forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea X (http://forum.slabute.ro/dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-x-10843.html)

floricica0vesela 05 dec 2013 15:05:28

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
buna la fete

eu sunt bine, mereub pe fuga, dejaq m-am obisnuit.

abia ma impart intre munca, scoala, iubit, casa si tata, dar m-am obisnuit, le scot eu la capat.

imi pare rau ca bnu mai ajung si pe la voi cat de des as vrea, dar nu mai napuc sa deschid calculatorul.

azi am dat injectii la scoala si am si luat cateva, au durut ca dracu, dar au trecut, ma bucur ca incepem sa si faceem ceva.
la munca avem groaznic de mult de munca, dupa prima zi sunt obosita, dupa a doua su8nt terminata, noaptea ma dor talpile, dimineata abia umblu, neaparat trebuie sa-mi iau alti pantofi

cu alergatul de la munca am slabit pana la 64 fara dieta, sa vedem cum mergem mai departe
seful meu se da la mine, si nu stiu cum sa-i zic sa ma lase in pace sa nu iasa scandal cu nevasta-sa, ca in rest imi place la munca si nu as pleca.

tata e bine, suntem tare incantati de tratament si cum a evoluat.

am cumparat si apartament nou, mai trebuie sa-l vindem pe cel in care stam, tare greu se misca astia cu prima casa.
in ianuarie ma mut, doamne ajuta!

Fluturas, sper ca fetita ta e mai bine.
Emi, vacanta placuta, mi-e dor si mie de Grecia, aici e tare frig,
in primavara poate ajung si eu in Spania intr-o vacanta scurta, cum se poate face plaja
Cristina, nu stiu cum reusesti sa tii post, dar sa fie bine primit!

de Ame nu stiu nici eu nimic, imi pare rau ca nu da nici un semn de viata.

acuma fug acasa cu tata putin, apoi vine iubi sa mergem la cumparaturi pentru casa lui (haine de pat, perne), dimineata merg la munca, sambata iar si duminica la taiat de porc.

fetelor, sarbatorile de iarna mi se par cel mai frummos moment din an, si sunt convinsa ca e momentul miracolelor si al dorintelor implinite.
va astept asadar cu vesti cu ochisori si botosei cat de curand >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

va pup pe fiecare in parte





butterfly30 05 dec 2013 15:10:42

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
flooooori!>:D< iubit.....bravooo!!! ma bucur ca esti bine, cand papi soric sa te gandesti la mine! ;;)

otiliaa 05 dec 2013 15:57:22

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fluturas,si eu sunt pasionata de gatit,dar la prajituri nu ma descurc prea bine:D.Am cateva retete si ma limitez la ele,asa reusita e asigurata:))....
Ma bucur ca toate fetele sunt bine!!!>:D<
Meniul de azi:
Md:lapte-cafea,cereale
g:un mar
P:100gr. de paste(IG 23)cu sos de masline
g:un mar
C:carne de iepure,la cuptor,cu salata verde
De azi am reluat si biciclitul-25 de min. pt inceput;)

lidiuta 06 dec 2013 09:13:32

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
LA MULȚI ANI CELOR CE POARTĂ NUMELE SFÂNTULUI NICOLAE! FIE CA EL SĂ NE OCROTEASCĂ MEREU!
http://sfnicolae.files.wordpress.com...colae-0011.jpg

butterfly30 06 dec 2013 09:17:15

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
buna dimi! meniul meu de ieri :-s
m1: paste cu ciuperci (ale sotului, neconforme)
m2: 2 oua fierte
m3: cola cu ness, ficatei fierti cu sos picant de rosii (rosii,chilli)
m4: bors de legume conform
m5: 100 g milka triolade (a venit mosu)

ieri am mers rapid 30 min, mai moderat inca 30. n-am avut chef de sport si nici azi nu am...
s-ar putea sa plec maine la tara, deci o sa absentez 2-3 zile...sper sa vin cu aceleasi kg..
azi m-am cantarit: dupa o luna de mentinere am scazut 700g, sunt la 59 fix. la cate pofte mi-am facut, numa sportul poate fi "vinovat" de rezultatele astea. va pup pe toate. >:D<

lidiuta 06 dec 2013 10:19:32

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Fluturas, de ce bei cola cu ness?Nu e prea tare? Mai bine două cafele sau ceai verde..Sper să nu te superi.

butterfly30 06 dec 2013 10:37:16

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
nu ma supar....e una din placerile mele maxime...imi ia orice durere de cap, inceput de depresie, ce vrei tu...dar nu beau decat f rar, la cateva luni...cand isi ia al meu cola si ii ramane pe fundul sticlei, ca eu bani pe cola nu dau. in plus aveam o constipatie de care nu mai scapam de cateva zile, cu crampe, si asta e remediu sigur. a, si m-am gandit ca daca vea Dumnezeu sa raman gravida nu mai gust asa ceva 1 an jumate, deci m-am rasfatat..:D

lidiuta 06 dec 2013 10:47:12

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Si eu am baut asa ceva in urma cu cativa ani, placerea e maxima, cum zici tu...:)

otiliaa 06 dec 2013 11:58:32

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Si eu pe langa voi:D,doar ca eu beau amestecul asta doar cand plec intr-o calatorie lunga si nu dispun de cafea cand vreau;)

Q88 06 dec 2013 15:01:13

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X
 
Buna fetelor!
Sper ca va va aduce Sfantul Nicolae tot ce va doriti.

Flori, iubit???
Ma bucur pentru tine! Sa fie intr-un ceas bun!
Eu tot singura printre carti sunt.
Avand in vedere ca tu lucrezi intr-un restaurant sunt sigura ca nu ai nevoie de sport.

Fluturas, 59????
Crap de invidie. Mor de ciuda.
Esti o norocoasa. Te si rasfeti cu bunatati si mai si slabesti.
Eu tot la 60 sunt.

Desi sunt cuminte si mananc conform.
Dar exista si o imbunatatire: coapsele sunt mai tonifiate. Daca stau in picioare si ma incordez putin sunt foarte tari cand apas cu degetul.
Plus ca mi se pare ca s-a lungit muschiul si am dat o parte din colaceii de pe bazin.

Chiar daca miercuri si joi am tras chiulul de la sport. azi vreau sa fac exercitiile cu greutati si ceva exercitii pentru piept.

Si sa va scriu meniul de azi:

MD: peste afumat cu ceapa
G: mandarina
P: mancare de pastai cu castraveti acri
G: rulada de avocado cu cocos si migdale
C: novac cu usturoi


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:38:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO