forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "ne pregatim pentru vara..." Luna I (27 aprilie - 25 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-vara-luna-i-27-aprilie-25-mai-749.html)

mishutza 19 mai 2009 05:40:28

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport pentru 18 mai,0 puncte.Deci,ma termina psihic,imi e foame din ora in ora,si as manca tot ce vad .Sper sa ma pot controla macar astazi,daca nu,habar nu am ce fac.
Dar am mers jumatate de ora de bicicleta.
O zi buna va doresc.

ali 19 mai 2009 07:27:41

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Buna dimineata !

Raport 18-05-2009

Mic dejun -ceai de plante cu 50 gr paine cereale
Pranz-100gr pui la gratar si o mica salata (cateva frunze de salata verde cu o rosioara)
Cina-2 feliute de cascaval degresat (15% grasime) cu o rosie si un castravete

Lichide -apa plata ,1 coca cola 0,,ceai de plante

Miscare-mers pe jos -1 ora
-bicicleta -20 min

miha 19 mai 2009 08:24:17

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 6945)
Nu stiu ce sa zic..adik e normal cain 90 de minute de pedalat sa dau jos 150 de calorii?

shorty ....eu la sala faceam pe bicicleta o jumatate de ora si se ardeau 185 kcal.... adica eu cred ca depinde de bicicleta...

miha 19 mai 2009 08:28:39

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 6985)
Fetele ma apuc sa fac listele cu rapoartele pentru saptamana trecuta si saptamana asta, asa ca cine nu si-a scris inca darea de seama sa o faca.

De maine eu ma bag serios pe sport. :) Acum sunt la sfarsitul perioadei critice, abia astept sa scap...

slabuta eu deocamdata nu pot continua concursul ...ma voi inscrie la celalalt concurs care va urma ...

pana atunci eu o sa incerc sa mananc sanatos dar nu pra pot sa fac sport ...

miha 19 mai 2009 08:31:52

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 7021)

Pai la bicicleta mea nu prea conteaza nimic...nu cred ca face calculul ok...daca la bicicleta ta in 30 minute la viteaza 3 s-au ars 100 de calorii...la bicicleta mea sa zicem la viteza 1 timp de 90 minute sunt 150 de calorii...la bicicleta ta ar fii 300 de calorii la 90 de minute de pedalat...e defecta bicicleta mea

nu cred ca e defecta bicicleta ta shorty.... sigur depinde de bicicleta ...

pt ca eu la sala fac la viteza 7 ...iar acasa nu pot sa fac decat la viteza 1 pt ca merge foarte greu si ma dor muschii....

miha 19 mai 2009 08:36:44

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Citat:

Anterior postat de Shorty (Post 7042)
Si eu sunt un mare 0 :P
Eu intentionez de luni sa ma tin de treaba calumea :)

Da e placut sa vad ca inca am apucaturi de dieta :)
Azi dimineata vroiam sa pap cereale cu lapte...dar nu aveam lapte...si pe la chioscurile din zona nu gasesc lapte degresat..o sa iau mai incolo..ca dau o fuga pana la piata sa iau niste legume si apoi pe la un magazin sa iau niste lapte si piept de pui...iar imi devine dificila dieta...ca mi se cam termina banii si miercuri tre sa dau vreo 400 la dentist :(...

si la mine tot un 0. eu nu pot inca sa ma apuk ...asa mia recomandat medicul ...a zis sa nu fac exces dar nici sa nu mananc .... ..probabil el credeam ca la dieta nu mananc mai nimic...

oricum eu o sa incerc sa mananc cat de sanatos pot ....


si eu stau foarte rau cu bugetu ...pt ca saptamana viitoare pe 30 e si ziua iubitului ...si trebuie sa i iau cadout ....oricum eu sper ...cel tarziu pe 1 iunie sa mi pot face abonament la sala!!!(sa fac rost de bani)

miha 19 mai 2009 08:49:27

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
buna feteloor !!! scuze ca nu am intrat dar am fost acasa si nu prea am acces la internet tot timpul...

cat despre concurs eu sunt pe dinafara ...[parca de fiecare data cand vreau sa slabesc...ori apare vreo problema de sanatate ...ori intervine altceva...:((:((:(( vorba lu" shorty ...parca sunt "........." toate mi se intampla....numai mie...

miha 19 mai 2009 08:50:13

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
joi o sa ma duk sa mi refac analizele....va voi tine la curent ...

teodora 19 mai 2009 10:33:56

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..."
 
Raport 18.05

D: iaurt 0.1% grasime, o cana fulgi de ovaz amestecati cu fulgi de porumb, o cafea 3 in 1
P:doua rosi, un castravete,un pate vegetal Mandy,iaurt 0.1%
G: un mar
C: orez (fiert cu ceapa si putin ulei), doua chiftelute mici,salata verde

Miscare: o ora stepp-aerobic

teodora 19 mai 2009 10:36:20

Re: Concurs "ne pregatim pentru vara..." Regulament, rapoarte zilnice, punctaj
 
Slabuto, eu am dat raportul pe 15-17.05 :">mai tarziu da l-am dat. Am vazut ca nu apar.....

>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:05:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO