forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

Lala26 21 ian 2012 18:20:13

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de oanamagdalena (Post 908890)
Atunci branza cu legume,sau oua...fara paine,evident!
Fetelor,tocmai am papat o mega salata pe care am facut-o cu: salata creata rosie,avocado,nuci caju,branza brie,cateva ciuperci proaspete champignon,taiate felii,sare,piper,zeama de lamaie din belsug si ulei de masline...:x:x:x:x:xMi-a mers nu numai la stomacel,dar si la sufletel...asa de buna a fost!:))
Pana ma culc mai pap 3-4 patratele de cioco 85% cacao si un ceai cu lamaie....

Cat de bine arata minunea de mai sus =p~ si salata suna foarte bine... eu parca am pofte, simt nevoia de ceva gustos...migdale am mancat, ciocolata la fel,mi-am terminat portia pe ziua de azi, fructe nu mai am... of!

Lala26 21 ian 2012 19:48:18

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Ok, am facut-o lata ! deja mancasem 30 de grame de ciocolata si tot asa de migdale.. m-am uitat la un film si cu chef de rontaiala, am mancat o banana, vreo 50 de g de migdale si inca vreo 30 de ciocolata:)) sa zicem ca asta a fost cina mea...

rhaluk 21 ian 2012 20:23:38

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
lala, nu esti singura care a avut chef azi de rontait:(. azi am mancat cam mult:|

un mar
MD: lapte 0,1%+fulgi de ovaz si tarate+scortisoara, vanilie si fructoza, o cafea
G: migdale
P: mancare de fasole si mazare cu carne (o portie maaare)
G: (iarasi ) migdale
C: branza cu castraveti, o clatita ( neconforma :|) si cafea ( mai trebe sa stau sa invat)

am mancat ca o sparta, aveam chef de rontait ceva toata ziua azi :((
dar gata, am zis stop pe azi!
sper ca nu am stricat ziua tare:-s

rhaluk 21 ian 2012 20:25:22

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
norocul meu ca n-am avut ciocolata. desi m-am imbracat azi odata sa ma duc sa-mi iau...si pe urma am reusit cumva sa-mi alung gandul de la ea si m-am imbracat inapoi in hainele de casa:)))

rhaluk 21 ian 2012 20:34:21

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
aaa,si colac peste pupaza, mi-a adus azi o vecina chec cu visine , mirosea si arata DIVIN. cand l-am vazut, mi-a venit sa-l iau si sa-l arunc pe geam ,numa sa nu-l mai vad ca dau iama in el. le faceam ceva surpriza trecatorilor de pe trotuar :">

Monica35 21 ian 2012 21:57:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna iubitelor!Va citesc in continuare,dar n-am mai postat căci am trecut laSB 1.La menținerea revin lângă voi!Spor la slăbit!

Lala26 21 ian 2012 23:23:01

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de rhaluk (Post 908973)
lala, nu esti singura care a avut chef azi de rontait:(. azi am mancat cam mult:|

un mar
MD: lapte 0,1%+fulgi de ovaz si tarate+scortisoara, vanilie si fructoza, o cafea
G: migdale
P: mancare de fasole si mazare cu carne (o portie maaare)
G: (iarasi ) migdale
C: branza cu castraveti, o clatita ( neconforma :|) si cafea ( mai trebe sa stau sa invat)

am mancat ca o sparta, aveam chef de rontait ceva toata ziua azi :((
dar gata, am zis stop pe azi!
sper ca nu am stricat ziua tare:-s

hahaha, stresiunea asta ! lasa ca..am auzit ca efortul intelectual sustinut slabeste! Deci putem sa speram ca nu se pun chestiile neconforme pe care le mancam...si n-ai stricat ziua tare, ai uitat ca la monti nu se tine cont de cantitati? singura abatere e clatita aia neconforma..si cred ca maine la mD o sa gusti checul ala...nu te indemn s-o faci, doar e o presimtire de-a mea..
si eu am baut o cafea azi, mai vroiam una acum dar lasa...asa ca am mai mancat o portocala :)) dar si eu am de invatat deci o sa fie un soi de noapte alba...
Monica, ce inseamna SB, south beach? iti merge mai bine cu ea? care-i diferenta fata de monti?

rhaluk 21 ian 2012 23:34:37

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Laura,n-am cum sa mananc checul ala...ca l-am aruncat =)))) sa nu ma tenteze cumva :D

TinAlexa 22 ian 2012 00:26:31

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna fetelor, am mai scris un mesaj dar internetul astazi merge in valuri.
Oana nu mai conteaza estetic numai cind vezi brinza acea care curge doamne ........ dar tu la musaka nu pasta de rosii?
Lala mai prins:D pai da eu vreau dulce ca si asa nu prea maninc eu :)) ...cum oi reusi sa scap de asa ceva nu stiu. Oana imi era dor de dovleac copt crede-ma ca de cind am plecat nu am reusit sa gasesc dovleacul care sa fie asemanator la gust, aseara am avut o surpriza de milioane, mi-am facut pofta, mai am o jumatate care cintareste 120gr nu mai mult ca este micut o sa il servesc maine pina la prinz, oricum am pus cruce la dovleac.
Astazi am trisat cu 5 sushi :">:">
Desi Monti accepta bucataria japoneza, in fine am facut-o, eu ieri am gatit conopida gratinata (conopida sos bechamel si brinza, chiftele din carne de curcan cu dovlecei si sos de vinete (vinete, ardei capia copt, iaurt, busuioc, cumin si chimen prajit, sare si piper) Piept de pui marinat(ulei, lamaie, boia dulce, coriandru si gingembre, sper ca scriu corect) la cuptor.
Cam asta am gatit astazi, astazi am fost in oras vreau sa imi schimb aragazul si frigiderul, nu am gasit inca ceva pe plac, apoi mi-am cumparat legume si tot ce imi lipseste pentru saptamina care vine. Mi-am luat si hrisca :D va copiez numai sa slabesc:))
Saptamina ce vine vreau :
1.Sa raresc /scap de dulce ...cum o sa fie asta:)) creierul meu nu stie:))
2. Sa raresc cantitatile...desi ziceti voi ca nu conteaza eu va spun ca totusi conteaza chiar si monti spune in carte ce inseama sa maninci normal ne da gramaj la o gramada de alimente.
3. Sa maninc salate mai multe.
4. Sa beau apa.


TinAlexa 22 ian 2012 00:42:23

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
8 ataşament(e)
Am sa va pun poze cu gramajul, daca sinteti interesate pot sa traduc lista si sa o atasez aici.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:08:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO