forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Mai am ultimele 5 kilograme (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/mai-ultimele-5-kilograme-5870.html)

rdogy 10 dec 2010 14:35:40

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Gata, am sters mes de mai sus, sper ca ai apucat sa te uiti ca nu am chef sa fac 'parada modei' pe aici.

Nu ai voie sa fii obosita. Eu te intelg, cand ajung acasa nu vad decat patul si putin din emisiunea lui capatos :)

Dar, unde-i optimismul ala de acum cateva minute!?

nicoleta30 10 dec 2010 14:37:45

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Nu am auzit de domeniul asta. Sotul meu are un doctorat in biochimie pe nutritie iar eu imi fac doctoratul in filologie ma chinui ca tre sa merg si la lucru sa am grija si de copil etc. .... Poti sa detaliezi oricum ca-mi pare interesat!
Si mie imi pare ffff bine!

nicoleta30 10 dec 2010 14:39:50

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Cred ca mi sa- dus glicemia in jos am papat un patrat de cioco neagra sunt obo ca m-a trezit fiu-meu azi noapte ca a visat ce stiu eu ce si atrebuit sa ma mut la el in pat .....si uite cam acolo e bune mea dispozitie

nicoleta30 10 dec 2010 14:41:02

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
lasa ca ne facem super slabute si o sa putem schimba adrese de mail si pove cat si ce vrem fara sa ne stie toata lumea k?

nicoleta30 10 dec 2010 14:41:38

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
cat e ceasu la tine ca la mine e 14: 41

rdogy 10 dec 2010 14:43:36

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 434265)
Nu am auzit de domeniul asta. Sotul meu are un doctorat in biochimie pe nutritie iar eu imi fac doctoratul in filologie ma chinui ca tre sa merg si la lucru sa am grija si de copil etc. .... Poti sa detaliezi oricum ca-mi pare interesat!
Si mie imi pare ffff bine!


Pai am vrut sa-ti trimit site-ul cu locul de munca pt ca sunt si poze ca sa vezi cata eram :) dar cred ca nu am voie. Iti scrisesem apoi sa google numele meu si dai la poze dar nu am tinut mesajul ala mult pe site ca nu am chef sa 'fac parada modei'

rdogy 10 dec 2010 14:48:53

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Poti sa detaliezi oricum ca-mi pare interesat!


Pai e mult de zi, in mare cercetare pe biosenzori pentru detectarea sindromului EER la caii de curse. E un sindrom care se dezvolta atunci cand au loc rupturi ale muschilor scheletali in cazul in care caii sunt antrenati foarte mult pentru curse. Inainte de ai baga in curse li se face analiza sangelui pentru determinarea CK si AST, 2 enzyme care se gasesc in conc foarte mari pe perioada sindromului, etc...

nicoleta30 10 dec 2010 14:48:55

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
nu am apucat sa-l vad...sorrry

nicoleta30 10 dec 2010 14:50:38

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
Da interesant am facut si eu niste tradueri de curand legate de identificarea infarctului miocardic cu severiate redusa cu ajutorul markerilor biochimici la om of course

nicoleta30 10 dec 2010 14:51:27

Re: Mai am ultimele 5 kilograme
 
scriu repede si gresesc ca-mi aluneca degetele pe tastatura ca nu am mai apucat sa mai scurtez copitutele!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:53:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO