014 16:12:20

Re: Schimbarea vine din interior!!!
 
Citat:

Anterior postat de loredana2200 (Post 1335363)
cu sufletul si eu...cam la 18 ani:D si uneori si gandirea pe la 15 ani:))
mie sincer imi place asa, decat 100% maturizata si cu griji si ganduri(si asa le am), mai bine intru din cand in cand in lumea mea de copil si ma refugiez acolo;;)

eu zic ca sintem la virsta potrivita; frumoase, destepte si periculoase>:)>:)>:)

gata, savurez ceaiul[*ceai*]:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:48:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO