forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Noi nu facem abateri de la dieta !!! (http://forum.slabute.ro/concursuri/noi-nu-facem-abateri-dieta-10918.html)

Niculae Roxana 17 ian 2012 22:45:52

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 904471)
aM O INTREBARE LA TINE SIGNORINA rOXI..DA TU LA O MASA BEAI 500ml apa...ca nu prea inteleg...eu toata ziua beau 2l si vad ca ajuta foarte mult....tu esti mult mai braa de cat mine ca faci si sport

Da...m-am obisnuit sa beau foarte multa apa....doar cand fac sport beau 1,5 L.....depasesc pe zi 2,5 L de multe ori:D.
Pai am nevoie de sport pt tonifiere....nu pot sa slabesc asa si sa nu fac sport...ca ar insemna sa m-i se lase pielea...si in nici un caz nu-mi doresc asta:D

loveyngy 17 ian 2012 22:52:53

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 904192)
Dau si eu raportul la cantar 55.5 - sper ca intr-o luna sa ajung la 53...sa vedem ce va fi

Felicitariiiiiiiiii...tineo tot asa...

loveyngy 17 ian 2012 22:57:27

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 904228)
fetelor.. am obs ca si eu am pr cu carbo.. cu tranzitul..
si poate de aia am in plus la cantar.
cate gr de carbo tre sa avem.. mie 50 mi se oare extrem de putin.. ca peste tot vad ca cel putin sa ai 100.
lipsa de carvo afecteaza mult, sanatatea, nu ai energie, si te simti lesinata.. nu te poti concentra si nici face sport.
despre meniul danielei, si eu cred ca e cam putin.. mult cascaval.. si legume deloc??
o salata mai consistenta? o supa de legume? sau ce mai e permis in dieta aia..
eu azi ca sa am carbo mai mic, ar trebui sa mananc legume, si carne, nu? branza? dim am deja fulgi de ovaz cu lapte..

Jessi...uite ca eu ca aceasta dieta stau foarte bine chiar daca carbo e mica si ajung la 50 carbo..de saptamana viitoare voi intra in faza 2 asa voi introduce ince, incet si fructe, si orez..asa voi ridica carbo pe la 60-70
...daca vreii sa mai ezi ce mancam uite ca eu si Roxi oenem meniurile..apoi eu carne, legume si oua mananc in fiecare zi...

loveyngy 17 ian 2012 22:59:50

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 904451)
Mi-am revenit. Ai dreptate, mancarea nu-mi poate domina viata. Trebuie sa reusesc !

Brava Jessi asa te vrem...fii tare si capul anainte[*2*][*2*][*2*][*2*][*32*]

loveyngy 17 ian 2012 23:03:05

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 904470)


Da...nu face bine ceapa multa seara...la fel ca si usturoiul iti da dureri stomacale:(....sa ai grija pe viitor.

Foarte bine...si eu trec prin asta zilnic ti-am zis ca la munca toata lumea mananca non stop...fastfood...pizza....dulciuri...si eu n-am nici o treaba imi mananc iaurtul meu:D...te obisnuiesti la un moment dat.
Pai daca eu acum ii gatesc sotului meu cartofi prajiti si n-am nici o treaba....care la mine cartofii erau moartea mea...nu rezistam la ei in nici un caz....asa ca trebuie sa ne autocontrolam....totul vine de la creier....:)

Ai mare dreptate...asa ziceau azi si amicii...ca iutul radea la mine.. ca stuia ca asta e mancare mea preferata...eu iam zis uite chiar deloc nu ma deranjeaza...uite si gusturile le avem la fel..eu tot sunt moarta dupa cartofi prajiti...
Apropo maine plec sa vad o Cyclett...de camera...costa 70 eura...,usata...adica persoana mai nu a usato, da a cumparato de un an...si a ajuns ca mio da cu 50 eurasi..,maine daca imi place si nu are probleme o cumpar..apoi va ajung cu sportul, ca sunt lenoasa in aceasta privinta...

jess 17 ian 2012 23:04:06

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 904516)
Brava Jessi asa te vrem...fii tare si capul anainte[*2*][*2*][*2*][*2*][*32*]

:)):)):))eeee,cu voi ma bag chiar acum la o tura de pilates.M-ati miscat din loc :>

Niculae Roxana 17 ian 2012 23:11:18

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 904521)
Ai mare dreptate...asa ziceau azi si amicii...ca iutul radea la mine.. ca stuia ca asta e mancare mea preferata...eu iam zis uite chiar deloc nu ma deranjeaza...uite si gusturile le avem la fel..eu tot sunt moarta dupa cartofi prajiti...
Apropo maine plec sa vad o Cyclett...de camera...costa 70 eura...,usata...adica persoana mai nu a usato, da a cumparato de un an...si a ajuns ca mio da cu 50 eurasi..,maine daca imi place si nu are probleme o cumpar..apoi va ajung cu sportul, ca sunt lenoasa in aceasta privinta...


Suntem tari...avem vointa...si motivatie cat cuprinde:D.....
Trebuie sa ne gandim ca placerea gustului dureaza maxim 5 minute....dar...cu kg in plus dupa ce ai mancat nesanatos...ramai pt foarte mult timp...si numai tu stii cat te chinui sa le dai jos dupa aia....asa ca...nu dau minusul de la cantar..pe o portie de cartofi prajiti...sau mai stiu eu ce:)).
Da...avem aceleasi gusturi....mi-am dat seama din meniurile tale.:D
Foarte bine...sa te apuci de bicicleta....fa sport ca-ti accelereaza metabolismul...slabesti mai repede....si te si tonifici:D....

loveyngy 17 ian 2012 23:15:32

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 904524)
:)):)):))eeee,cu voi ma bag chiar acum la o tura de pilates.M-ati miscat din loc :>

Brava ...fa si pentru mine...ahahha:)):)):))

jess 17 ian 2012 23:17:19

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de loveyngy (Post 904534)
Brava ...fa si pentru mine...ahahha:)):)):))

hai ca bag ceva in plus si pentru tine,iti sunt recunoscatoare pentru rugaminte:))

loveyngy 17 ian 2012 23:18:04

Re: Noi nu facem abateri de la dieta !!!
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 904531)



Suntem tari...avem vointa...si motivatie cat cuprinde:D.....
Trebuie sa ne gandim ca placerea gustului dureaza maxim 5 minute....dar...cu kg in plus dupa ce ai mancat nesanatos...ramai pt foarte mult timp...si numai tu stii cat te chinui sa le dai jos dupa aia....asa ca...nu dau minusul de la cantar..pe o portie de cartofi prajiti...sau mai stiu eu ce:)).
Da...avem aceleasi gusturi....mi-am dat seama din meniurile tale.:D
Foarte bine...sa te apuci de bicicleta....fa sport ca-ti accelereaza metabolismul...slabesti mai repede....si te si tonifici:D....

Stiu...o astept cu nerabdare...
uite maine dimi trebuie sa stau cu nepotelul de la 8 dimi pana la 12.30..asa daca va dormi un pic voi intra sa vb cu voi
La pranz as vrea sa imi fac rosii umplute cu sunca si cascaval, poate si ciuperci...tu ce nou faci?..


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:55:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO