forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/)
-   -   Clubul Weight Watchers, come in!!! (http://forum.slabute.ro/dieta-weight-watchers/clubul-weight-watchers-come-947.html)

lucretia184 24 ian 2011 15:02:51

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de bursucica (Post 490479)
Gata, fetelor si eu; am bagat-o pe pitica la somnic; m-am mai eliberat putintel.;)

Lucre; n-am inteles f bine; aia mica a ta a cazut din pat sau s-a lovit de pervazul geamului? Si eu as zice sa o duci la dr daca poti, asa ptr linistea ta. Cat ddespre cumparaturile pe care vrei sa le faci, bafta, sa gasesti numai lucruri mumoase. Mie asa de mult imi place sa fac cumparaturi cand mai slabesc cate ceva; ma motiveaza de numa-numa:x

Mitzy, papa macar ceva; si sticksurile sunt ok, numai sa nu vina iubi al tau prea tarziu si sa dai iama in mancare, ca te ia foamea rau; vrei sa te pierdem pe drum?:">

Anisoara, tu ma innebunesti cu lucrurile tale pe care le ochesti; as face si eu o partida....de shopping;;):P

draga mea>:D<, sunt mult mai linistita acum#:-s, ea e bine mersi, s-a retras cucuiul, o iau cu mine in oras, cred, iar dupa 6, ma prezint la domnul doctor care nu-l vizitez cu placere:-s, sa-i povestesc de noi:D!

aaaa... ea s-a ridicat in picioare in varful patului, s-a dezechilibrat si a dat cu capul (ceafa) de pervaz... Zgomotul a fost de la metalul de la perdelele alea plate, verticale (romane?)... habar n-am cum le zice in romaneste! Si ar trebuii, ca asta e specialitatea mea (una dintre ele:))).

Cumparaturile... sunt reduceri, nu prapadesc o gramada de banisorii dar no, satisfactia, mai le propez acasa, le mai returnez, vreau si printesei sa)i iau ce va ca (virgula) creste vazand cu okii, eu mai nou sunt bolnava cu lenjeria intimaaaa:)):)):))!

bursucica 24 ian 2011 15:19:08

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Lu, ma bucur ca micuta e ok.>:D<

Cat despre cumparaturi, daca sunt reduceri, da iama, ce mai astepti:P

mitzy 24 ian 2011 15:25:09

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de bursucica (Post 490479)
Gata, fetelor si eu; am bagat-o pe pitica la somnic; m-am mai eliberat putintel.;)

Lucre; n-am inteles f bine; aia mica a ta a cazut din pat sau s-a lovit de pervazul geamului? Si eu as zice sa o duci la dr daca poti, asa ptr linistea ta. Cat ddespre cumparaturile pe care vrei sa le faci, bafta, sa gasesti numai lucruri mumoase. Mie asa de mult imi place sa fac cumparaturi cand mai slabesc cate ceva; ma motiveaza de numa-numa:x

Mitzy, papa macar ceva; si sticksurile sunt ok, numai sa nu vina iubi al tau prea tarziu si sa dai iama in mancare, ca te ia foamea rau; vrei sa te pierdem pe drum?:">

Anisoara, tu ma innebunesti cu lucrurile tale pe care le ochesti; as face si eu o partida....de shopping;;):P

Citat:

Anterior postat de lucretia184 (Post 490549)
Chiar in prima zi:)):)):)):))! Te omoara sefax-(, eu nu zic nimic b-)!

un pachet de sticksuri are 159.2 calorii , nici nu ma satur cu el si nu este nici sanatos din ce prostii scrie la ingrediente:-s:-s:-s
Si da cred ca Itssy ma va spanzura cand vine de la scoala:-s

bursucica 24 ian 2011 15:29:00

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Atunci Mitzy, mai rezista un picut; gandeste-te la noi si iti trece fomica:)):))

liuta76 24 ian 2011 16:05:57

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
prajitura (azi o bucatica mica) 2p
ciorba cu ardei umpluti 8p

mai am 6 puncte azi.

bursucica 24 ian 2011 17:12:47

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Pana la urma mi-am setat tickerul pe greutatea actuala ( adica cu -800 gr mai putin ); ptr ca am citit la sectiunea concursului cum ca pana maine ar fi permisa reactualizarea lui. Si asa, ptr psihicul meu, am facut-o; la voi cum mai merge treaba?>:D<

Itssy 24 ian 2011 17:52:25

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de mitzy (Post 490259)
fix doua kg am si eu in plus de la sarbatori dar stii ce ma enerveaza cel mai tare?x-(x-(x-(ca eu alea 2 kg le-am pus intr-o singura noapte...noaptea de revelion.Ma cantarisem dimineata si dupa anul nou bum 2 kg in plus care nu mai vor sa pleceeeeeeeeeeeeeeeeeeeex-(x-(x-(

Eu mai am 1kg in plus , pe care sunt sigura ca o sa'l dau repede jos >:D< . La fel si tu de indata ce incepi sa te tii de treaba . ;)

Citat:

Anterior postat de mitzy (Post 490609)
un pachet de sticksuri are 159.2 calorii , nici nu ma satur cu el si nu este nici sanatos din ce prostii scrie la ingrediente:-s:-s:-s
Si da cred ca Itssy ma va spanzura cand vine de la scoala:-s

Deci l'ai mancat pana la urma ??:-? .. hmm , avand in vedere ca trebuie sa papam mai mult decat punctele , ca sa ajungem la nr de calorii , ti'as da voie sa'ti satisfaci o pofta saptamana asta >:D< , dar numai una :) , sa nu ziceti ca's rea 0:)

Citat:

Anterior postat de bursucica (Post 490808)
Pana la urma mi-am setat tickerul pe greutatea actuala ( adica cu -800 gr mai putin ); ptr ca am citit la sectiunea concursului cum ca pana maine ar fi permisa reactualizarea lui. Si asa, ptr psihicul meu, am facut-o; la voi cum mai merge treaba?>:D<

OK Bursu , eu ma bucur nespus pt voi si abia astept sa setez si eu tickerul la kg mai putine , deocamdata l'am setat cu kg de sarbatori :| ..

Deci ssa inteleg ca toata lumea s'a tinut de treaba azi ?
Bravoo =D>=D> . Oricum mai tarziu o sa trec pe la meniurile fiecareia , sa vad ce ati papat :) .
Eu inca n'am terminat de papat si pana acum am mancat numai nimicuri precum salata boeuf si snitel :) o sa mai mananc niste mamaliguta cu branza , tocanita de cartofi .. vad eu :D .

Eu astazi am facut si Zumba si o sa fac si bicicleta . Voi ??

alinaaaa 24 ian 2011 18:18:36

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Buna! sunt noua pe forum si am cateva intrebari despre dieta Weight watchers.Trebuie sa tin cont de vreuna din regulile de combinare a alimentelor?pot slabi si combinandu-le?sau rezultate mai bune voi avea daca nu o voi face?multumesc

Itssy 24 ian 2011 18:48:39

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Citat:

Anterior postat de alinaaaa (Post 490902)
Buna! sunt noua pe forum si am cateva intrebari despre dieta Weight watchers.Trebuie sa tin cont de vreuna din regulile de combinare a alimentelor?pot slabi si combinandu-le?sau rezultate mai bune voi avea daca nu o voi face?multumesc

Buna si bine ai venit >:D< .
Pai nu se prea tine cont de cum combini alimentele:) . Fiecarui aliment ii este acordat un anumit nr de puncte , la fel si tie iti este dat un anumit nr de puncte pe care sa le consumi zilnic , de ex 23. :) Poti sa mananci orice alimente insumeaza 23 puncte :) .

Itssy 24 ian 2011 18:56:51

Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!
 
Fetelor , eu am meniul complet de azi si mi'am cam facut de cap , am 1300 si ceva de calorii :| , daca am vazut ieri ca cu punctele n'am atins 1100 calorii azi n'am mai calculat puncte si am macat dupa ureche :D maine revin la puncte in primul rand :)) .

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:57
Iaurt Actimel 0.1% grasime, cu zmeura si coacaze, Danone, 100g - 29 calorii, 2.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.7 carbohidrati, 0.5 fibre, 40 sodiu, 3.5 zahar
Salata Boeuf, by Slabuta, 70g - 141 calorii, 2.7 proteine, 11.6 grasimi, 23.7 colesterol, 6 carbohidrati, 0.8 fibre, 107.3 sodiu, 0.7 zahar
Branza de vaci, 120g - 252 calorii, 21.5 proteine, 14.6 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Snitel - Carne de Porc, 150g - 373 calorii, 44 proteine, 12.2 grasimi, 0 colesterol, 21.9 carbohidrati, 2.3 fibre, 0.5 sodiu, 0 zahar
Tocanita de cartofi, 400g - 276 calorii, 4.4 proteine, 13.6 grasimi, 0 colesterol, 35.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mamaliga, 100g - 276 calorii, 6.5 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 57.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1347 calorii, 81.8 proteine, (mult)53.6 grasimi, 23.7 colesterol, (mic)128.5 carbohidrati, 3.6 fibre, 147.8 sodiu, 4.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Zumba, normal, 15min - 111 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 100min - 677 calorii
Metabolism bazal - 1344 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2132 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:00:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO