forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Dukan (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/)
-   -   Regimul Dukan (partea 2) (http://forum.slabute.ro/dieta-dukan/regimul-dukan-partea-2-a-11141.html)

erasmine 23 oct 2012 09:09:08

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1158069)
mie, imi arata mai mult:))...merg mai departe...as fi vrut sa tin si azi PP...dar tocmai am mancat o jumate de mar:P....am comis-o...a fost cel mai bun mar din viata mea :))
am o pofta de sarmaaaallle, nu am cele necesare, dar il sun pe sot si daca vrea sa mi faca cumparaturi si sa mi le aduca acasa...la pranz fac sarmale, ca doar azi sunt libera;;)
va pup, o zi faina va doresc>:D<



spuneti-mi, va rog cum ati invins durerea data de dintisori...la copii? am o finuta si la primii doi dinti nu au fost probleme dar acu...e vale mare :)

moni30 23 oct 2012 09:10:44

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de rachy (Post 1158075)
vreau si eu reteta de sarmale:) , te rog, e o idee buna si pt mine azi.

Fetelor nu stiu ce sa intampla ori nu imi merge cantaru ori am mai dat 300 gr pana azi de ieri, prefer a doua varianta, desi sunt la PP am bagat putina rosie aseara, nu modific tikerul, mai astept ma cantaresc si maine si vad atunci.pup

de ce te cantaresti zilnic???
ai avea surprize mai mari, daca ai face-o o data pe sapt...sau hai la 4-5 zile
la sarmale, m-am gandit sa toc o ceapa, morcov, telina, sa le calesc intr-un strop de ulei aoi sa pun suc de rosii, pun carne tocata de vita si ciuperci de padure;;), le fierb in cuptor in vas de yena, si apoi o lingura de quark crem, pe post de smantana...aoleu...ce bunatate

moni30 23 oct 2012 09:16:35

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de erasmine (Post 1158093)
spuneti-mi, va rog cum ati invins durerea data de dintisori...la copii? am o finuta si la primii doi dinti nu au fost probleme dar acu...e vale mare :)

oooo, nasol
zeama de lamaie sau portocala, calmeaza dureriile, sa maseze gingia, sau 2,5 ml nurofen, daca treaba e mai grava
noi...nu prea am avut asa probleme...cand au iesit maselele a fost mai nasol, a facut febra...de care am scapat cu un supozitor de paracetamol...iar acum...de 2 saptamanix-( ne chinuie caniniix-(...dezastru...nu manaca nimic, decat lapte cu cereale, vrea doar cu mine si zi si noapte...si vaii...sper sa treaca momentul, se vede deja varful unui dinte:)

erasmine 23 oct 2012 09:38:47

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1158104)
oooo, nasol
zeama de lamaie sau portocala, calmeaza dureriile, sa maseze gingia, sau 2,5 ml nurofen, daca treaba e mai grava
noi...nu prea am avut asa probleme...cand au iesit maselele a fost mai nasol, a facut febra...de care am scapat cu un supozitor de paracetamol...iar acum...de 2 saptamanix-( ne chinuie caniniix-(...dezastru...nu manaca nimic, decat lapte cu cereale, vrea doar cu mine si zi si noapte...si vaii...sper sa treaca momentul, se vede deja varful unui dinte:)


Aoleu...mi se rupe sufletul cand ii vad cum se chinuie ei cu durerea. Am citit si eu ca la canini e groaznic.
ce sa zic...sa de-a Domnu sa treaca mai repede si faza cu caninii

diadora 23 oct 2012 09:42:48

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1158019)
neata fetelor>:D<
Dia multumesc de cafeluta>:D<

Citat:

Anterior postat de azra (Post 1158021)
dia,ai schimbat tikerul??felicitari!!

Buna, Gabi!
Multumesc pentru urare!;););)

diadora 23 oct 2012 09:50:25

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1158095)
de ce te cantaresti zilnic???
ai avea surprize mai mari, daca ai face-o o data pe sapt...sau hai la 4-5 zile
la sarmale, m-am gandit sa toc o ceapa, morcov, telina, sa le calesc intr-un strop de ulei aoi sa pun suc de rosii, pun carne tocata de vita si ciuperci de padure;;), le fierb in cuptor in vas de yena, si apoi o lingura de quark crem, pe post de smantana...aoleu...ce bunatate

Mama, ce pofta mi-ai facut....
Oricum, eu de azi sunt la PP, si nici varza acra nu am.....:(

moni30 23 oct 2012 10:20:53

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de diadora (Post 1158151)

Mama, ce pofta mi-ai facut....
Oricum, eu de azi sunt la PP, si nici varza acra nu am.....:(

varza dulce am luat, am pus sa o oparesc cu otet , foi de dafin si alte mirodenii, iese buna
partea proasta e ca nu mi-a luat carne, o zis sa revina mai tarziu...acum eu pregatesc restul...sper sa gaseasca, daca nu fac maine

rachy 23 oct 2012 10:31:31

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1158095)
de ce te cantaresti zilnic???
ai avea surprize mai mari, daca ai face-o o data pe sapt...sau hai la 4-5 zile
la sarmale, m-am gandit sa toc o ceapa, morcov, telina, sa le calesc intr-un strop de ulei aoi sa pun suc de rosii, pun carne tocata de vita si ciuperci de padure;;), le fierb in cuptor in vas de yena, si apoi o lingura de quark crem, pe post de smantana...aoleu...ce bunatate


Moni nu ma pot abtine :) deaia ma cantaresc zilnic, am zis sa nu o mai fac, dar..... ms mult pentru reteta, o sa merg si eu sa cumpar varza, dar acra ca dulce nu o pot manca.pupici

erasmine 23 oct 2012 10:33:22

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Citat:

Anterior postat de diadora (Post 1158151)


Mama, ce pofta mi-ai facut....
Oricum, eu de azi sunt la PP, si nici varza acra nu am.....:(


Dia...suntem 3 care am plecat de la aceeasi greutate si vrem sa ajungem in acelasi punct :) asa ca...bafta:)

erasmine 23 oct 2012 10:40:17

Re: Regimul Dukan (partea 2)
 
Va ziceam ieri la amiaza ca am facut drob si nu mi-a placut. stiti ce bun e cand e foamea mare?? ohooo...merge...super bine :)
Probabil eu l-am gustat cat era cald si avea gust de "maruntaie". Acu chiar e f bun :)
Ma iertati daca v-am indus in eroare :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:14:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO