forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Exemple de meniuri Dukan faza I (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/exemple-meniuri-dukan-faza-i-3863.html)

peku 15 apr 2011 07:24:05

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Un dressing rapid si gustos

Ingrediente:
Mustar 1/2 lingurita, iaurt 0.1%, ierburi uscate

Se amesteca si se serveste cu ficat, oua fierte.

Sandra23 16 apr 2011 13:43:15

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
aveti idee cam ce cantitate din budinca de la dr oetker ( cu lapte degresat si indulcitor bineinteles) putem consuma zilnic? scrie ca are amidon, dar nu scrie cat

Nemo 16 apr 2011 14:04:25

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Un plic de budinca are in jur de 19% glucide, la care se adauga cele provenite din lapte si din indulcitor.
Folosind 500 ml de lapte (cam asta e cantitatea recomandata), se pot obtine 4-5 caserole de budinca.
Nu recomand mai mult de 1 caserola pe zi, si doar din faza 2.
Se poate obtine o budinca mai usoara si cu continut proteic mai ridicat amestecand continutul unui plic cu 6 linguri de lapte rece si galbenusul de la un ou, apoi urmand indicatiile de pe plic.
Dupa ce se ia budinca de pe foc, se lasa 1-2 minute sa se raceasca si se incorporeaza cu grija albusul batut spuma tare.
Inca un lucru - folositi indulcitor praf si verificati daca e compatibil cu gatitul la temperatura ridicata.

maria ionescu7 18 mai 2011 14:31:47

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Stie cineva o reteta de paine dukan ?
Multumesc anticipat.

simonell 04 ian 2012 14:23:23

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
prima zi de dukan pentru mine.am m-ai incercat odata dar eram prea slabita insa efectele se vedeau .de aceea am ales-o

Dedelush 12 ian 2012 11:58:26

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Buna fetelor. Aceasta este a 3-a zi de cand urmez dieta dukan, si deja am slabit 1.6 kg. Ma inspir din ideile voastre si nu simt nevoia sa apelez la mancarea nesanatoasa cu care eram obisnuita. Va pup si va doresc mult succes.

simonell 13 ian 2012 12:38:02

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
si eu am slbit intr-o sapt 2 kg si ceva

Anyya 13 ian 2012 13:29:34

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Citat:

Anterior postat de Dedelush (Post 898235)
Buna fetelor. Aceasta este a 3-a zi de cand urmez dieta dukan, si deja am slabit 1.6 kg. Ma inspir din ideile voastre si nu simt nevoia sa apelez la mancarea nesanatoasa cu care eram obisnuita. Va pup si va doresc mult succes.

Felicitari pt scadere >:D< asa e ..daca mananci cand tie foame..din ce e permis..nu mai simti nevoia sa mananci "prostioare"
Citat:

Anterior postat de simonell (Post 899512)
si eu am slbit intr-o sapt 2 kg si ceva

Felicitari >:D<

Dedelush 14 ian 2012 08:02:56

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
Felicitari fetelor...si eu am mai dat jos 0.5 kg de la ultima cantarire. Impreuna...sigur reusim :)
Am cautat ieri prin Billa urda de vaci slaba, dar nu am gasit decat de la La Dorna - ingrediente lapte pasteurizat de vaca, zer si sare. mentionez ca are gsu 40% dar nu inteleg prea bine despre ce e vb :))) Teoretic e grasime in substanta uscata, ca doar nu e smantana... Am voie sau nu pentru faza de atac Dukan? mi-e poftaaa de ceva branzeturi :P

carmencitanaty 15 feb 2012 12:00:19

Re: Exemple de meniuri Dukan faza I
 
in cat timp ai slabit 29.5 kg daca esti draguta sa imi spui:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:55:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO