forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

Slabuta 06 mai 2009 11:09:43

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Neata fetele. :D
Vad ca ati dat raportul pentru ziua de ieri, ma apuc sa va trec pe lista, am facut-o de ieri. :)

andreyutza 06 mai 2009 12:58:27

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 5855)
Andreyutza, vrem raportul pentru sambata si duminica. :D

Buna slabuta :-* !
Nush ce sa zic...nu prea vreau sa ma fac de ras cu ce am mancat saptamana asta :D
mai bine trece pvnctaj zero pt ca am un program atat de haotic incat mananc dezastruos. Totusi sper sa nu pun mai mult de 1 kg :( .
Cu toate astea cred ca de luni trec pe disociata ..asa macar stiu ca trebuie sa mananc doar anumite alimente intr-o zi si nu ma mai abat de la regulament.
Va tin la curent cu noutatile

rose rose 06 mai 2009 13:01:34

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Am citit subiectul scris de persoana care a slabit 60 kg intr-un an si jumatate si faptul ca nu manca nimic dupa ora 18.00 chiar cred ca e important si vreau sa-l urmez si eu neaparat.
Pe la 19.00 am masaj si as vrea sa mananc pe la 17.00 sa fie macar 2 ore inainte.
A slabit foarte mult si mai ales de la ce greutate a plecat chiar m-a impresionat foarte mult; ar trebui sa fim si noi la fel de ambitioase ca sa reusim. Bravo ei! [*aplauze*]
Sa vad ce miscare o sa mai fac pe langa masaj. [*aerobic*]
Nu e recomandat sa fac tae bo zilnic asa ca o sa ma gandesc ce o sa mai fac. [*abdomene*]

madeleyne 06 mai 2009 13:06:04

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport
Marti 5 mai 2009
-o felie de paine neagra prajita un ceai de soc si jumatat de grapefruit;
-cateva linguri de paste cu branza e vaca;
-peste la gratar cu zeaa de lamaie;
-un morcov+ un grapefruit;
-o felie de paine neagra cu icre
-2 cartofi fierti si prajiti in putin ulei;

Miscare:nimic:(
Dar azi imi iau revansa>:)(la miscare):D

rose rose 06 mai 2009 13:10:26

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Slabuta, nu stiu cum o sa fac cu raportul dupa ce o sa plec in Olanda (dupa 17 mai); acolo fff rar daca o sa intru deoarece nu avem internet la discretie si nu stiu cum o sa fac. Poate o sa vin cu vesti bune la sfarsitul lui iunie cand o sa ma intorc....sper si eu ca o sa rezist si nu o sa dau iama prin dulciuri; singurele ciocolati care-mi plac si carora le rezist cu greu sunt "äfter eight"si "toblerone". :D

rose rose 06 mai 2009 13:11:41

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Madeleyne, si ce miscare ai vrea sa faci? Eu nu stiu ce sa fac in seara asta in afara de tae bo ca am facut ieri.

Slabuta 06 mai 2009 13:18:45

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de andreyutza (Post 5973)
Buna slabuta :-* !
Nush ce sa zic...nu prea vreau sa ma fac de ras cu ce am mancat saptamana asta :D
mai bine trece pvnctaj zero pt ca am un program atat de haotic incat mananc dezastruos. Totusi sper sa nu pun mai mult de 1 kg :( .
Cu toate astea cred ca de luni trec pe disociata ..asa macar stiu ca trebuie sa mananc doar anumite alimente intr-o zi si nu ma mai abat de la regulament.
Va tin la curent cu noutatile

Cum adica nu prea vrei sa te faci de ras... Tu glumesti? Toate am mai dat pe alaturi, asa ca nu renunta, eu nu iti dau voie. Concentreaza-te si numai da iama in lucruri interzise. >:D<
Nu esti Andreyutza pe care am cunoscut-o la inceput, cealalta vroia sa slabeasca si s-a tinut tare, a rezistat la un post mare si sa nu reziste la nu stiu ce prostioare care ingrasa. Nu, esti altcineva [-X Refuz sa ascult scuze.
Te pui frumos pe treaba, faci miscarica cat mai multa si scoti din casa tot ce este interzis... si mai vorbim..

Slabuta 06 mai 2009 13:25:52

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 5974)
Am citit subiectul scris de persoana care a slabit 60 kg intr-un an si jumatate si faptul ca nu manca nimic dupa ora 18.00 chiar cred ca e important si vreau sa-l urmez si eu neaparat.
Pe la 19.00 am masaj si as vrea sa mananc pe la 17.00 sa fie macar 2 ore inainte.
A slabit foarte mult si mai ales de la ce greutate a plecat chiar m-a impresionat foarte mult; ar trebui sa fim si noi la fel de ambitioase ca sa reusim. Bravo ei! [*aplauze*]
Sa vad ce miscare o sa mai fac pe langa masaj. [*aerobic*]
Nu e recomandat sa fac tae bo zilnic asa ca o sa ma gandesc ce o sa mai fac. [*abdomene*]

Cred ca e vorba de babi... Da stiu faza cu mancatul pana la 18.00. Este foarte important acest aspect. Si eu incerc sa iau ultima masa la 18-19.
Dupa aceasta ora cel mult un mar sau o cana cu lapte daca mi-e tare foame. :)
Si noi suntem la fel de ambitioase, ne mai lasam pe o ureche, dar suntem multe aici si ne sustinem una pe alta ca sa nu cadem in ispita. :D Trebuie sa reusim, nu avem cale de intoarcere....

Da, Rose, tae-bo se face maxim de 3 pe saptamana, in rest trebuie sa faci exercitii gen pilates, callanetics..

Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 5976)
Slabuta, nu stiu cum o sa fac cu raportul dupa ce o sa plec in Olanda (dupa 17 mai); acolo fff rar daca o sa intru deoarece nu avem internet la discretie si nu stiu cum o sa fac. Poate o sa vin cu vesti bune la sfarsitul lui iunie cand o sa ma intorc....sper si eu ca o sa rezist si nu o sa dau iama prin dulciuri; singurele ciocolati care-mi plac si carora le rezist cu greu sunt "äfter eight"si "toblerone". :D

Rose iti notezi intr-un carnetel raportul in fiecare zi si cum ai acces la net ni-l scrii. :)
Vezi, sa nu dai buzna in toate.... ;) O ciocolatica, doua dar nu mai mult. :P

Citat:

Anterior postat de rose rose (Post 5977)
Madeleyne, si ce miscare ai vrea sa faci? Eu nu stiu ce sa fac in seara asta in afara de tae bo ca am facut ieri.

Rose vezi ca poti face callanetics, aerobic acasa, este foarte distractiv. :)
Mi se pare avem si filmulete la aerobic si imagini la callanetics, daca nu, atunci caut pentru tine, numai sa ne tinem de treaba. :)

andreyutza 06 mai 2009 13:31:54

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 5978)
Cum adica nu prea vrei sa te faci de ras... Tu glumesti? Toate am mai dat pe alaturi, asa ca nu renunta, eu nu iti dau voie. Concentreaza-te si numai da iama in lucruri interzise. >:D<
Nu esti Andreyutza pe care am cunoscut-o la inceput, cealalta vroia sa slabeasca si s-a tinut tare, a rezistat la un post mare si sa nu reziste la nu stiu ce prostioare care ingrasa. Nu, esti altcineva [-X Refuz sa ascult scuze.
Te pui frumos pe treaba, faci miscarica cat mai multa si scoti din casa tot ce este interzis... si mai vorbim..

:"> Bine bine...o sa incerc..dar poate si faptul ca sunt in perioada aceea a lunii ma face sa dau gres :-"
Slabuta nu merge adaugat la forum o optiune de search. De exemplu caut disociata dar pt ca sunt atat de multe topicuri deschise nu dau de ea :(
Eu plec la facultate acum ...vorbim mai pe seara sau maine
Va poop pe toate
PS: Trece zero la zilele ramase fara raport :D

Slabuta 06 mai 2009 13:37:46

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de andreyutza (Post 5982)
:"> Bine bine...o sa incerc..dar poate si faptul ca sunt in perioada aceea a lunii ma face sa dau gres :-"
Slabuta nu merge adaugat la forum o optiune de search. De exemplu caut disociata dar pt ca sunt atat de multe topicuri deschise nu dau de ea :(
Eu plec la facultate acum ...vorbim mai pe seara sau maine
Va poop pe toate
PS: Trece zero la zilele ramase fara raport :D

Este singura oara cand te iert si fac cum zici tu. De maine sa nu mai aud, "treci zero la raport...", "nu mai dau raportul ca am mancat nu stiu ce"....etc
Te pui la treaba, nu mai avem timp de pierdut. Trebuie sa fii in forma la mare. :)
Bafta la facultate si fara tentatii...


S-ar putea sa fii pofticioasa din cauza perioadei critice si de aceea ti-am zis ca te iert dar cum trece nu mai ai scuze. :P

Legat de cautare, Vezi sus la meniu ai "cautare", scrii acolo cuvantul pe care il cauti, daca vrei o cautare mai avansata, adica sa iti gaseasca doa in titluri sau doar in mesaje acel cuvant, dai clic pe cautare avansata. ;) ai mai multe optiuni acolo si selectezi care te intereseaza pe tine. :)

Multi pupici si fii cumintica. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:51:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO