forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/)
-   -   Vreau sa slabesc 9-10 kg,cine mi se alatura?! (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-grupul-slabit-minus-1-10-kg/vreau-slabesc-9-10-kg-cine-mi-se-alatura-2855.html)

veverritza991 13 feb 2010 21:45:18

Re: trebuie sa slabesc 9 kg
 
Multumesc frumos pt sfaturi...mie mi se pare ca am mai slabit...inca nu m-am cantarit...o sa vad cate kg am peste vreo 2 sapt..:P:P

DariaBlue 17 feb 2010 12:07:30

Mai am 10 kg de slabit
 
Buna ziua,

Sunt Daria, 25 de ani, 1,53 m si 58 de kg.
In liceu am fost supraponderala - ajunsesem la 90 de kg - dar cu stresul din facultate am ajuns sa dau jos in jur de 25. In urma cu 4 ani am mers la un medic nutritionist care m-a ajutat printr-o dieta personalizata sa ajung la kilogramele de acum.
Sport, merg pe jos in pas alert cate o ora in fiecare zi si acasa, seara, 15 minute.
Din pacate, odata cu timpul s-a dus motivatia, elanul.. mai sunt 10 kg de care nu pot deloc sa scap.
Ziua mananc sanatos, exact cum prescrie dieta - se mai intampla sa calc stramb - dar noaptea nu imi pot controla nevoia de a manca ORICE in cantitati mari... e o tendinta bulimica.
Va pup

onetotilia 17 feb 2010 12:11:46

Re: Mai 10 kg de slabit
 
Buna daria...
Bine ai venit......nu ma prea pricep in domeniul acesta insa cateva dinter noi am format un grup unde poti sa ni te alaturi daca doresti.

DrIulia2010 17 feb 2010 12:43:53

Re: Mai 10 kg de slabit
 
Citat:

Anterior postat de DariaBlue (Post 89997)
Buna ziua,

Sunt Daria, 25 de ani, 1,53 m si 58 de kg.
In liceu am fost supraponderala - ajunsesem la 90 de kg - dar cu stresul din facultate am ajuns sa dau jos in jur de 25. In urma cu 4 ani am mers la un medic nutritionist care m-a ajutat printr-o dieta personalizata sa ajung la kilogramele de acum.
Sport, merg pe jos in pas alert cate o ora in fiecare zi si acasa, seara, 15 minute.
Din pacate, odata cu timpul s-a dus motivatia, elanul.. mai sunt 10 kg de care nu pot deloc sa scap.
Ziua mananc sanatos, exact cum prescrie dieta - se mai intampla sa calc stramb - dar noaptea nu imi pot controla nevoia de a manca ORICE in cantitati mari... e o tendinta bulimica.
Va pup


Buna Daria,bine ai venit.:)

Esti stresata,prob la facultate,etc?

allanah 17 feb 2010 12:47:03

Re: Mai 10 kg de slabit
 
Bun venit, Daria şi spor la treabă!

Să ştii că şi eu am avut astfel de momente în cursul primei diete cu ajutorul căreia am slăbit 12 Kg în 3 luni, dar mi-am luat scurte "concedii" sau "zile de duminică" în care îmi satisfăceam poftele de orice gen şi în orice cantităţi. M-a ajutat asta, cred, fizic, să îmi scot organismul din blocaj, dar şi psihic, pentru a scăpa de micuţele obsesii culinare adunate de-a lungul timpului în dietă.

Încă un lucru, în legătură cu tendinţa de a mânca seara, învăţat din proprie experienţă. La mine cina este de cele mai multe ori bogata pentru a înlătura în orele ce vor urma tendinţa de foame, dar după cină, de regulă îmi aveam programat sportul zilnic ceea ce împiedica depunerile nedorite.

Plus, nu-ţi impune ca cina să fie la ora 18 sau 19. Ora cinei o poţi stabili cu minim 3 ore înainte de culcare.

Succes în continuare şi voinţă de fier.

ianna 17 feb 2010 13:45:23

Re: Mai am 10 kg de slabit
 
Bine ai venit printre noi Daria

so cam cum arata un meniu de al tau?

ma gandesc ca daca inca papi dupa regulile date de nutritionist sa nu se fi obisnuit organismul...

si la capitolul miscare, cum stai?

DariaBlue 17 feb 2010 14:40:43

Re: Mai am 10 kg de slabit
 
Multumesc pentru primirea cu drag :).
Stres cam da, este... serviciul.
Cat despre meniu, azi la micul dejun o un bol de salata de legume cu o felie de paine de secara, la pranz spanac si putin mai incolo o sa fie un mar.
Miscare, mers pe jos mult in fiecare zi, iar seara 15, 20 de minute - abdomene, genoflexiuni, dans.

alexa.stan 17 feb 2010 15:54:25

Re: Mai am 10 kg de slabit
 
Decat timp nu ai mai slabit???

Incearca zumba, Si mai ai putina rabdare, incearca sa schimbi si putin dieta. Poate ai intrat cum zice Ianna in blocaj.

Felicitari pentru kg pierdute pana acum.

mvthebest 17 feb 2010 15:58:59

Re: Mai am 10 kg de slabit
 
Mult noroc in lupta cu kg. Felicitari pentru cele pierdute>:D<:-*

DariaBlue 17 feb 2010 17:27:02

Re: Mai am 10 kg de slabit
 
Nu am mai slabit de mult. Oscilez intre 57-60.. cam asa.
Nu pot sa ma mentin, si de slabit sub 50 parca nici nu pot sa visez :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:50:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO