forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/)
-   -   De la 90 kg in jos... (http://forum.slabute.ro/arhiva-subiecte-intre-80-kg-90-kg/90-kg-jos-2529.html)

sunshine 03 aug 2010 18:25:27

Re: De la 90 kg in jos...
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 275919)
Mersi Sushi pt sfaturi!:)

Propuneti pt inceput zumba:) E f usor si distractiv, dansezi nu faci sport

Irina Costas 04 aug 2010 09:57:00

Re: De la 90 kg in jos...
 
Sushi ce faci azi?
Ieri am facut 30 min de zumba,fac si azi,e mai greu la inceput apoi devine distractiv:-*

Leoveanu Crenguta 06 aug 2010 08:23:37

Re: Produse dietetice
 
Buna ziua
Sunt aproximativ noua pe aici.Constat ca nu prea stiu cu ce sa incep.Stiti ceva numaratul caloriilor mi se pare ceva foarte greu.Parca nu ma simt in stare. Cine ma invata si pe mine matematica asta.
Daca nu-mi spune-ti si mie ce sa fac mi-e teama ca n-o sa reusesc sa scap de kilograme in viata asta.
Am 56 de ani 162 cm si 86 de kg.
Uneori ma gandesc ca este posibil si pentru mine.Alteori ma apuca disperarea.
Va astept ca antrenoare. Vad ca voi reusiti sa slabiti. Bravo voua.
O zi minunata va doresc.

Leoveanu Crenguta 06 aug 2010 08:28:16

Re: De la 90 kg in jos...
 
Buna ziua Imi place tare mult zumba Voi incerca si eu. Sa vedem daca reusesc.Voi va descarcati dupa net?
Cu bine Crengu

Irina Costas 07 aug 2010 06:03:07

Re: Produse dietetice
 
Citat:

Anterior postat de Leoveanu Crenguta (Post 279137)
Buna ziua
Sunt aproximativ noua pe aici.Constat ca nu prea stiu cu ce sa incep.Stiti ceva numaratul caloriilor mi se pare ceva foarte greu.Parca nu ma simt in stare. Cine ma invata si pe mine matematica asta.
Daca nu-mi spune-ti si mie ce sa fac mi-e teama ca n-o sa reusesc sa scap de kilograme in viata asta.
Am 56 de ani 162 cm si 86 de kg.
Uneori ma gandesc ca este posibil si pentru mine.Alteori ma apuca disperarea.
Va astept ca antrenoare. Vad ca voi reusiti sa slabiti. Bravo voua.
O zi minunata va doresc.

Neata Crenguta si bine ai venit in grupul nostru!>:D<Si mie mi sa parut ingrozitor sa-mi calculez cal dar treptat le-am descoperit pe toate,pt inceput poti incepe prin a elimina tot ce e nesanatos cu cu indice caloric mare din dieta si un pic de sport,noi practicam zuma cate 30 min pe zi,sunt filmulete aici pe forum.
In rest ce sa mai spun?Te asteptam pe tine cu mai multe detalii.

sunshine 08 aug 2010 17:58:46

Re: Produse dietetice
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 277129)
Sushi ce faci azi?
Ieri am facut 30 min de zumba,fac si azi,e mai greu la inceput apoi devine distractiv:-*

Presupun ca la mine te referi :)) Am revenit din comcediu. am facut si acolo un pic de sport, m-am relaxat, de dormit nu prea am dormit.
Si de maine, gata la servic :-<
Citat:

Anterior postat de Leoveanu Crenguta (Post 279137)
Buna ziua
Sunt aproximativ noua pe aici.Constat ca nu prea stiu cu ce sa incep.Stiti ceva numaratul caloriilor mi se pare ceva foarte greu.Parca nu ma simt in stare. Cine ma invata si pe mine matematica asta.
Daca nu-mi spune-ti si mie ce sa fac mi-e teama ca n-o sa reusesc sa scap de kilograme in viata asta.
Am 56 de ani 162 cm si 86 de kg.
Uneori ma gandesc ca este posibil si pentru mine.Alteori ma apuca disperarea.
Va astept ca antrenoare. Vad ca voi reusiti sa slabiti. Bravo voua.
O zi minunata va doresc.

Crenguta incearca sa mananci cu ajutorul dietei Montignac. Sunt doar niste niste principii pe care tre sa le retii, legat de indici glicemici. Este f usor si nici nu tre sa numeri calorii., Unde mai pui ca ai o diversitate f mare:)

AnDrAdAxl 21 oct 2010 01:25:11

Re: De la 90 kg in jos...
 
Buna tuturor!:)Ma alatur si eu voua in speranta ca de data asta sa reusesc sa duc lupta pana la capat...Am 89,6 kg,1.72 inaltime si o bebita de 1 an si 3 luni.Problemele mele cu greutatea au inceput de prin clasa a5a dupa ce am renuntat la inot si dans-aerobic.In liceu aveam undeva la 70 kg si nu aratam chiar rau la inaltimea mea,singura problema fiind comformatia mea cu solduri proeminente...bun!Am incercat multe diete,am avut rezultate cu toate,dar mereu reveneam la kg dinainte si inca ceva in plus asa incat la 21 de ani cand am ramas insarcinata aveam 85 kg,,,Pe timpul sarcinii am mai pus inca 30 kg,dar pe care am reusit sa le dau jos pana in iunie 2010(11 luni),,Insa in luna iunie un tragic eveniment a avut loc in viata mea si am inceput sa mananc ,mananc si iar sa mananc,,,Asa incat dupa 4 luni am pus inapoi 5 kg..Macar la 70 de kg as vrea sa mai ajung cat mai curand si sanatos...Parca dupa aceasta grea incercare prin care am trecut si inca trec,nu mai am rabdare de numarat calorii si de gandit atat de mult la dieta,ce am voie si ce nu,desi stiu cam toate principiile...de o saptamana ma indop cu ceaiuri,apa si mai putina mancare nesanatoasa,,,,si hop -1200 g:X Mai departe?ceva sfaturi?e mai greu cu miscarea ca stau la bloc...am tot zis ca o sa merg sa sar coarda ndeva...dar tre sa gasesc un loc sa nu ma vada nimeni...fac cam 100 de abdomene pe zi de cateva zile(50 ridicand corpul si 50 ridicand picioarele).netul merge rau si nu pot descarca nimic...:(

AnDrAdAxl 21 oct 2010 01:25:43

Re: De la 90 kg in jos...
 
Am postat de 2 ori...se mai intampla..:(de la netul asta slab...of!va pup!

sunshine 21 oct 2010 14:42:09

Re: De la 90 kg in jos...
 
Bine ai venit:)
Uite poti sa discuti si aici cu fetele http://forum.slabute.ro/intre-80-kg-...0-kg-3735.html

Daca incepi sa mananci cat mai sanatos, vei slabi:)
Moderatia si alimentele sanatoase fac diferenta


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:36:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO