forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/vreau-slabesc-9-10-kg-cine-mi-se-alatura-2855.html)

DariaBlue 23 feb 2010 12:15:21

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
:) am urmarit toata discutia din nicol si "toata lumea".. sunteti super ok toate!
Eu am o problema - cum ziceam pe la inceputuri - cu excese de papat.
Azi dimineata m-am cantarit si erau 57 :), sper sa mearga tot mai jos acul cantarului.
Citeam ieri ca merele si morcovii fac mult bine cand vine senzatia necontrolata de foame, asa ca azi noapte aveam pe noptiera 3 morcovi :P - si azi dimineata ma simteam mult mai bine.

nicol 23 feb 2010 17:14:41

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 95976)
:) am urmarit toata discutia din nicol si "toata lumea".. sunteti super ok toate!
Eu am o problema - cum ziceam pe la inceputuri - cu excese de papat.
Azi dimineata m-am cantarit si erau 57 :), sper sa mearga tot mai jos acul cantarului.
Citeam ieri ca merele si morcovii fac mult bine cand vine senzatia necontrolata de foame, asa ca azi noapte aveam pe noptiera 3 morcovi :P - si azi dimineata ma simteam mult mai bine.

E super okey sa mananci atunci cand simti ca iti este foame un morcovel sau un mar acrisor!eu cel putin asa fac sau beau un pahar cu apa si uit de foame;))
Insa daca stai sa te gandesti intr-una la mancare si la frigideru ala si ce o mai fi prin el nu o sa slabesti niciodata,pentru ca asta reprezinta stresu'
Pup,si la kg cat mai putine:)

nicol 23 feb 2010 17:18:43

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ahhh sa va dau vesteaaaaaa!!!!![*zambet-larg*]
M-am cantarit azi ca nu am mai rezistat si am slabit in jur de 3 kg:Xacum am 61[*fericit*]
Ahhh si am inceput sa pap mai bine asa cum mi-ati spus voi!
pup pup pup!

ianna 23 feb 2010 17:27:07

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 95976)
:) am urmarit toata discutia din nicol si "toata lumea".. sunteti super ok toate!
Eu am o problema - cum ziceam pe la inceputuri - cu excese de papat.
Azi dimineata m-am cantarit si erau 57 :), sper sa mearga tot mai jos acul cantarului.
Citeam ieri ca merele si morcovii fac mult bine cand vine senzatia necontrolata de foame, asa ca azi noapte aveam pe noptiera 3 morcovi :P - si azi dimineata ma simteam mult mai bine.


ah eu asa chiar n-am patzit nicodata ... ti-ai facut cumva un control la stomacel? nu ai cumva aciditatea ridicata... si ptr ca lichidul gastic "mananca" peretii stomacului ...iti provoaca senzatia de foame... asa din ce stiu eu...s-ar putea sa ma insel ca nu am pregatire medicala ...

oricum atitudinea cu morcoviorii este foarte sanatoasa si buna..felicitari!

ps: cand ne spui kilogramele ...sa ne zici si cat ai pierdut sau nu din greutatea ca sa ne dam seama care este evolutia ta... ca fiind asa multe slabute nu retinem toate info cum trebuie...nici eu nu le stiu bine pe ale mele daca nu le notez:))

Citat:

Anterior postat de nicol (Post 96297)
Ahhh sa va dau vesteaaaaaa!!!!![*zambet-larg*]
M-am cantarit azi ca nu am mai rezistat si am slabit in jur de 3 kg:Xacum am 61[*fericit*]
Ahhh si am inceput sa pap mai bine asa cum mi-ati spus voi!
pup pup pup!

felicitari nicol dar in jur de 3 kg in cat timp? o sapt? daca o sapt atunci e prea mult! sa ziceam ca ar fi acceptabil ca esti la inceput si poate ai si pierderi de apa... dar ..te rog... sa papi un minim de 1000kcal/zi..nu doar sa zici ca papi mai mult ca sa scapi de gurile noastre:))ca pana la urma nu pe noi ne pacalesti ci pe tine... si o sa-ti para rau tie sa nu te poti mentine la greutatea dorita;)

nicol 23 feb 2010 17:45:07

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ianna,am mancat intr-adevar mai bine
si ma incadrez in alea 1000 poate chiar cu 100 peste;))
voi ce exercitii ati facut mai in special asa ca sa slabiti?de la solduri,picioare?

nicol 23 feb 2010 17:45:37

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
in 2 saptamani si ceva,cam asa:)

DariaBlue 23 feb 2010 18:11:16

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
[QUOTE=ianna;96305]ah eu asa chiar n-am patzit nicodata ... ti-ai facut cumva un control la stomacel? nu ai cumva aciditatea ridicata... si ptr ca lichidul gastic "mananca" peretii stomacului ...iti provoaca senzatia de foame... asa din ce stiu eu...s-ar putea sa ma insel ca nu am pregatire medicala ...

oricum atitudinea cu morcoviorii este foarte sanatoasa si buna..felicitari!

ps: cand ne spui kilogramele ...sa ne zici si cat ai pierdut sau nu din greutatea ca sa ne dam seama care este evolutia ta... ca fiind asa multe slabute nu retinem toate info cum trebuie...nici eu nu le stiu bine pe ale mele daca nu le notez:))

:D da, corect si normal:), pai am aveam 58 si acum sunt 57.
Cat despre aciditate, da este.. ma deranjeaza des senzatia asta, dar am o fobie de medici asa ca tind sa ma dreg singura cat se poate :).
O sa incerc si seara/noaptea asta cu morcovi! O sa fiu asa fericita cand o sa slabesc cele 9 kg care ma supara.

Te pupic!

nicol 23 feb 2010 18:36:33

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
[QUOTE=DariaBlue;96352]
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 96305)
ah eu asa chiar n-am patzit nicodata ... ti-ai facut cumva un control la stomacel? nu ai cumva aciditatea ridicata... si ptr ca lichidul gastic "mananca" peretii stomacului ...iti provoaca senzatia de foame... asa din ce stiu eu...s-ar putea sa ma insel ca nu am pregatire medicala ...

oricum atitudinea cu morcoviorii este foarte sanatoasa si buna..felicitari!

ps: cand ne spui kilogramele ...sa ne zici si cat ai pierdut sau nu din greutatea ca sa ne dam seama care este evolutia ta... ca fiind asa multe slabute nu retinem toate info cum trebuie...nici eu nu le stiu bine pe ale mele daca nu le notez:))

:D da, corect si normal:), pai am aveam 58 si acum sunt 57.
Cat despre aciditate, da este.. ma deranjeaza des senzatia asta, dar am o fobie de medici asa ca tind sa ma dreg singura cat se poate :).
O sa incerc si seara/noaptea asta cu morcovi! O sa fiu asa fericita cand o sa slabesc cele 9 kg care ma supara.

Te pupic!

Succes in continuare!
si eu cam la fel mi-as dori sa dau jos inca vreo 9 kg dar ma multumesc sa le dau si pe cele 7 deocamdata:)macar pana in aprilie de paste:D:)

onetotilia 23 feb 2010 18:40:33

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Hey nicol.....ce faci??
Ce ai papat azi??

ianna 23 feb 2010 18:54:24

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de nicol (Post 96323)
in 2 saptamani si ceva,cam asa:)

eh asa e mai acceptabil si ptr sport...mersul pe jos; start walking program (vezi ca e pe site pe undeva sau la mine in jurnal); pilates, dans gen hip hop sau cel indian/arabesc ca supune mult talia si soldurile si cardio gen tae bo ca sa antrenezi toti muschiuletii


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:43:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO