forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Exemple de meniuri Dukan faza I (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/exemple-meniuri-dukan-faza-i-3863.html)

monica otvos 28 mar 2012 13:44:42

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Buna ! si eu am inceput dieta dukan de luni.Deci sunt in ziua 3 de atac si am slabit 1,8 kg.De maine trec in faza a 2-a .Pana acum sunt multumita, sa vedem ce se intampla in continuare
Meniu pe ziua de azi : iaurt degresat cu tarate de ovaz,pastrama de curcan si pentru cina somon afumat cu otet balsamic si putina ceapa
Ce ziceti e ok?

madalinafrincu 25 mai 2012 11:24:12

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
yammy, ce am gasit eu pe aici :*

Michelina 25 mai 2012 11:36:44

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Si eu la a 2-a zi de atac. Inca mi-e bine si tinand cont ca am fff putin de slabit - sper sa reusesc

Felicity26 04 iun 2012 23:26:04

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1050170)
Si eu la a 2-a zi de atac. Inca mi-e bine si tinand cont ca am fff putin de slabit - sper sa reusesc

am tot citit comment-urile voastre in legatura cu dieta asta dar nu intelegeam in ce consista mai exact. Acum ca am gasit mai multe informatii consider ca e interesanta si nu e traumatizanta sau daunatoare (pt efecte secundare) ca alte asa zise diete. Am de gand sa incep si eu cat de curand, mai intai trebuie sa merg sa fac aprovizionarea :P . Va imbratisez si va urez succes in continuare!

Michelina 05 iun 2012 00:45:01

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Citat:

Anterior postat de Felicity26 (Post 1059263)

am tot citit comment-urile voastre in legatura cu dieta asta dar nu intelegeam in ce consista mai exact. Acum ca am gasit mai multe informatii consider ca e interesanta si nu e traumatizanta sau daunatoare (pt efecte secundare) ca alte asa zise diete. Am de gand sa incep si eu cat de curand, mai intai trebuie sa merg sa fac aprovizionarea :P . Va imbratisez si va urez succes in continuare!

Te asteptam ( poti sa vii si la casuta celor de 40 ani - sunt mai multe Dukanite acolo) sa ne sprijinim reciproc.

Felicity26 07 iun 2012 07:43:39

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Cred ca nu mi-am cumparat cartea potrivita :(... in cea pe care o am eu sunt mai multe retete decat informatii despre dieta. Mi-am facut acel test online si mi-au dat ca si rezultat 2 zile de atac, 50 zile de croaziera, 72 zile de consolidare... prima faza de atac e bazata pe PP doar proteine dar pot decide eu alimentele ? nu am un meniu precis pt faza asta si nu as vrea sa imi cumpar alta carte. ajutati-ma va rog cu niste alimente permise in prima faza! pls pt azi e prima mea zi :D

Felicity26 07 iun 2012 07:57:33

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
e permis laptele de soia in dieta Dukan in loc de iaurt degresat?

Michelina 07 iun 2012 08:07:41

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Citat:

Anterior postat de Felicity26 (Post 1061387)
e permis laptele de soia in dieta Dukan in loc de iaurt degresat?

Soia nu e permisa la inceput. Exista si un site Dukan in limba romana. Am vazut c aiaurtul de soia e la faza a doua permis 1 /zi. Acolo ai suficiente detalii

Michelina 07 iun 2012 08:11:24

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Citat:

Anterior postat de Felicity26 (Post 1061373)
Cred ca nu mi-am cumparat cartea potrivita :(... in cea pe care o am eu sunt mai multe retete decat informatii despre dieta. Mi-am facut acel test online si mi-au dat ca si rezultat 2 zile de atac, 50 zile de croaziera, 72 zile de consolidare... prima faza de atac e bazata pe PP doar proteine dar pot decide eu alimentele ? nu am un meniu precis pt faza asta si nu as vrea sa imi cumpar alta carte. ajutati-ma va rog cu niste alimente permise in prima faza! pls pt azi e prima mea zi :D

eu am mancat strict - ou fiert, iaurt 0.1% ZUZU , branza dietetica 0.2 % LACTEEA, piept de pui, ficat de pui - toate fara ulei, peste la gratar
Si clasicele tarate de ovaz - 1 lingura jumatate

La croaziera am inceput si cu pulpe de pui fara piele, carne de vita - eu am folosit rasol alb, am facut omleta din oua fara ulei

Michelina 07 iun 2012 08:13:37

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Si chit ca mie Dukan imi spunea ca n-am de ce sa tin dieta ca sunt deja la greutatea optima am slabit 3 kg. Si ma simt excelent. Oboseala dispare dupa primele zile de PL. Eu am luat si un supliment de vitamine si minerale - pentru ca sunt slabuta. Am mai inlocuit macar partial sarea cu sare de potasiu.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:35:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO