forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

rdogy 29 nov 2010 13:43:31

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Cum sa nu? O sa-mi printez si eu lista si ne tinem de treaba, desi cred ca e mai simplu decat credeam deoarece imi place pestele mult si atunci doar miercurea si vinerea va fi mai greu ca tb sa stabilim un menu ce contine mai mult leguminoase. Eu sigur nu o sa ma ating de cartof, paste si fasole, poate orez basmati accept dar conform SB nici mazare sau morcovi (dovleac nici atat, ca nu-mi place). Deci pt mine castravete, ceapa rosie, ardei gras, rosii, salata verde (sau frunze de spanac ), 2 fructe (pt ca Anqutz mi-a spus ca nu am voie mai mult), orez cu ciuperci de ex., peste (somon afumat) si carne de puii e perfect. Gata asa ramane! Ce parere aveti?

rdogy 29 nov 2010 13:45:22

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Apropo, ce am enumerat mai sus sunt pe sapt nu intr-o zi:)!

nicoleta30 29 nov 2010 13:46:45

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 420232)
Cum sa nu? O sa-mi printez si eu lista si ne tinem de treaba, desi cred ca e mai simplu decat credeam deoarece imi place pestele mult si atunci doar miercurea si vinerea va fi mai greu ca tb sa stabilim un menu ce contine mai mult leguminoase. Eu sigur nu o sa ma ating de cartof, paste si fasole, poate orez basmati accept dar conform SB nici mazare sau morcovi (dovleac nici atat, ca nu-mi place). Deci pt mine castravete, ceapa rosie, ardei gras, rosii, salata verde (sau frunze de spanac ), 2 fructe (pt ca Anqutz mi-a spus ca nu am voie mai mult), orez cu ciuperci de ex., peste (somon afumat) si carne de puii e perfect. Gata asa ramane! Ce parere aveti?

Fructe nu ai voie de loc in faza I si nici orez de loc!

nicoleta30 29 nov 2010 13:47:36

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Eu cel putin asa am inteles...ma mai uit odata pe lista dar...

rdogy 29 nov 2010 13:52:48

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Pai eu am deja sandwich-ul cu mine (sunt la serviciu): o pitta bread de la WeightWatchers cu cream cheese Philadelphia (low fat), ardei gras si ceapa rosie (ma tine departe de raceala, mai ales ca aici la mine a nins in ultimele zile si e frig rau!) si cand ajung acasa mananc niste macrou cu salsa si lamaie fara paine. E bine?

rdogy 29 nov 2010 13:57:01

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Aoileu, deci fara fructe! Pai asta e, elimin fructele! Da nu inteleg ce au fructele, mai ales grapefruit-ul care nu are zahar asa de mult ca altele? Cu orezul e perfect, nu-i duc lipsa!

rdogy 29 nov 2010 14:07:14

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Ai dreptate, fara fructe! Atunci si mai multe legume; da ce alte legume? Da-mi idei! Stick-uri de telina cu humus?

rdogy 29 nov 2010 14:48:40

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 420224)
poate niste fasolica verde rasol cu usturoi
un suc de rosii
putina branzica
hm + un ceai cam asa cred eu ca o sa atate meniul meu azi!



Da, nu suna rau! Dar daca pui si putina carnita de pui in rasol e si mai bine. Fa-ti 'provizii' de proteine in zilele in care nu tii post. Parerea mea! :)

nicoleta30 30 nov 2010 08:07:31

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Da, dar ai grija sa nu consumi nici un pic de faina careale ...nus ce-i aia pitta dar suna ca si cand ar contine faina si nu-i voie de loc ca asta este sensul primelor 2 saptamani adica de a elimina carbohidratii si zaharul

Liudyka 30 nov 2010 15:41:29

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 420256)
Ai dreptate, fara fructe! Atunci si mai multe legume; da ce alte legume? Da-mi idei! Stick-uri de telina cu humus?

[*ganditor*]Dar de ce nu trebuie fructe de consumat des?Sau este vorba de principiile dietei SB?[*ingrijorat*]
Eu tin dieta disociata,si am o zi in care trebuie doar fructe,si uite deja nu mai pricep nimic...[*12*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:28:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO