forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/vreau-slabesc-9-10-kg-cine-mi-se-alatura-2855.html)

Diviana 06 feb 2010 15:56:31

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
ai toate sansele sa arati super la bal. 3 luni sunt o perioada de timp foarte rezonabila. in plus cred ca cel mai important este sa te axezi pe cm pe care ii pierzi, nu pe kg. mai ales ca faci inot (ce as vrea si eu :((( ).
iti recomand ceaiul verde (infuzie, ca sa stii sigur ce bei), ceai din codite de cirese, ceai de anason - cam asta este ce beau eu si ma simt foarte bine, nu am probleme de nici un fel cu digestia, m-a ajutat sa reduc foarte mult fumatul si in plus te scapa de toxine si iti aduc un aport extraordinar de antioxindanti.
desigur, nu fac minuni peste noapte, insa reduc retentia de apa, regleaza digestia si metabolismul.
bafta!

ianna 06 feb 2010 16:05:01

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
plus incearca sa mergi pe jos cat mai mult.... mersul pe jos face piciorul frumos:D

papa calitativ si nu cantitativ...dar nu te infometa ... niciodata sub 1200-1000kcal/zi

bea cat mai multa apa ..eventual cu putzina zeama de lamaie...dar nu pe stomacul gol

si ai toate sansele sa slabesti frumos:)

alina_neamt 07 feb 2010 10:00:21

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Citat:

Anterior postat de veverritza991 (Post 80457)
Salut, am 18 ani, 1.70 in inaltime si momentan 67 kg...Vreau sa ajung la 58 si sa ma mentin..Azi,cand m-am inregistrat pe forumul slabutelor am facut primul pas,si cel mai important pt a slabi..--> recunosc ca am nevoie de ajutor.

Mi-am propus sa ajung la cele 58 kg in 3 luni...de facut sport,merg la inot de 2 ori pe saptamana,mai mult nu am timp ca am bacu anu asta..am zis 3 luni pt ca si balul..:D

De mancat prostii..orice om manana..si viciul meu sunt dulciurile..
nu beau nimic altceva inafara de apa si ceai(neindulcit)..si asta de mult timp
nu mananc mezeluri(sunt alergica)
nu mananc fast-food,deloc.(imi face ff rau)

Apreciez orice ajutor! Multumesc anticipat.

Bineai venit printre noi!!
Cu vointa se face totul...chiar daca eu nu ma pot lauda cu o vointa asa mare...In fine.....Mult succes....si la slabit si la bac....Daca chiar vrei ast si te tii de treaba ai sa reusesti....

Slabuta 07 feb 2010 18:13:17

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Citat:

Anterior postat de veverritza991 (Post 80457)
Salut, am 18 ani, 1.70 in inaltime si momentan 67 kg...Vreau sa ajung la 58 si sa ma mentin..Azi,cand m-am inregistrat pe forumul slabutelor am facut primul pas,si cel mai important pt a slabi..--> recunosc ca am nevoie de ajutor.

Mi-am propus sa ajung la cele 58 kg in 3 luni...de facut sport,merg la inot de 2 ori pe saptamana,mai mult nu am timp ca am bacu anu asta..am zis 3 luni pt ca si balul..:D

De mancat prostii..orice om manana..si viciul meu sunt dulciurile..
nu beau nimic altceva inafara de apa si ceai(neindulcit)..si asta de mult timp
nu mananc mezeluri(sunt alergica)
nu mananc fast-food,deloc.(imi face ff rau)

Apreciez orice ajutor! Multumesc anticipat.


Buna si bine ai venit printre noi :)

Cam cate calorii papi intr-o zi?
Cu sportul stai bine, este bine ca faci miscare :)

veverritza991 09 feb 2010 11:44:19

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Msi frumos pt sfaturi..am zis sa intru de acuma in priza ca timpu trece:P:P..ma pun pe treaba si va zic rezultatele:P

veverritza991 09 feb 2010 11:46:11

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Bine v-am gasit!

pap cam 1500 kcal intr-o zi..mi se pare ok ..mai putin nu pot sa mananc.majoritar mananc fructe si legume...si carne slaba gen pui si peste..

cu apa am probleme ca nu pot sa beau 2 l..vara in schimb beau apa plata la greu...insa acuma incerc sa compensez cu ceaiuri.

veverritza991 09 feb 2010 11:48:42

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
da uite ce idee buna..o sa incerc sa merg pe jos mai mult in fiecare zi..
uite..pentru picioare frumoase si tonice am o serie ff buna de exercitii(din picioare si culcat) care intaresc muschii...le stiu de la kinetoterapie.

daca e cineva curios sa imi zica!

veverritza991 09 feb 2010 12:52:30

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
dar de ce nu faci inot? nu ai timp?

Slabuta 10 feb 2010 19:42:05

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Citat:

Anterior postat de veverritza991 (Post 82854)
Msi frumos pt sfaturi..am zis sa intru de acuma in priza ca timpu trece:P:P..ma pun pe treaba si va zic rezultatele:P

Hai ca asteptam rezultate frumoase de la tine :)
Toate fetele de aici trebuie sa devina slabute :)

Citat:

Anterior postat de veverritza991 (Post 82856)
Bine v-am gasit!

pap cam 1500 kcal intr-o zi..mi se pare ok ..mai putin nu pot sa mananc.majoritar mananc fructe si legume...si carne slaba gen pui si peste..

cu apa am probleme ca nu pot sa beau 2 l..vara in schimb beau apa plata la greu...insa acuma incerc sa compensez cu ceaiuri.

Cu apa treaba e in felul urmator.
Nici eu nu am baut din prima 2 l. Dar cu timpul am marit cantitatea si acum am ajuns si la 3 l pe zi :D Si fara apa nu pot. Sunt setila :))

Citat:

Anterior postat de veverritza991 (Post 82860)
da uite ce idee buna..o sa incerc sa merg pe jos mai mult in fiecare zi..
uite..pentru picioare frumoase si tonice am o serie ff buna de exercitii(din picioare si culcat) care intaresc muschii...le stiu de la kinetoterapie.

daca e cineva curios sa imi zica!

Fa cat mai multe exercitii. :)
De orice fel, orice activitate fizica este benefica. :)

andra_aly 10 feb 2010 20:38:53

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 83998)


Hai ca asteptam rezultate frumoase de la tine :)
Toate fetele de aici trebuie sa devina slabute :)


e.. nici chiar asa ca dupa aceea trebuie sa schimbam numele site-ului;)) slabute la mentinere.ro:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:28:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO