forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II) (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-70-kg-80-kg/jurnal-slabit-slabute-grupa-70-80-kg-ii-9368.html)

rainbow83 19 mar 2012 10:53:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ocsanel (Post 986843)
Buna dimineata fetelor, cum este cantarul cu voi azi, eu fac greva cantarului, nu ma cantaresc, simt ca sunt mai mare si mai plina decit anainte, Mia se urca pe cantar si zice " O, no!"

:))simpatica Mia:x. si Lucas se cantarea inainte, mai ales in timp ce manca apoi dadea cu el de pamant si uite asa l-am ascuns pt ca imi era frica sa nu-l sparga si sa se taie#:-s
interesant calculul tau, numai ca eu cu Lucas nascut prematur, nu stiu cat se va potrivi:)). deocamdata stim ca e baietel, dar mai vedem. bebe nu statea intr-o pozitie favorabila data trecuta si dr nu era sigura

bubu, buna varza ta, cred ca voi face si eu saptamana asta, numai ca trebuie sa ma gandesc si la un meniu pt Lucas, lui nu i-am dat varza inca

ocsanel 19 mar 2012 10:55:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de bubu2504 (Post 986841)
Neata tuturor,
eu ieri am gatit varza calita si cu carne de pui la gratar si orez cu lapte :)

Buna Bubu, si eu vreau sa fac mancare de varza cu conopida, brocoli si ceapa cu morcov dar cu ficat de pui inabusit, sper sa fie bun, Mia a zis ca vrea branza cu rosii, of nu prea mananca copilul asta al meu, poate o conving sa manance niste cartof:-s

Animis23 19 mar 2012 10:59:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ocsanel (Post 986843)
Buna dimineata fetelor, cum este cantarul cu voi azi, eu fac greva cantarului, nu ma cantaresc, simt ca sunt mai mare si mai plina decit anainte, Mia se urca pe cantar si zice " O, no!"

Eu m-am cantarit, si mi-a aratat pe plus,desi ma simt slabuta si am fost cuminte cu mancarea si am facut sport zilnic saptamana trecuta. Nu prea stau bine cu tranzitul dupa week-endul asta, deci o sa trec mai departe zambitoare convinsa ca eu sunt mai slabuta :))

O saptamana frumoasa sa aveti!

happygirldiana 19 mar 2012 11:03:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 986872)
Eu m-am cantarit, si mi-a aratat pe plus,desi ma simt slabuta si am fost cuminte cu mancarea si am facut sport zilnic saptamana trecuta. Nu prea stau bine cu tranzitul dupa week-endul asta, deci o sa trec mai departe zambitoare convinsa ca eu sunt mai slabuta :))

O saptamana frumoasa sa aveti!

Eu sunt mai rau decat scaiul, nici aici nu scapi:))
Tu ai spus:te simti slabuta si asta e tot ce conteaza!Poate ai pe minus la cm, te-ai masurat?Daca tu te simti bine si esti slabuta in mintea ta, esti bine si esti fericita!Daca iti iei ColonHelp scapi de tranzitul asta greoi;):)

ocsanel 19 mar 2012 11:08:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 986857)
:))simpatica Mia:x. si Lucas se cantarea inainte, mai ales in timp ce manca apoi dadea cu el de pamant si uite asa l-am ascuns pt ca imi era frica sa nu-l sparga si sa se taie#:-s
interesant calculul tau, numai ca eu cu Lucas nascut prematur, nu stiu cat se va potrivi:)). deocamdata stim ca e baietel, dar mai vedem. bebe nu statea intr-o pozitie favorabila data trecuta si dr nu era sigura

bubu, buna varza ta, cred ca voi face si eu saptamana asta, numai ca trebuie sa ma gandesc si la un meniu pt Lucas, lui nu i-am dat varza inca

nici eu nu am apucat sa folosesc calculul acesta, Mia a hotarit sa iasa la sapt 33 -a cu 10 zile inainte de Craciun, noi glumeam ca nu a vrut sa piarda un Craciun plin cu cadouri, si pana la nasterea ei am stat an spital cu regim la pat o luna si jumate, si Mia a mai stat an spital anca 3 saptamani, am crezut ca nu mai scapam de spitale... Alaturi de Mia era un baietel nascut de 26 saptamani, si acum ne antilnim in oras cu el, e minune, se dezvolta foarte bine, doctorii zic ca copii prematuri sunt luptatori...acum nu stiu cit e de corect, la mine ambele fete sunt premature...:)) o sa inabunesc cu 2 Zina - Princesa Luptatoare:))

happygirldiana 19 mar 2012 11:08:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de rainbow83 (Post 986857)
:))simpatica Mia:x. si Lucas se cantarea inainte, mai ales in timp ce manca apoi dadea cu el de pamant si uite asa l-am ascuns pt ca imi era frica sa nu-l sparga si sa se taie#:-s
interesant calculul tau, numai ca eu cu Lucas nascut prematur, nu stiu cat se va potrivi:)). deocamdata stim ca e baietel, dar mai vedem. bebe nu statea intr-o pozitie favorabila data trecuta si dr nu era sigura

bubu, buna varza ta, cred ca voi face si eu saptamana asta, numai ca trebuie sa ma gandesc si la un meniu pt Lucas, lui nu i-am dat varza inca

Gabi, vine alt bebe?;))Suuuuper!!!Sarcina usoara!Cand vede lumina zilei?

Animis23 19 mar 2012 11:10:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 986877)


Eu sunt mai rau decat scaiul, nici aici nu scapi:))
Tu ai spus:te simti slabuta si asta e tot ce conteaza!Poate ai pe minus la cm, te-ai masurat?Daca tu te simti bine si esti slabuta in mintea ta, esti bine si esti fericita!Daca iti iei ColonHelp scapi de tranzitul asta greoi;):)

Eu ziceam de Colon Help, asa, de curatare, dar vad ca organismul meu il cere din ce in ce mai tare :)) De masurat m-am mai masurat, dar nu prea e nicio schimbare vizibila. Eu ma vad draguta, se schimba si hainele in perioada asta si ma simt mai...luminoasa. Am mai zis-o de mii de ori ca eu m-am mentinut la greutatea asta vreo 4 ani, inainte sa ma ingras tare. Deci, daca facem un calcul, de vreo 8 ani corpul meu nu a avut mai putin decat am acum. Sunt convinsa ca ii e greu sa treaca peste acest hop, asa ca o sa perseverez. Mai bine sa stau pe loc decat sa o iau in sus, nu?

ocsanel 19 mar 2012 11:11:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 986872)
Eu m-am cantarit, si mi-a aratat pe plus,desi ma simt slabuta si am fost cuminte cu mancarea si am facut sport zilnic saptamana trecuta. Nu prea stau bine cu tranzitul dupa week-endul asta, deci o sa trec mai departe zambitoare convinsa ca eu sunt mai slabuta :))

O saptamana frumoasa sa aveti!

Nu te antrista, asta sunt MUSCHI buni ambogatiti cu proteinele mancate de tine:)):-*

happygirldiana 19 mar 2012 11:14:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 986892)
Eu ziceam de Colon Help, asa, de curatare, dar vad ca organismul meu il cere din ce in ce mai tare :)) De masurat m-am mai masurat, dar nu prea e nicio schimbare vizibila. Eu ma vad draguta, se schimba si hainele in perioada asta si ma simt mai...luminoasa. Am mai zis-o de mii de ori ca eu m-am mentinut la greutatea asta vreo 4 ani, inainte sa ma ingras tare. Deci, daca facem un calcul, de vreo 8 ani corpul meu nu a avut mai putin decat am acum. Sunt convinsa ca ii e greu sa treaca peste acest hop, asa ca o sa perseverez. Mai bine sa stau pe loc decat sa o iau in sus, nu?

Categoric!
Lasa-l sa se obisnuiasca, ia-l usor!O sa il deblochezi pana la urma si nu are decat sa se obisnuiasca cu noua greutate, alta decat cea pe care a avut-o 4 ani:)

rainbow83 19 mar 2012 11:35:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)
 
Citat:

Anterior postat de ocsanel (Post 986885)
nici eu nu am apucat sa folosesc calculul acesta, Mia a hotarit sa iasa la sapt 33 -a cu 10 zile inainte de Craciun, noi glumeam ca nu a vrut sa piarda un Craciun plin cu cadouri, si pana la nasterea ei am stat an spital cu regim la pat o luna si jumate, si Mia a mai stat an spital anca 3 saptamani, am crezut ca nu mai scapam de spitale... Alaturi de Mia era un baietel nascut de 26 saptamani, si acum ne antilnim in oras cu el, e minune, se dezvolta foarte bine, doctorii zic ca copii prematuri sunt luptatori...acum nu stiu cit e de corect, la mine ambele fete sunt premature...:)) o sa inabunesc cu 2 Zina - Princesa Luptatoare:))

eu am nascut la 35 de saptamani, dar fara nici un avertisment mi s-au rupt membranele:P. noi am stat doar 3 zile jumate in spital amandoi. acum am un presentiment ca voi naste iar mai devreme, dar nu mi-e frica. stiu ca fi bine>:D<. ai 2 micute luptatoare:x, sa creasca mari si sanatoase:-*

da, diana! ne marim familia cu inca un baietel:)) venit pe neasteptate. pana in 5 septembrie trebuie sa vina pe lume:-*

animis, eu cred ca cu perseverenta ta si ambitia pe care o ai vei depasi acest hop si apoi sa vezi cum va arata cantarul tau din ce in ce mai aproape de kg dorite:-*. acum este mai greu pana il urnesti un pic>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:02:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO