forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

nicoleta30 25 aug 2010 12:11:50

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
A! Multumesc de urare si sa-ti traiasa si tie si sa ai parte de el!!! MUUUUUUUUULTA SANATATE

nicoleta30 25 aug 2010 12:12:59

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Mai vrei sa faci unul?

blonditza 25 aug 2010 12:52:59

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
momentan nu, 2 ani e interzis dupa cezariana dar dupa aia mi-as mai dori unul, poate o fetita daca da domnul dar ramane de vazut, sa ne fie casa gata si pe urma.....

blonditza 25 aug 2010 12:55:38

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 301833)
la mine au fost mai multe, inainte de baietel, am mai avut o sarcina,tot un baietel pe care l-am pirdut la 8 luni, l-am nascut a trait ff putin[*plans*] si apoi la 4 luni am ramas insarcinata cu cel de-al doilea copil care a fost si este si ma rog sa fie bine in fiecare zi!!
Ei inainte de prima sarcina m-am invartit pe la 54-55 si la sf celei de-a doua cu o luna inainte sa nasc avean 82, dupa ce am nascut vreo75 apoi la scurt timp 72 (am eliminat apa) si de acolopana la 54 de kg a fost o lupta...

offf acuma am vzt ce ai scris....regret enorm ce s-a intamplat, nu imi pot inchipuii durerea din inima ta ..... am ramas fara cuvinte
imi pare tare rau, sincer

Roxii 25 aug 2010 13:10:44

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna fetelor!Ma alatur si eu voua.Mai am ultimele 4 kg de dat jos si asa greu mi se pare ca fug,desi cantarul imi demonstreaza ca nu`i asa:-sPoate e doar impresia mea.In fine..marea mea problema sunt coapsele!Deci pur si simplu le urasc!Si grasimea de la genunchi..Pfff..De cand ma stiu am picioarele ca niste butuci si desi am slabit tot imi dau dureri de cap8-|Dar sper ca odata cu ultimele kilograme sa zboare si grasimea de pe picioare>:D<>:D<>:D<

blonditza 25 aug 2010 13:14:10

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
bine ai venit roxi, ca sa slabesti la coapse iti recomand din suflet spinning-ul.este exceptional, slabesti si te tonifiezi in special la fund si picioare....si te si distrezi in acelasi timp pe bicicleta.cu siguranta in bucuresti se tin astfel de cursuri si isi merita toti banii.
in rest, ce mananci?

Roxii 25 aug 2010 13:49:17

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 301910)
bine ai venit roxi, ca sa slabesti la coapse iti recomand din suflet spinning-ul.este exceptional, slabesti si te tonifiezi in special la fund si picioare....si te si distrezi in acelasi timp pe bicicleta.cu siguranta in bucuresti se tin astfel de cursuri si isi merita toti banii.
in rest, ce mananci?

Buna Blonditza si multumesc de sfat>:D<Am sa ma interesez pe unde se tin astfel de cursuri:DPai...mananc 1000-1050 de calorii pe zi,am eliminat tot ce e rau(dulciuri,prajeli,sucuri etc),pap dekt 2 felii de paine pe zi si fac sport cam 3-4 ore.Fac aerobic ,insanity,sar coarda si skinny bitch fitness body de curand;))>:D<>:D<>:D<

blonditza 25 aug 2010 13:53:26

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
foarte bine faci ca practici mult sport, si eu de saptamana viitoare ma duc la kangoo jumps.
iti urez mult succes si un cantar cat mai zgarcit !!! oricum 4 kg nu sunt multe dar niciodata sa nu te culci pe o ureche pt ca apoi tot o lasi asa....nu e mult nu e mult....dar mai bine sa nu fie deloc

nicoleta30 25 aug 2010 13:56:04

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Mersi, Blondy.....asa e viata ... ce sa mai zic eu? asta este, dar ma bucur de baietelul meu!! cum vad ca te bucuri de al tau care este fooarte frumos!!!
Ca doar si pentru bebei nostri vrem sa fim frumoase safie mandri de noi!

nicoleta30 25 aug 2010 13:59:17

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
E tare dulce copilul tau presupun ca e recenta poza nu?
Doamne ca-mi vine sa-l mananc[*51*] cand ma uit la al tau mi se face dor de al meu. Dar mai am putin si plec acasa(sunt la job[*36*])

nicoleta30 25 aug 2010 14:00:59

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Bine ai venit ROXII . Hai, cu putina ambitie o sa dai jos si incapatanatele astea de 4 kilograme stai pe aproape si o sa avem grija sa reusesti!!!

nicoleta30 25 aug 2010 14:02:35

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Si eu am exct acceasi problema cu coapsele si genunchii cu picioarele in general, vreau sa fie mai subtirele, ca parca sunt butuci cateodata...offffff. Nici eu nu stiu ce sa mai fac....

Roxii 25 aug 2010 14:33:00

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de blonditza (Post 301937)
foarte bine faci ca practici mult sport, si eu de saptamana viitoare ma duc la kangoo jumps.
iti urez mult succes si un cantar cat mai zgarcit !!! oricum 4 kg nu sunt multe dar niciodata sa nu te culci pe o ureche pt ca apoi tot o lasi asa....nu e mult nu e mult....dar mai bine sa nu fie deloc

Pai la mine dieta nu ajuta prea mult.Cel mai mult m`a ajutat sportul.Nu ma culc pe o ureche pentru ca mai am putine kilograme de dat jos.Vreau neaparat sa arat asa cum vreau eu!Sa fiu mandra in totalitate de mine cand merg pe strada,sa port fustite scurte8->De cand ma stiu mi`am dorit asta dar niciodata n`am reusit:(


Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 301946)
Bine ai venit ROXII . Hai, cu putina ambitie o sa dai jos si incapatanatele astea de 4 kilograme stai pe aproape si o sa avem grija sa reusesti!!!

Buna Nicoleta>:D<Multumesc de primire>:D<Sper sa scap cat mai repede de ele,si cel mai mult sper sa scap si de grasimea de pe picioare odata cu ele:-<Chiar nu stiu ce sa mai fac:(Cateodata asa ma apuca nervii de imi vine sa tai grasimea cu cutitux-(x-(x-(

LicuriciColorat 25 aug 2010 14:35:38

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Hey Nico:D,cum iti ziceam si in celalat mesaj chiar ieri vroiam sa ma alaturi voua,cred ca e super termenu pana de Craciun:D,chiar imi convine,mai ales ca eu as vrea nu sa dau doar 5kg ci vreo 7-8:D,dar sigur ca vin aici sa ne suntinem reciproc:D>:D<
deci bine v'am gasit si sa va prezint si planu meu de bataie:

Dieta:
-fructe
-legume,doar cu ulei de masline
-cartofi/paste doar cu legume si foarte rar
-lactate
-carne slaba si peste
-fara dulciuri,fara paine,fara sucuri,fara prajeli,fara fast-food,fara mancaruri grase(eu oricum le evitam si cand nu eram la dieta...dar am o mare problema cu dulciurile:-s)

+2l apa

+sport:
-sala,din care cardio 30-40min+antrenament greutati 20-30min
-tae-bo 25-30min
-hula-hoop cat pot de mult(intre 30-60min)


mult succes:*(si scuza-ti absenta,daca nu sunt foarte prezenta pe aici,dar am o perioada destul de aglomerata)

LicuriciColorat 25 aug 2010 14:38:20

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 301969)
Pai la mine dieta nu ajuta prea mult.Cel mai mult m`a ajutat sportul.Nu ma culc pe o ureche pentru ca mai am putine kilograme de dat jos.Vreau neaparat sa arat asa cum vreau eu!Sa fiu mandra in totalitate de mine cand merg pe strada,sa port fustite scurte8->De cand ma stiu mi`am dorit asta dar niciodata n`am reusit:(




Buna Nicoleta>:D<Multumesc de primire>:D<Sper sa scap cat mai repede de ele,si cel mai mult sper sa scap si de grasimea de pe picioare odata cu ele:-<Chiar nu stiu ce sa mai fac:(Cateodata asa ma apuca nervii de imi vine sa tai grasimea cu cutitux-(x-(x-(

ia uite de cine dau eu aici
>:D<>:D<>:D<
hello Roxi
azi m'am inscris si eu in grupu 'Slabute pana de Craciun':))>:D<

Roxii 25 aug 2010 15:22:12

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 301977)
ia uite de cine dau eu aici
>:D<>:D<>:D<
hello Roxi
azi m'am inscris si eu in grupu 'Slabute pana de Craciun':))>:D<

Hihi:x:x:xLicuriciule>:D<>:D<>:D<Bine ai venit;;)Si mie mi se pare tocmai bine pana de craciun,desi sunt sigura ca scap mai repede de ele;;)Dar nu vreau un termen anume;;)Oricum,la craciun trebuie sa fiu superba,mai ales ca pe 26 decembrie e ziua mea si vreau sa arat bine la majoratul meu;;):">

Nick0612 25 aug 2010 16:09:04

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna slabutelor! Vreau si eu sa ma inscriu in concursul vostru. Chiar pana la Craciun era si termenul meu. Mi-am promis in noaptea de Anul Nou ca pana la sfarsitul anului voi ajunge la greutatea dorita:)

ali_lumi 25 aug 2010 16:10:29

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna fetelor ce faceti ? ce ati papat voi pe ziua de azi ? sper ca numai bunataturi usoare si gustoase :D

UluceanuAnaMaria 25 aug 2010 20:23:13

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Fetelor, mi-am dat eu seama ca trebuie sa slabesc prin sport, pentru ca, cu excpetia grasimii de pe burta, care se elimina numai prin alimentatie corecta, picioarele or sa ramana la fel (tocmai ele, care-s problema mea principala), numai in cazul in care refuz sa fac sport :) Deci sport, sport si iar sport! Pentru picioruse.. ca m-am saturat sa-mi acopar picioarele, tot timpul :)

LicuriciColorat 25 aug 2010 20:29:23

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 302351)
Fetelor, mi-am dat eu seama ca trebuie sa slabesc prin sport, pentru ca, cu excpetia grasimii de pe burta, care se elimina numai prin alimentatie corecta, picioarele or sa ramana la fel (tocmai ele, care-s problema mea principala), numai in cazul in care refuz sa fac sport :) Deci sport, sport si iar sport! Pentru picioruse.. ca m-am saturat sa-mi acopar picioarele, tot timpul :)


hey Ana da intradevar doar cu sport se pot avea picioare/corpul mult visat asta e clar
eu pot sa tin regim si sa ajung la 50kg dar daca nu continui cu sportu n'am facut nimic
eu iti recomand pt picioare dupa ce slabesti sa te apuci de sala(daca nu faci deja),eu desi inca sunt grasuna sunt multumita de picioarele mele,tocmai pt ca m'am axat mult la sala pe ex pt picioare:)

Livia89 25 aug 2010 23:53:16

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 302071)
Buna fetelor ce faceti ? ce ati papat voi pe ziua de azi ? sper ca numai bunataturi usoare si gustoase :D

hello, eu incerc mai nou sa zic NU dulciurilor, sper sa reusesc toata luna :P
e de mare ajutor ca nici nu prea mi se face pofta, iar daca mi-am pus un gand in cap, nu mi-l mai scot :))
voi ce ziceti? :D

nicoleta30 26 aug 2010 08:48:57

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Livia iti recomand Crom picolinat, iti va scadea dramatic pofta de dulce si te-ai scos!!

nicoleta30 26 aug 2010 08:51:37

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna dimineta fetele mele,
Eu evident ca am mai mult timp dimineta sa va scriu, oricum sunt ff mandra ca ati venit toate in programul Slabute de Craciun. Spar sa ne tinem de treaba si sa slabim frumos pana atunci. Cum multe din voi au observat termenul este mai mult decat lejer, astfel incat ne va da posibilitatea unora din noi ,celor mai harnice, sa intre si in programul de mentinere si tonifiere.

nicoleta30 26 aug 2010 08:55:17

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Daca ati urmarit discutiile de pana acum ati vazut ca pe langa scopul de a slabi sanatos si bine ne-am propus sa ne bucuram de fiecare etapa e care o parcurgem in acest proces de transformare, observand toate beneficiile pe care le-am avut de castigat in urma eforturilor noastre!!

blonditza 26 aug 2010 08:57:28

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
salutare fete, cum merge treaba? imi place ca vad aici fete ambitioase si harnicute.eu m-am urcat in dimineata asta pe faimosul meu cantar, asa la pielicica goala am 55,1 yupiiiiiiiiiii, deci de luni am slabit 900 de grame !!!!! sunt tare fericita he he
nico, intrebai undeva daca poza cu micutul meu e recenta, da este cea mai recenta poza, la fel si cele care le-am pus in album, mai putin in cele unde sunt gravida in luna 9 si imediat dupa ce am nascut....sa nu va speriati de "big mama" ce am fost:)):)):))

blonditza 26 aug 2010 09:02:06

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
livia, iti tin pumnii sa reusesti sa te abtii toata luna de la dulciuri, imi imaginez ca este greu, avand in vedere daca esti si fan dulciuri.
eu personal nu ma dau in vant foarte tare dupa dulce dar uneori simt si eu nevoie de o ciocolata sau o bombonica.
imi amintesc de batoanele de slabit, care au un gust dulce si le poti consuma (1 pe zi) daca nu vrei sa strici programul de o luna.
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 302670)
hello, eu incerc mai nou sa zic NU dulciurilor, sper sa reusesc toata luna :P
e de mare ajutor ca nici nu prea mi se face pofta, iar daca mi-am pus un gand in cap, nu mi-l mai scot :))
voi ce ziceti? :D


blonditza 26 aug 2010 09:05:12

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 302814)
Livia iti recomand Crom picolinat, iti va scadea dramatic pofta de dulce si te-ai scos!!

ce este crom picolinat????

nicoleta30 26 aug 2010 09:19:38

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Este un supliment alimentar care regleaza "zaharul" in sange. Este recomandat in curele de slabire, in cazurile care prezinta celuluita pentru ca contribuie la micsorarea stratului de grasime....Reda (dupa o folosire constanta cel putin o luna) un aspect ferm pielii!! Este doar un supliment alimentar nu face minuni de unul singur, dar combinat cu dieta si sport este FENOMENAL!!!

blonditza 26 aug 2010 10:15:56

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 302849)
Este un supliment alimentar care regleaza "zaharul" in sange. Este recomandat in curele de slabire, in cazurile care prezinta celuluita pentru ca contribuie la micsorarea stratului de grasime....Reda (dupa o folosire constanta cel putin o luna) un aspect ferm pielii!! Este doar un supliment alimentar nu face minuni de unul singur, dar combinat cu dieta si sport este FENOMENAL!!!

waw chiar suna tentant....de unde as putea sa imi cumpar si eu?:D

dumitritsa91 26 aug 2010 10:20:24

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
mai am si eu 5 kg...deci ma alatur voua:)

nicoleta30 26 aug 2010 10:21:44

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
De la orice farmacie este si picolinat si forte

nicoleta30 26 aug 2010 10:22:55

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Bune ai venit Dumitritsa, foarte bine faci!!
Cum iti merge ce regim urmezi acum?

anqutz 26 aug 2010 10:31:46

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Am venit sa arunc si eu un ochi pe la tine. :P E mai comod sa vb aici. :)

blonditza 26 aug 2010 10:32:01

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de dumitritsa91 (Post 302908)
mai am si eu 5 kg...deci ma alatur voua:)

salutare dumi, bine ai venit printre noi, ce dieta urmezi, sport faci?

nicoleta30 26 aug 2010 11:16:59

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Salut Anqut, ce mai faci cum iti mai merge? Te bagi si tu cu noi in cursa pana la Craciun?

anqutz 26 aug 2010 11:55:29

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 302997)
Salut Anqut, ce mai faci cum iti mai merge? Te bagi si tu cu noi in cursa pana la Craciun?

Hello! Imi merge bine, cam obosita, trebuie sa iau niste vitamine, in rest sunt ok. Tu?

Eheee, eu am deadline 1 noiembrie, dar pot sa ma bag. 3.3 kg se duc repede. :P

nicoleta30 26 aug 2010 12:13:37

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Fetelor voi mergeti la sala sau faceti exercitii acasa?

anqutz 26 aug 2010 12:15:36

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 303039)
Fetelor voi mergeti la sala sau faceti exercitii acasa?

Eu merg la salade 3 ori/sapt si mai rar fac acasa.

nicoleta30 26 aug 2010 12:17:08

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Tu, si eu sunt bine dar tre sa ma apuc sa fac mai multa miscare, fac treaba prin curte ca stau la casa, ma joc cu copilul, urc cobor cari de nu stiu cate ori dar nu fac exerercitii fizice propriu zis, deci nu pot sa stiu exact cam ce consum caloric am desi imi trec in calendar zilnic tot ce fac si tot ce mananc.Ce manc stiu dar cat consum..parca nu am acelasi control

nicoleta30 26 aug 2010 12:22:14

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Vezi ce spuneam eu!! Nu am timp efectiv sa merg la sala, nu am!! si ma tot chinui sa gasesc o solutie sa fac acasa dar nu stiu nici ce nici cum. Imi trebuiesc niste exercitii foarte eficiente care sa nu-mi ia mai mult de o jumatate de ora. Vreau cam multe nu-i asa??


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:41:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO