forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

GCM 01 oct 2012 10:51:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1142059)
Si tu zici sa tin 10 zile PP??sau maine sa ma apuc de PL?

Daca tu consideri ca mai rezisti 2-3 zile, tine -le pe toate 10....daca nu, apucate de croaziera. Tinand cont ca ai kg mai multe poti incepe cu 5-5...iar cu timpul reduci la 3-3 sau 1-1.

eliza david 01 oct 2012 10:57:11

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Neata fetelor!
Si mie imi arata cu 1 kil mai mult decat ieri, prima zi de PL :)) nu ma panichez pt ca m-am obisnuit :D

erasmine 01 oct 2012 12:11:35

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor!
astazi am reinceput sa merg la sala..nu am mai fost de vreo sapt si ceva. am zis sa incep luna asa cum trebuie :)
Sunt si eu de sambata la Pl si am tot oscilat. duminica am avut +0.5kg ,dupa prima zi de Pl, azi la fel cu plus, dar mai putin ca ieri :).deci asta-i treaba cu Pl dar nu avem ce face..trebuie sa tinem ca de aici ne luam vitaminele :)

Evelynne 01 oct 2012 12:13:41

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Buna fetelor :-* ce mai faceti? ce-ati mai papat? Sunt la PP si nu mai am idei de retete, poate ma ajutati :) In ultima perioada am tot gatit si pentru familia mea fel si fel de retete care-mi lasau gura apa :)) m-am pus la incercare, am facut asa: paste carbonara, orez cu legume si ciuperci, cartofi cu tzatziki, macaroane cu branza, inghetata de casa, tort, cremsnit, pancakes cu finetti, napolitana cu ciocolata de casa (papica dupa care eram innebunita inainte) si cu toate astea am rezistat :) Cand vezi cum incep pantalonii sa cada dupa tine, cand vezi ca incapi in blugi la care nici nu visai sa incapi, cand ti se spune "vaai, dar ce-ai slabit!!!"... stai si te gandesti ca-i mai important sa arati bine decat placerea de a manca :D
Va pup si va doresc sa rezistati oricarei tentatii, se merita tot efortul :)
P.S. Felicitari Rozi, ai schimbat prefixul! :* si tuturor fetelor care au mai slabit :)

eliza david 01 oct 2012 12:38:50

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de Evelynne (Post 1142175)
Buna fetelor :-* ce mai faceti? ce-ati mai papat? Sunt la PP si nu mai am idei de retete, poate ma ajutati :) In ultima perioada am tot gatit si pentru familia mea fel si fel de retete care-mi lasau gura apa :)) m-am pus la incercare, am facut asa: paste carbonara, orez cu legume si ciuperci, cartofi cu tzatziki, macaroane cu branza, inghetata de casa, tort, cremsnit, pancakes cu finetti, napolitana cu ciocolata de casa (papica dupa care eram innebunita inainte) si cu toate astea am rezistat :) Cand vezi cum incep pantalonii sa cada dupa tine, cand vezi ca incapi in blugi la care nici nu visai sa incapi, cand ti se spune "vaai, dar ce-ai slabit!!!"... stai si te gandesti ca-i mai important sa arati bine decat placerea de a manca :D
Va pup si va doresc sa rezistati oricarei tentatii, se merita tot efortul :)
P.S. Felicitari Rozi, ai schimbat prefixul! :* si tuturor fetelor care au mai slabit :)

Felicitari pentru ambitie! Exact asa gandesc si eu, daca tot am rezultate de ce sa le stric pentru o pofta? :)) De cele mai multe ori functioneaza :D

GCM 01 oct 2012 12:41:08

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Pt fetele mai cu vechime, taratea de grau cand, cum, si cata pot folosi?

Evelynne 01 oct 2012 12:49:09

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1142203)
Pt fetele mai cu vechime, taratea de grau cand, cum, si cata pot folosi?

Taratele de grau nu sunt permise in primele faze ale dietei, decat ca si aliment tolerat... eu una sunt la croaziera si nu consum deloc, chiar daca este aliment tolerat. O sa consum in consolidare cand o sa am voie 2 felii de paine de tarate de grau :)

Sabine_28 01 oct 2012 12:51:28

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Eu o folosesc in combinatie cu tarate de ovaz,in proportie de 2/1 pt ovaz,la fel si cele de psylium,insa nu stiu exact care e regula

GCM 01 oct 2012 12:53:03

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Multam de raspuns...

Prapadeala 01 oct 2012 13:11:07

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citisem ca nu au ce sa strice pentru ca nu inseamna decat fibre in plus.

Eu zic ca tinand cont ca tinem dieta pe un termen mai lung, merg folosite.

Cheia succesului cred ca este diversitatea retetelor ca sa nu te saturi de proteine si atunci este necesar sa mai folosesti si tarate de greu. Nu-mi dau seama exact care e diferenta intre taratele de grau si cele de ovaz si de ce e necesar la anumite retete sa le folosim pe cele de grau


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:05:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO