forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

nicoleta30 15 nov 2010 14:13:46

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Oricum nu uit si obiectivul care mi l-am propus ca pana la Craciun sa intru la mentinere. Nu mai vreau sa ajung la 46 de kg., dar undeva la 48-49 cred ca ma pot opri nu vreau sa jung chiar scandura!

nicoleta30 15 nov 2010 14:18:27

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Acum m-am apucat de sport si fac 30 minute zilnic pilates si se vede mai ales in centimetri si la aspectul pielii!

nicoleta30 16 nov 2010 07:44:04

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Ce faceti fetelor acu ca m-am intors nu mai e nimeni pe aici?

anqutz 16 nov 2010 09:35:20

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Hello! Ba da, eu sunt aici. :P Mi se inchid ochii si incerc sa ma trezesc.

rdogy 16 nov 2010 10:28:50

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Neata fetelor.

Felicitari Nicol pt cele 2kg in minus si pentru ca te-ai apucat serios de sport. Eu felicit si admir pe toti cei care se apuca de sport; iti trebuie o determinare fantastica, si asta e valabil cel putin pt persoanele sedentare ca si mine. Si ma refer la sedendarism din ala nesimtit de ani de zile nu de cateva luni. Ma simt grozav si sincer, sunt zile in w/e de exemplu cand ma simt vinovata ca nu fac ceva, parca-mi cere corpul sa fac putina miscare.

Si zici ca pana la Craciun iti vei atinge 'target-ul'! M-a tin si eu dupa tine :) poate asa am sanse, eu imi dau silinta pe cuvantul meu ca lucrez saptamanal si parca nu mai am rabdare sa ajung la kg dorite!

anqutz 16 nov 2010 10:42:43

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 404891)
Neata fetelor.

Felicitari Nicol pt cele 2kg in minus si pentru ca te-ai apucat serios de sport. Eu felicit si admir pe toti cei care se apuca de sport; iti trebuie o determinare fantastica, si asta e valabil cel putin pt persoanele sedentare ca si mine. Si ma refer la sedendarism din ala nesimtit de ani de zile nu de cateva luni. Ma simt grozav si sincer, sunt zile in w/e de exemplu cand ma simt vinovata ca nu fac ceva, parca-mi cere corpul sa fac putina miscare.

Si zici ca pana la Craciun iti vei atinge 'target-ul'! M-a tin si eu dupa tine :) poate asa am sanse, eu imi dau silinta pe cuvantul meu ca lucrez saptamanal si parca nu mai am rabdare sa ajung la kg dorite!

Cat vrei sa dai jos pana la Craciun? :)

rdogy 16 nov 2010 12:56:39

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 404917)


Cat vrei sa dai jos pana la Craciun? :)


Pai in Oct aveam 64kg. Duminica ma voi 'analiza' si sper sa am mai putin in kg si cm. Sper ca pana pe 21 Dec sa mai dau inca 3-4 kg pe langa ce am dat pana acum.

nicoleta30 17 nov 2010 07:57:00

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Buna dimineata fetelor!

nicoleta30 17 nov 2010 08:22:50

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Ma bucur ca va mobilizati sa va atingeti targetul pana de Craciun
Eu am decis sa tin si un regim vegetarian pana atunci daca tot este post! Niciodata nu am reusit sa tin un post de la cap la coada... nu sunt o persona bisericoasa...sau credincioasa...dar pe undeva cred in ceva...sunt un fel de Toma necredinciosul cred ce vad....Oricum nu are importanta vroiam doar sa zic ca m-am apucat sa tin post...

rdogy 17 nov 2010 09:59:48

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Neata,
Iti recomand 'fripturi' de soia. Mai intai le fierbi si apoi fie le faci in putin ulei fie pe gratar, sunt super si au destule proteine.

M-am gandit sa inlocuiesc si eu branzica si laptele cu cele de soia, dar laptele de soia e cam naspa la gust si nu cred ca o sa-l pot manca cu cereale.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:50:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO