forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

salexandre 16 sep 2012 23:51:25

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Migdale, alune de pădure si nuci (au grăsimi multe deci cu moderatie ) se pot consuma la gustari. Simple.

Fructele seci ( prune, smochine si caișe uscate) se pot consuma la gustari, la md simple iar caisele care au ig 35 si ca desert. Merg bine si înainte de efort fizic.
Cine glucidice parca citeam ca de 2 ori pe săptămâna.
Wasa cu 24% fibra se poate combina cu grăsimi. Dacă combini alimente cu ig mai mic de 35 sau egal fără grăsimi e glucidica masa. Dacă combini alimente cu ig sub 35% sau egal cu mai mult de 2 lingurite de ulei de masline de ex atunci e lipidica masa b

GeorgianaA 17 sep 2012 09:10:06

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
am revazut mai devreme lista alimentelor permise.. si ma intrebam daca orezul basmati (din pacate prefiert, ca nu am gasit altfel) e bun pentru faza 1..citisem ca orezul instant are indice glicemic mare:-s

salexandre 17 sep 2012 10:55:19

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Neata fetele,

Nu am avut timp sa ma canteresc azi dimineata dar cred ca se vede ceva la pantaloni, atarna pe mine.

Azi m-am trezit tarziu deci harababura totala pana am ajuns la munca.

Meniul de azi:

MD 2 prune + shake proteic
P: salata (ton in apa, spanac, rosii, castraveti, ceapa verde, ulei de masline si otet)+ 2 patratzele ciocolata neagra
G nu stiu daca va fi nevoie dar probabil 2 mere
C salata (bulgur integral, rosii, castraveti, ulei de masline 1 ling. si otet)

Cam asta e meniul de azi :)

O zi buna :)

marry10 17 sep 2012 21:13:33

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Eu din pacate am calcal stramb azi.. si ma simt foarte vinovata... am mancat gogosi si parca nu era de ajuns... mai aveau si nutella pe ela... Dar a fost singura scapare pe saptamana asta.. singura!! Si scriu aici ca sa imi fie lege!! Nu o sa mananc nimic nepermis!!Nimic!!!

salexandre 18 sep 2012 09:58:58

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
M-am cantarit si am mai scazut, de fapt important e ca am scazut sub 68 ;) pana sambata sper sa ajung la 67 avand in vedere ca sunt pe CM. Mai are putin si se termina.

Marry gata ai mancat ai mancat, capul sus si incepi din nou. De data asta mai stricta :)

salexandre 18 sep 2012 13:04:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Meniul de azi:

MD 2 mere + shake proteic
P: salata: spanac, rosii, castraveti, ceapa verde 25 gr feta + fromage fraiche + sirop de agave
G 2 morcovi
C bulgur integral cu sos de rosii, ciuperci si usturoi.

buburuzze 18 sep 2012 21:12:50

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de GeorgianaA (Post 1132484)
am revazut mai devreme lista alimentelor permise.. si ma intrebam daca orezul basmati (din pacate prefiert, ca nu am gasit altfel) e bun pentru faza 1..citisem ca orezul instant are indice glicemic mare:-s

Orezul prefiert are IG =85 ....atentie mare

GeorgianaA 18 sep 2012 21:47:20

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de buburuzze (Post 1133694)


Orezul prefiert are IG =85 ....atentie mare

din fericire nu am mancat decat o portie..tot citisem prin meniurile fetelor ca mai mananca orez basmati. si nu am fost foarte atenta ca era prefiert. cand am ajuns acasa dupa ce l-am cumparat m-am uitat si am vazut minunea si am zis sa ma asigur. gata nu mai mananc. sunt cuminte:P ms :)

buburuzze 18 sep 2012 21:57:49

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de GeorgianaA (Post 1133726)
din fericire nu am mancat decat o portie..tot citisem prin meniurile fetelor ca mai mananca orez basmati. si nu am fost foarte atenta ca era prefiert. cand am ajuns acasa dupa ce l-am cumparat m-am uitat si am vazut minunea si am zis sa ma asigur. gata nu mai mananc. sunt cuminte:P ms :)

Stai linistita ..sa nu te simti vinovata ca l-ai mancat sau lucruri de genul:)
Cu ce l-ai servit?legume sau gol golut;;)

oanamagdalena 19 sep 2012 07:07:03

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna,fetelor!Recunosc ca nu prea am mai avut timp sa intru si sa citesc:">...Am venit sa va spun ca inca ma mai tin de treaba;;) si oscilez intre 50 si 50.4...Abia astept sa vad cu 4 in fata:P...
Spor la slabit si sa fiti cumintele!!!Va pup si numai bine!!!>:D<>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:38:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO