forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/vreau-slabesc-9-10-kg-cine-mi-se-alatura-2855.html)

ianna 23 feb 2010 18:57:08

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 96352)

:D da, corect si normal:), pai am aveam 58 si acum sunt 57.
Cat despre aciditate, da este.. ma deranjeaza des senzatia asta, dar am o fobie de medici asa ca tind sa ma dreg singura cat se poate :).
O sa incerc si seara/noaptea asta cu morcovi! O sa fiu asa fericita cand o sa slabesc cele 9 kg care ma supara.

Te pupic!

frumos un kg ! bravo ! si la cat mai putine ;;)...nu vreau sa iti stric programu dietei ..dar poate in cazul tau dieta cu papica din 2 in 2 ore e mai recomandata daca ai acciditate ridicata...se papa din 2 in 2 ore cate ceva ..ciugulesti pana la 1200kcal/zi sau 1000kcal/zi..depinde dupa limita ta calorica...

nicol 23 feb 2010 19:15:20

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 96365)
Hey nicol.....ce faci??
Ce ai papat azi??

Poi am papat asa:):o salata de legume(morcov,sfecla,mar si nu mai stiu ce mai multe acolo)niste piftelute de post bineinteles,vreo 2-3 masline,inca 2 mere si un covrig de ala bun yamy:Dn-am rezistat si am luat si un covrig de asta,oare cam cate calorii are?!:-S

DariaBlue 24 feb 2010 11:09:06

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Multumesc pt sfat! :), incerc sa mananc asa, cate putin si des. Acidul asta e acum pus la incercare si de post :(, asa ca nu e prea bine... dar incerc sa tin lucrurile sub control.
Azi noapte am papat si o banana :(, pe langa cei 2 morcovi... asa ca azi o sa beau mai muult ceai ca sa repar ce se poate acum

ianna 24 feb 2010 14:32:00

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 97014)
Multumesc pt sfat! :), incerc sa mananc asa, cate putin si des. Acidul asta e acum pus la incercare si de post :(, asa ca nu e prea bine... dar incerc sa tin lucrurile sub control.
Azi noapte am papat si o banana :(, pe langa cei 2 morcovi... asa ca azi o sa beau mai muult ceai ca sa repar ce se poate acum

ai incercat ceai verde? este laxativ si la mine face minuni:))...si sunt cateva slabute pe forum care beau si sunt multumite de el

onetotilia 24 feb 2010 14:36:36

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ianna....si eu sunt constipata am mers azi la toaleta dupa jumate de cana de ceai verde......dar cu atat durere am rezolvat problema.....s chiar daca beau tot asa mi se intampla.....o data fac normal pat de diaree si apoi o constipatie de sincer iti spun ca de multe ori imi curge sange dupa ce fac.....si m_am scarbit de ceaiul ala sincer......daca fac 2 cani de ceai cu un plic de ceai verde si unull de zmeura,e bine?nu il mai pot bea de greata ce mi se face.....sa nu mai zic neindulcit .......

ianna 24 feb 2010 14:40:10

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 97173)
Ianna....si eu sunt constipata am mers azi la toaleta dupa jumate de cana de ceai verde......dar cu atat durere am rezolvat problema.....s chiar daca beau tot asa mi se intampla.....o data fac normal pat de diaree si apoi o constipatie de sincer iti spun ca de multe ori imi curge sange dupa ce fac.....si m_am scarbit de ceaiul ala sincer......daca fac 2 cani de ceai cu un plic de ceai verde si unull de zmeura,e bine?nu il mai pot bea de greata ce mi se face.....sa nu mai zic neindulcit .......

tu dupa ceai verde iesi cu sange????sau n-am inteles clar... daca e asa da-l naibii... am senzatia ca e ceai verde strong...am si eu asa ceva in casa ...am baut o sg data si am avut niste crame...mai rau ca la menstruatie... trebuie sa citesti clar ce ingrediente are... am in jurnalul meu ingredientele ceaiului verde pe care il consum eu daca te intereseaza...

onetotilia 24 feb 2010 14:44:25

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Nu ianna....ai inteles gresit......

Ma trimite la pupu dar e asa de tare pupu incat imi sangereaza poponetul.....asa sa ma exprim cat mai inflorat....sa nu mai zic ce gaze imi da......

ianna 24 feb 2010 15:39:53

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 97185)
Nu ianna....ai inteles gresit......

Ma trimite la pupu dar e asa de tare pupu incat imi sangereaza poponetul.....asa sa ma exprim cat mai inflorat....sa nu mai zic ce gaze imi da......

pai daca e asa nu-l mai consuma zapacito ! ceaiul verde trebuie sa te ajute ..da... dar nu sa iti faca probleme...cauta alt ceai ...sau alta combinatie care sa te scoata la wc fara probleme d`astea:-s

DariaBlue 24 feb 2010 16:14:38

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Ianna, da o perioada am baut si ceai verde si intr-adevar e super ok. Doar ca citeam ca ceaiul de soc cu lamaie e iarasi bun si parca are gust mai bun :). Ai incercat? este si diuretic si laxativ

ianna 24 feb 2010 16:16:26

Re: Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?!
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 97276)
Ianna, da o perioada am baut si ceai verde si intr-adevar e super ok. Doar ca citeam ca ceaiul de soc cu lamaie e iarasi bun si parca are gust mai bun :). Ai incercat? este si diuretic si laxativ

n-am incercat dar atata timp cat efectul este laxativ si te simti bine inainte si dupa consumarea lui! ... bea-l! e lichid fara calorii:D... e bun!


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:15:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO