forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara zahar si faina alba! (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-zahar-faina-alba-10316.html)

aycha 16 oct 2011 11:26:23

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetelor....suntem toate la fel,dar ce sa facem...vom trece noi si peste astea si intr-o zi nu ne va mai pasa atat de mult de aceste detalii.ne vom spune razand: Doamneee,ce era important pt mine la varsta aia:)),si ne vom amuza de situatie....trece viata asta cu tot cu nenorocirile ei;))

just21 16 oct 2011 11:27:26

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 818726)
Fetelor....suntem toate la fel,dar ce sa facem...vom trece noi si peste astea si intr-o zi nu ne va mai pasa atat de mult de aceste detalii.ne vom spune razand: Doamneee,ce era important pt mine la varsta aia:)),si ne vom amuza de situatie....trece viata asta cu tot cu nenorocirile ei;))

da.da.:)):))..Sper doar sa nu regret mai tarziu multe din prostiile pe care le`am facut in adolescenta:D...Eu am plecat la teme!:*:**:Va pup!Vorbim mai tarziu

GinaViesianu 16 oct 2011 12:13:38

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 818705)
buna fetelor!!!eu la cm nu prea am incredere.Singurul in care am incredere e cantarul.Si azi arata din nou 55kg.Deci am slabit un kg!!!!Ce pot sa zic sunt ff fericita!!!Acum urmeaza lupta pt urmatorul kg..Iar pana in decembrie vreau sa imi revin.Gina felicitarii pt tot!!!..Sa stii ca imi place ca esti ambitioasa!!Tine-o tot asa.O intrebare..montignac nu e grea de tinut??:-??Daca ai putea sa imi oferi ceva maimulte informatii/...ma gandesc sa o trec si pe mami la dieta:))..si asa poate ma adaptez si eu cu ceva care sa ne mearga la amandoua.Ea vrea sa slabeasca, insa nu am gasit nici`o dieta potrivita pt ea...Nu ii plac dulciurile,insa ii place sa pape mancare.Gina tu in cat timp ai slabit cu monti?

Felicitari! cu pasi mici, dar siguri suntem pe drumul cel bun>:D<
Eu am inceput cu monti cand am inceput si concursul...si am dat cam 2 kg jos..deci cat sa fie, 3 sapt?..
Montignac nu e grea de tinut....si pe mn m-a speriat initial cand am citit cartile si am vazut ce exemple de mancare erau pe acolo, insa se poate f bine si cu mancare obisnuita...e o dieta grozava si pt digestie (stomacelul meu este f fericit de cand cu stilul asta de viata)...
se bazeaza pe evitarea combinarii lipidelor cu carbo (si indice glicemic)...in mare ideea e ca atunci cand papam dulce/carbo creste glicemia si se elibereaza insulina ca sa o aduca la normal. Daca sunt si grasimi la aceeasi masa, insulina nu va ”linisti ” doar glicemia, ci va prinde si grasimile si se vor depune. Asta asa rudimentar explicat.
Ideea e ca se papa f bine si F BUN!Eu am slabit mancand la mic dejun paine integrala cu gem fara zahar, clatite integrale cu gem fara zahar, fulgi de ovaz cu lapte degresat, sandwich de legume, etc etc..numai bunatati!:x
Plus ca am descoperit o sumedenie de combinatii de alimente si alimente in sine bestiale...gen naut(care e la orice magazin la conserva) cu chimen...o savoare de nedescris..
E mai mult de citit dar merita! Iar mamei tale sigur i s-ar potrivi, pt k presupune si f multe retete satioase si sanatoase (se foloseste ulei de masline, branza, oua, peste , carne slaba de preferat, faina integrala, tot felul de prajituri, creme, supe, etc). Arunca un ochi in retetele de la dieta montignac si vezi daca i-ar placea si daca ti-ar placea si tie.
Va pup!

GinaViesianu 17 oct 2011 11:01:20

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Bonjour fetele cochetele!:*

Asta s-ar presupune ca este ultima saptamana de "concurs"(teoretic pana pe 25, care pica martea viitoare)..si m-a lovit un gand..ce se va intampla cu Topicul nostru?:-s..o sa mai putem vbi aici?

aycha 17 oct 2011 14:32:17

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 819585)
Bonjour fetele cochetele!:*

Asta s-ar presupune ca este ultima saptamana de "concurs"(teoretic pana pe 25, care pica martea viitoare)..si m-a lovit un gand..ce se va intampla cu Topicul nostru?:-s..o sa mai putem vbi aici?

Buna Gina:*!abia am venit de la scoala...a fost o zi grea(profesorii asta o iau razna rau de tot!!!)
apropo ...si eu m-am gandit la asta,m-am obisnuit prea mult cu topicul:(...de ce nu am mai putea vb aici?:-/

just21 17 oct 2011 21:25:48

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de GinaViesianu (Post 819585)
Bonjour fetele cochetele!:*

Asta s-ar presupune ca este ultima saptamana de "concurs"(teoretic pana pe 25, care pica martea viitoare)..si m-a lovit un gand..ce se va intampla cu Topicul nostru?:-s..o sa mai putem vbi aici?

Gina:*:*:normal ca vom continua sa vorbim, chiar daca am incheiat concursul.De fapt pt mine acum incepe concursul.Pana la ziua mea.Inainte cu o zii de ziua mea il inchei.Si apropo..M-au uitat peste monti si sa stii ca pare foarte ok.Chiar imi plac princiipile lui.Si pare asa low-carb.Acum doar mie putin frica sa nu pun pe mine,daca renunt la low-carb,pt ca as introduce anumite alimente.

just21 17 oct 2011 21:27:50

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Diana ce faci??:*:*:Cum esti??:-*

aycha 17 oct 2011 21:35:45

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 820107)
Diana ce faci??:*:*:Cum esti??:-*

sunt trista,deprimata si pesimista...ma simt oribil,o neputincioasa:(

aycha 19 oct 2011 15:03:19

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Fetelor,nu mai spuneti nimic de 2 zile?:(

MCS 19 oct 2011 15:15:46

Re: O luna fara zahar si faina alba!
 
Pfff...am descoperit concursul la spartul targului...respectiv la sfarsit...:(
Ce rau imi pare, mai ales ca tocmai m-am reapucat de slabit....Nah...asta e...
Va felicit, fetelor, pentru realizari si va doresc sa faceti din asta un mod de viata, nu doar pe perioada dietei!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:41:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO