forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

rdogy 10 dec 2010 13:29:41

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Da cred ca oricine 'gusta' din cand in cand cate un aliment asa-zis interzis. Tu chiar ai timp sa-i crezi pe cei care spun cu fermitate ca nu mananca X si Y; da de acord nici noi nu mancam doar gustam :) e cu totul altceva. De ex. ieri am facut niste cartofi la cuptor cu fripturica pentru sotul meu. Ca sa vad daca-s facute am gustat, nu ? Da, ce sunt robot? Sa nu creada nimeni ca m-am asezat la masa cu el, eu am papat iaurtel cu carnita.

nicoleta30 10 dec 2010 13:29:58

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 434139)
Immmmmmmm suna bine placinta de varza, nu am mancat niciodata! Cum se face?


Pai se face aluat de paine dar poti sa pui si un ou in el se fac doua foi subtiri , se pune prima foaie intr-o tava tapetata si se pune peste un strat de varza calita cu sare si piper (nimic altceva) deasupra pui cealta foaie, ungi cu ou intepi cu furculita (sa nu faca besicute cand se coace) si se scoate cam dupa i juma de ora cand e putin rumena deasupra. E o nebunie e buna calda /rece miam miam. Poti sa o faci si cu ceapa calita e minune!

nicoleta30 10 dec 2010 13:36:45

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Tu eu nu le cred pa astea care le sta in gat friptura sau nu pot sa vada o pulpita de pui sau o ciorbita...ca mai nou e de porc sa manci ciorba ca cica nu esti doamna destul ...cel putin prin Bucuresti e trendu asta! Apai eu zic asa : "e multi si e snobi!"

rdogy 10 dec 2010 13:40:08

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 434178)
Pai se face aluat de paine dar poti sa pui si un ou in el se fac doua foi subtiri , se pune prima foaie intr-o tava tapetata si se pune peste un strat de varza calita cu sare si piper (nimic altceva) deasupra pui cealta foaie, ungi cu ou intepi cu furculita (sa nu faca besicute cand se coace) si se scoate cam dupa i juma de ora cand e putin rumena deasupra. E o nebunie e buna calda /rece miam miam. Poti sa o faci si cu ceapa calita e minune!

Aoileu ce bine suna:((
Da de ce ma chinui :))
Tu nu vezi ca eu sunt data pe proteine (n-am mancat atata carne intr-un timp atat de scurt decat poate de sarbatori cand mai are si grasime pe deasupra). Pai 'deviza' mea e 'fara carbohidrati' macar pana la craciun! si tu uite ce-mi faci! [*lacom*] Daca m-ai vedea ce salivez.....! Eu nu sunt pofticioasa de fel, dar cu dieta asta SB.... acum mi-ai facut pofta de placinta, orice fel! ... numai placinta sa fie.

rdogy 10 dec 2010 13:43:52

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 434187)
Tu eu nu le cred pa astea care le sta in gat friptura sau nu pot sa vada o pulpita de pui sau o ciorbita...ca mai nou e de porc sa manci ciorba ca cica nu esti doamna destul ...cel putin prin Bucuresti e trendu asta! Apai eu zic asa : "e multi si e snobi!"


ESTI TARE!!!!!!!!!! M-ai facut sa rad, eram prost dispusa ca nu-mi merge nimic la lucru (fac cercetare)! :))

nicoleta30 10 dec 2010 13:54:47

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 434200)
ESTI TARE!!!!!!!!!! M-ai facut sa rad, eram prost dispusa ca nu-mi merge nimic la lucru (fac cercetare)! :))

Tu ma bucur ca te-am inveselit! in ce domneiu cercetezi?

rdogy 10 dec 2010 14:03:48

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
In mare, bioelectrochimie! mai nou cu aplicatie in domeniul veterinar (exertional equine rhabdomyolis, nu stiu daca ai auzit de sindromul asta!)

rdogy 10 dec 2010 14:08:38

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Tu in ce domeniu lucrezi?

rdogy 10 dec 2010 14:26:34

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Rodica, imi pare bine Nicoleta :)

nicoleta30 10 dec 2010 14:29:50

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Eu sunt moarta de oboseala abia astept sa jung acasa azi!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:14:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO