forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

monica1111 17 apr 2012 20:50:29

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Fetelor m'am razgandit o sa incep dieta chiar de maine:))
3 zile faza de atac...de sambata trec la faza2
o intrebare pentru faza 2: in zilele PL pot manca la aceeasi masa legumele si proteinele sau in aceeasi zi dar la mere diferite?

rodicuta8 17 apr 2012 20:55:08

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de monica1111 (Post 1015250)
Fetelor m'am razgandit o sa incep dieta chiar de maine:))
3 zile faza de atac...de sambata trec la faza2
o intrebare pentru faza 2: in zilele PL pot manca la aceeasi masa legumele si proteinele sau in aceeasi zi dar la mere diferite?

salut! se maninca la aceeasi masa. exemplu: piept de pui cu legume dupa preferinta, fierte, coapte sau crude. insa ai grija ca legumele sa nu depaseasca cantitatea proteinelor. mult sucess!

monica1111 17 apr 2012 22:37:34

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rodicuta8 (Post 1015261)
salut! se maninca la aceeasi masa. exemplu: piept de pui cu legume dupa preferinta, fierte, coapte sau crude. insa ai grija ca legumele sa nu depaseasca cantitatea proteinelor. mult sucess!

Am inteles:-*
Ms ptr lamurire;))

Luckycoin 18 apr 2012 10:25:00

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Hristos a inviat!
Buna dragelor, am revenit dupa ce am incercat sa fiu cat mai cumintica de sarbatori. La voi cum a fost?

Luckycoin 18 apr 2012 10:26:02

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Voi continuati faza alternativa sau incepeti cu faza de atac? :)

longina 18 apr 2012 11:58:18

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor! De azi dau si eu startul la dieta, dupa ce ieri mi-am facut aprovizionarea cu toate cee necesare :). Monica se pare ca vom tine impreuna.. Eu voi tine 4 zile faza de atac, deci pana sambata.. Deja am inceput sa imi gatesc mancare PP... sper sa am puterea sa merg pana la capat. Mult succes va doresc si voua si sper sa ne "auzim" pe aici cat mai des...

monica1111 18 apr 2012 14:38:42

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna tuturor:-*
Azi am mancat piept de pui la gril si fiert...oua fierte(o gramada ca mai am de la pasti:))) si iaurt 0% grasimi....am bagat tot ce am mancat si in calculator ca sa fiu sigura ca nu sunt sub 1000 calorii
La cina voi mai papa un iaurt 0% si un ou fiert
Aaaa...trebuie sa merntionez ca am mancat doar albusul de la oul fiert;))
Sport o sa fac 30 min HHA...ca sa nu ma suprasolicit in faza asta de atac
Ma gandeam la zilele de PL pot sa mananc ciorba nu? adica am ciorba de fasole...stiu ca fasolea nu e buna dar mie oricum nu imi place deci mananc doar zeama si cu zarzavatul de acolo...fara fasole...e ok asa? sau trebuie sa imi fac eu o alta supa de legume:-s(lenea e mare:)))

rodicuta8 18 apr 2012 15:59:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de monica1111 (Post 1015989)
Buna tuturor:-*
Azi am mancat piept de pui la gril si fiert...oua fierte(o gramada ca mai am de la pasti:))) si iaurt 0% grasimi....am bagat tot ce am mancat si in calculator ca sa fiu sigura ca nu sunt sub 1000 calorii
La cina voi mai papa un iaurt 0% si un ou fiert
Aaaa...trebuie sa merntionez ca am mancat doar albusul de la oul fiert;))
Sport o sa fac 30 min HHA...ca sa nu ma suprasolicit in faza asta de atac
Ma gandeam la zilele de PL pot sa mananc ciorba nu? adica am ciorba de fasole...stiu ca fasolea nu e buna dar mie oricum nu imi place deci mananc doar zeama si cu zarzavatul de acolo...fara fasole...e ok asa? sau trebuie sa imi fac eu o alta supa de legume:-s(lenea e mare:)))

salut monica! nu uita ca in zilele de PL treb sa ai in meniu proteine. poti sa faci o ciorba de legume, insa in combinatie cu carnita. si nu minca fasolele si cartofii.
eu de exemplu la Pl fac bors cu sfecla rosie si carnita, o bunatate!!

rodicuta8 18 apr 2012 16:00:56

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de longina (Post 1015737)
Buna fetelor! De azi dau si eu startul la dieta, dupa ce ieri mi-am facut aprovizionarea cu toate cee necesare :). Monica se pare ca vom tine impreuna.. Eu voi tine 4 zile faza de atac, deci pana sambata.. Deja am inceput sa imi gatesc mancare PP... sper sa am puterea sa merg pana la capat. Mult succes va doresc si voua si sper sa ne "auzim" pe aici cat mai des...

multa rabdare si ambitie!!!

rodicuta8 18 apr 2012 16:04:20

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Luckycoin (Post 1015629)
Hristos a inviat!
Buna dragelor, am revenit dupa ce am incercat sa fiu cat mai cumintica de sarbatori. La voi cum a fost?

salut! eu cu parere de rau am calcat strimb de sarbatori, mincind cozonacul mamei. la moment continui dieta, sunt la zilele PP. ti-ai sugera si tie sa continui, fara a o lua de la inceput. rezultatele vor aparea. succes!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:26:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO