forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

LOREDANA99 14 oct 2012 19:26:39

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1151957)

E....batoane de cioco luam cu sotul din supermarket cate 12-14 odata!!!!!!!! Iar savarina nu era pe gustul meu...trebuia sa fie cat mai cremoasa si ciocolatoasa prajitura!:)):))Acum ar fi buna si o felie de paine cu zahar pe ea!!!!!!:)):)):)):))

:)) cand l-am cunoscut pe sotul meu, avea in frigider baxuri de batoane de ciocolata, salamuri si cascaval...el e principalul meu inamic din casa, are niste pofte...si kg pe masura evident...a mai tinut si el dieta cu mine, dar stiu si eu ca cu cat esti mai gras si ai stomacul mai mare cu atat este ai greu...problema painii am rezolvat o, nu cumpar niciodata, dar isi mai cumpara el singur cand foamea e prea mare...si l-am invatat cu mancarea gatita...dar evident ca mananca tot soiul de porcarii la servici, ii mai dau mere ..am desfiintat masa de seara dar mananca cate un castron de fructe..eh...e grele si e multe, dar sper sa vada in mine un exemplu si treptat sa mai scape de obiceiurile nesanatoase...inchipuiti-va ca si pune 3 lingurite de zahar in cafea!:))...e mai rau decat un copil!

erasmine 14 oct 2012 19:29:05

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1151958)
La 20de ani am mancat prima felie de pizza, imi place....dar o consum rar. Acu la Dukan mai des.
Fug sa ma imbeac sa nu pierd autobuzul. Ne auzim maine dupa 12....cand ma trezesc. O seara odihnitoare sa aveti!


Servici usor.

LOREDANA99 14 oct 2012 19:31:34

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1151958)
La 20de ani am mancat prima felie de pizza, imi place....dar o consum rar. Acu la Dukan mai des.
Fug sa ma imbeac sa nu pierd autobuzul. Ne auzim maine dupa 12....cand ma trezesc. O seara odihnitoare sa aveti!

Multumim, servici usor:*

LOREDANA99 14 oct 2012 19:33:31

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1151959)

Da,sunt bucatar la o cantina studenteasca! Dar eu nu de acolo m-am ingrasat,ci din tonele de dulciuri balotate! Cu mancarea nu am avut probleme niciodata...o masa pe zi imi ajungea.........restul meselor erau de dulciuri!:)):)):))

cea mai mare greseala este cea cu "o masa pe zi"...cam asta fac toti cei care sunt mai plinuti...mananca o data pe zi si atunci "rup" frigiderul:))

rozica1965 14 oct 2012 19:33:33

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1151962)
:)) cand l-am cunoscut pe sotul meu, avea in frigider baxuri de batoane de ciocolata, salamuri si cascaval...el e principalul meu inamic din casa, are niste pofte...si kg pe masura evident...a mai tinut si el dieta cu mine, dar stiu si eu ca cu cat esti mai gras si ai stomacul mai mare cu atat este ai greu...problema painii am rezolvat o, nu cumpar niciodata, dar isi mai cumpara el singur cand foamea e prea mare...si l-am invatat cu mancarea gatita...dar evident ca mananca tot soiul de porcarii la servici, ii mai dau mere ..am desfiintat masa de seara dar mananca cate un castron de fructe..eh...e grele si e multe, dar sper sa vada in mine un exemplu si treptat sa mai scape de obiceiurile nesanatoase...inchipuiti-va ca si pune 3 lingurite de zahar in cafea!:))...e mai rau decat un copil!

Cate kg are sotul tau?

rozica1965 14 oct 2012 19:36:45

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1151971)
cea mai mare greseala este cea cu "o masa pe zi"...cam asta fac toti cei care sunt mai plinuti...mananca o data pe zi si atunci "rup" frigiderul:))

Asa este! Dar eu altceva vroiam sa zic..........a nu se adjudeca fostele mele kg meseriei pe care am avut-o toata viata! De multe ori mi-a fost greu sa zic cuiva ce lucrez,pt ca imediat se facea legatura intre tonajul meu si meseria mea! Lumea crede ca bucatarii baga in ei toata ziua,fiind mereu cu mancarea in fatza! Total gresit......noi ne saturam din miros doar!!!

LOREDANA99 14 oct 2012 19:37:26

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1151972)

Cate kg are sotul tau?

acum 102 de la 1.72 inaltime...de regula are in jur de 100...99...105...pe aici s-a invartit in ultimii ani, macar e constant:))...noroc cu mine care-l mai tin de rau si ii mai pun restrictii:)

rozica1965 14 oct 2012 19:39:19

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1151977)
acum 102 de la 1.72 inaltime...de regula are in jur de 100...99...105...pe aici s-a invartit in ultimii ani, macar e constant:))...noroc cu mine care-l mai tin de rau si ii mai pun restrictii:)

Da,e bine ca e inaltut macar! Vezi ca acum e tanar,dar odata cu inaintarea in varsta si kg se inmultesc!!!!!!!

LOREDANA99 14 oct 2012 19:48:26

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1151978)

Da,e bine ca e inaltut macar! Vezi ca acum e tanar,dar odata cu inaintarea in varsta si kg se inmultesc!!!!!!!

si eu sunt inalta:P...are 35 de ani...eu sper sa mai dea jos, el e asa dintotdeaubna si poate de asta ii lipseste vointa...eu mereu ma raportam la cate kg aveam inainte si de aici dorinta de a "arata bine"...avem in casa bicicleta eliptica si nu ne atingem nici unul de ea:D...o sa-mi pun la avatar o poza cu mine facuta ieri:D...se cunoaste ca am luat vreun kg-doua in ultimele saptamani...mai vine si Craciunul...acum trebuie sa facem tot ce e posibil sa mai dam jos! Felicitari oricum pentru puterea de a slabi atatea kg...cred ca am mai spus-o...este impresionant!>:D<

rozica1965 14 oct 2012 19:51:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1151979)
si eu sunt inalta:P...are 35 de ani...eu sper sa mai dea jos, el e asa dintotdeaubna si poate de asta ii lipseste vointa...eu mereu ma raportam la cate kg aveam inainte si de aici dorinta de a "arata bine"...avem in casa bicicleta eliptica si nu ne atingem nici unul de ea:D...o sa-mi pun la avatar o poza cu mine facuta ieri:D...se cunoaste ca am luat vreun kg-doua in ultimele saptamani...mai vine si Craciunul...acum trebuie sa facem tot ce e posibil sa mai dam jos! Felicitari oricum pentru puterea de a slabi atatea kg...cred ca am mai spus-o...este impresionant!>:D<

Aha.deci tu 24 si el 35!!!! A stiut sa te vrajeasca!;);)
Merci pt felicitari!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:53:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO