forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

sonia 25 iul 2013 19:39:39

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 1282996)
Sonia, lipidele se pot combina cu orice aliment care are IG pana in 35, cum este cazul fainii de naut, de soia sau Slabesti mancand. cu aceste fainuri de pot face clatite cu ou, lapte, umplute orice materie lipidica.
de asemenea se pot face clatite din faina integrala (IG 45 parca) cu lapte degresat, albus de ou (fara ulei insa) si umplute cu gem fara zahar sau branza degresata si indulcitor.

Am inteles. Multumesc mult :-*
In carte chiar nu e clara chestia asta, m-am uitat din nou... In fine, poate e specificata mai clar in alte carti de-ale lui, stiu ca sunt mai multe...
Asta inseamna ca pot sa imi fac clatite cu gem fara zahar la micul dejun? :D

VAmedeea 25 iul 2013 20:18:19

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Citat:

Anterior postat de sonia (Post 1283014)
Am inteles. Multumesc mult :-*
In carte chiar nu e clara chestia asta, m-am uitat din nou... In fine, poate e specificata mai clar in alte carti de-ale lui, stiu ca sunt mai multe...
Asta inseamna ca pot sa imi fac clatite cu gem fara zahar la micul dejun? :D

Da, poti, din faina integrala!>:D<

otiliaa 25 iul 2013 20:30:05

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Eram sa uit de raport!!!!!
Md:2 piersici si o cafea
P:varza calita(portie dubla)cu carne de purcel
g:o felie potrivita de pepene rosu:D
C:rosii umplute cu salata de vinete(cu ceapa,albus de ou fiert,masline)
Am reusit sa biciclesc 30 de minute...
Ame,m-am linistit cand am vazut ca nici tu nu prea ai chef de sala#:-s....credeam ca sunt numai eu fara chef :D...
Noapte buna!!!!!

VAmedeea 25 iul 2013 20:38:14

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Ce chef sa am mai, Otilia. Azi cu chiu cu vai am spalat 2 masini si am organizat cam jumatet din dosarele cu diverse acte.
Ca eu le am pe categorii si le-am mai luat la puricat, ce imi mai trebuie, ce nu, le-am regrupat...in sfarsit, eu cand ma bag la aranjat acte sau facut curatenie generala prin dulapuri, mereu gasesc alta si alta schema astfel incat sa fie si mai bine organizate decat erau inainte.
Sincer, munca degeaba ca nici inainte nu erau alandala, dar asa sunt eu. Nu ma pot abtine.:-s
A, si mai am de strans niste haine deja uscate si am terminat si eu pe ziua de azi.#:-s
:-*:-*:-*:-*

butterfly30 25 iul 2013 20:43:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
la raport!
MD,9.00: un castron de caise,20g cioco85%
P, 13,30: bors de pastai cu lapte batut, chiftea de porc
C, 18.00: salata de rosii cu tochitura
G (acum)21.40: nuci verzi=P~

am facut 20min dance aerobic, 20 min zumba. nu am putut mai mult, ma durea spatele groaznic. eu pana acu n-am scris, dar daca vad ca voi il considerati sport, eu in fiecare zi fac 1 ora, o ora jumate de mers pe jos destul de rapid. vreau vesti bune, sa stiu cine a mai slabit, sa ma ambitioneze si pe mine!

Q88 25 iul 2013 21:57:53

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fluturas iti dau eu vesti proaste.
M-a laudat Lidiuta ca sunt cuminte si imediat am dat cu bata in balta.
La cina am mancat frumos drob cu rosie si ardei gras si la final am trantit 7 bomboane de ciocolata cu crema. Si daca tot am comis-o am mai mancat niste batoane cu fulgi de ovaz ca sa ma fac cat Casa Poporului.

Flori are dreptate cand spune ca dieta Monti trebuie adaptata fiecarui individ.
De exemplu eu ma ingras daca mananc fainoase, chiar daca sunt din faina integrala sau de naut. 2 batoane de fulgi de ovaz pe zi sunt ok, dar cand imi facea mama chec cu prune uscate (tot reteta monti) si portofele cu ciuperci am pus 3 kg si numai pe burta.
Ma vaitam eu pe aici prin iarna si mi-a spus Flori ca nu toata lumea slabeste cu glucide, fie ele si conforme.

Daca tot a amintit Flori de lactoza, ma gandesc ca poate mananc prea multe lactate si nu toate conforme. Pacat; imi placea branza degresata cu cacao.

Flori incepe tu serios, ca sa nu mai am nici eu abateri.
De maine incep iar sa imi numar zilele conforme, ca sa vad de ce sunt in stare.
Mai am 2 cutii de branza degresata, le termin si nu mai cumpar si voi opta la MD pentru terci de ovaz cu cacao.

Va pup fetelor! Noapte buna!

buburuzze 26 iul 2013 07:16:30

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna dimineata fetelor!

Cristina cu placere.Ma bucur ca iti place canalul.
Din pacate eu nu pot face exercitiile de acolo pt ca nu ma lasa genunchiul:-s.Noroc cu kangoo jumps ca nu imi suprasolicita articulatiile.
Fluturas orice efort sustinut este benefic si mersul pe jos,da,se considera a fi cea mai simpla si la indemana forma de activitate fizica :)Imi imaginez ca iti duci comoara zilnic la plimbarica,impingi si de carut ,mai faci si sport.Ce mai !esti de urmat;)
O zi frumoasa>:D<


P.S.:dupa rusnaci ma voi masura:D sa vedem daca am dat ceva jos in ultimele saptamani.

butterfly30 26 iul 2013 14:51:17

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
bubu, o scot la plimbare, dar ai o parere prea buna despre ea daca tu crezi ca sta in carut! nu, draga mea, sta in port-bebe, de unde si durerile de spate! transpir in ora aia ca o scrofita! plus ca de obicei la intors mai am si o sacosa dupa mine!
Flori, eu cand scad carbo prea mult (nu intentionat, dar imi plac mult mai mult mesele prot-lipidice, si imi tin si de foame mult mai bine) raman fara lapte:(. in schimb am observat ca daca scad lactatele la maxim o portie/zi slabesc muuuuuuult mai bine. doar ca eu renunt mai usor la prjitura (desi mor dupa dulciuri) decat la cascaval. daca am in casa (si tocmai am primit cativa casuleti afumati de la tara) nu ma pot abtine. slabesc mai incet, dar macar nu ma frustrez maxim. sa stii ca dupa ce am tinut faza I sever 3 luni, cum iti spuneam, acum daca mananc din cand in cand o cioco intreaga nu se observa la cantar (cam o data la o luna).
eu astept vestile bune de la voi!(eu de sambata pana ieri am slabit un kg, in afra de celalalt kg care s-a dus in primele doua zile dupa ce m-am intors din concediu).

butterfly30 26 iul 2013 19:36:28

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
meniul de azi:
MD(9.00): zarzare, 20g cioco, 1/2 cafea cu smantana
G(11.00): cascaval afumat
P(13.30): omleta cu vinete si pastrama+salata de rsii
G(15.30):1/2 cafea cu smantana, soric
C(16.20): bors de fasole verde cu lapte batut

am mers pe jos 40 minute (s-a plictisit repede fica-mea). astept sa adoarma ca sa ma apuc de spor, ca astept zilele critice si iar fac pauza sport o sapt si nu mai slabesc nica......

otiliaa 26 iul 2013 20:13:39

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna seara,fetelor!!!!!!
Am reusit sa termin si eu treburile pe ziua de azi.....o caldura#:-s
Maine mergem la mare,sa ne mai racorim putin[*bazin*]....
Meniul de azi:
Md:pepene rosu,o cafea
P:varza calita,rosii,castraveti,masline
g:pepene rosu:">(asa bine m-am racorit)
C:naut,rosii,ceapa
O seara placuta!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:59:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO