forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Discutii off-topic (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/)
-   -   Off-topic sport (http://forum.slabute.ro/discutii-off-topic/off-topic-sport-11024.html)

Slabuta 27 ian 2012 21:33:51

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 915193)
Aaa, pai da, asta-i ciudat, eu credeam ca si alte cursuri se platesc, si numai accesul la sauna si aparate sunt incluse. Probabil ca profita de ocazie ca zumba e asa populara. Urat din partea lor.

Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 915185)
pai platesc deja intrarea la sala... asta mi se pare revoltator. platesc abonament lunar la sala, si am acces la orice numai la zumba nu. orice curs, orice sauna, orice aparat... sunt cursuri in fiecare zi. orice fel de curs. numai la zumba se plateste.

Probabil in 2-3 ani, cand nu o sa mai fie trendy sa faci zumba, o sa fie inclusa in abonament ca orice alta disciplina (aerobic, tae-bo, etc). :)

deadcountess 27 ian 2012 22:02:38

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 915231)




Probabil in 2-3 ani, cand nu o sa mai fie trendy sa faci zumba, o sa fie inclusa in abonament ca orice alta disciplina (aerobic, tae-bo, etc). :)

Pe aici ori sunt incluse toate ori niciuna. Mie mi se pare mai ok sa fie fiecare curs/activitate platita separat nu ca aici la noi in sat unde exista un singur club cu mai multe sali si multi antrenori (monopol nu gluma :)) ) si singura varianta este cotizatia lunara de membru care include totul, dar pe mine nu ma intereseaza decat kick boxing si e doar o data pe sapt si trebuie sa platesc tot ca aia care fac zumba de 5 ori pe sapt si mai fac pe langa asta si aerobic, pilates, si in plus niste gaselnite care nu am retinut cum se cheama x-(

eva 9 27 ian 2012 22:02:48

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 915193)
Aaa, pai da, asta-i ciudat, eu credeam ca si alte cursuri se platesc, si numai accesul la sauna si aparate sunt incluse. Probabil ca profita de ocazie ca zumba e asa populara. Urat din partea lor.

Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 915231)


Probabil in 2-3 ani, cand nu o sa mai fie trendy sa faci zumba, o sa fie inclusa in abonament ca orice alta disciplina (aerobic, tae-bo, etc). :)

aaaammmm... eu cred ca e chestia cu "drepturile de autor". nu cred ca vine un trainer de capul lui sa predea curs de zumba ca e marca inregistrata.. sau cum pana mea sa-i zic.
astia de la sala sunt super draguti, si sala e oricum f scumpa, calitatea pe masura.. deci chiar nu cred ca "incearca" sa scoata bani din asta. exista si "zumba kids". dar asa cum a zis slabuta, e ceva "revolutionar" acum... la noi e reclama la tv la zumba. deci...
in plus am observat ca se plateste un curs, de nu stiu cate saptamani, deci nu lunar. cati bani trebuie nu m-a interesat, ca n-as plati pt asa ceva =)) aia ar fi si culmea=)) e plin netul

deadcountess 27 ian 2012 22:07:07

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 915287)
aaaammmm... eu cred ca e chestia cu "drepturile de autor". nu cred ca vine un trainer de capul lui sa predea curs de zumba ca e marca inregistrata.. sau cum pana mea sa-i zic.
astia de la sala sunt super draguti, si sala e oricum f scumpa, calitatea pe masura.. deci chiar nu cred ca "incearca" sa scoata bani din asta. exista si "zumba kids". dar asa cum a zis slabuta, e ceva "revolutionar" acum... la noi e reclama la tv la zumba. deci...
in plus am observat ca se plateste un curs, de nu stiu cate saptamani, deci nu lunar. cati bani trebuie nu m-a interesat, ca n-as plati pt asa ceva =)) aia ar fi si culmea=)) e plin netul

Eu n-as face nici gratis ca nu-mi place de nici o culoare sa dansez :)) dar cred ca e o gaselnita buna ca asa face mai multa lume miscare. Toate colegele mele merg la zumba ca le place, nu de dragul slabitului cum merg la aerobic sau spinning de exemplu.

eva 9 27 ian 2012 22:08:19

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 915286)
...si in plus niste gaselnite care nu am retinut cum se cheama x-(

ma.. si eu de multe ori cand ajung la sala, vad cum stau in asteptare pe canapele cate un grup de fete care mai de care... anorexice as zice :)) care asteapta la te miri ce cursuri, cu mingi si abdomene si corzi si pietre.. sunt slabe moarte, imbracate toate in negru :)) e dubios rau. sunt transparente fetele, vai de ele, abe ca varul. la aparate nu le vad niciodata sau in zona cardio sau ceva. vin doar la cursul ala... cred ca vin pt trainer.. e unu chelios si muschios :)) or fi victimele lui =))altfel nu-mi explic :)):))

eva 9 27 ian 2012 22:12:48

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 915294)
Eu n-as face nici gratis ca nu-mi place de nici o culoare sa dansez :)) dar cred ca e o gaselnita buna ca asa face mai multa lume miscare. Toate colegele mele merg la zumba ca le place, nu de dragul slabitului cum merg la aerobic sau spinning de exemplu.

mie mi-e rusine sa merg la spinning.. ca astia de aici sunt nascuti pe biciclete.. si vin si echipati cu nu stiu ce sosoni cu pivoti si imbracaminti scurte si mega mulate :> si scot untu din ei. s-a dus barbatu miu si prima data a venit complet desumflat ca rezista nu stiu ce gagicute, firfirele mai mult ca el...=))
eu inca nu m-am incumetat la spinning... oricum mi-a zis ca bicicleta aia stationara e gluma pe langa bicicletele alea de spinning... eu mai am de ingrosat muschiul :))... cardiac!:))

anqutz 27 ian 2012 22:15:15

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 915295)
ma.. si eu de multe ori cand ajung la sala, vad cum stau in asteptare pe canapele cate un grup de fete care mai de care... anorexice as zice :)) care asteapta la te miri ce cursuri, cu mingi si abdomene si corzi si pietre.. sunt slabe moarte, imbracate toate in negru :)) e dubios rau. sunt transparente fetele, vai de ele, abe ca varul. la aparate nu le vad niciodata sau in zona cardio sau ceva. vin doar la cursul ala... cred ca vin pt trainer.. e unu chelios si muschios :)) or fi victimele lui =))altfel nu-mi explic :)):))

Nici nu stii cat te motiveaza un antrenor frumos. :)) Ce mai pedalam la spinning pana curgeau apele de pe mine cu o papusa de antrenor in fata. Zici ca pedalam sa ajung spre el.

eva 9 27 ian 2012 22:44:33

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 915303)


Nici nu stii cat te motiveaza un antrenor frumos. :)) Ce mai pedalam la spinning pana curgeau apele de pe mine cu o papusa de antrenor in fata. Zici ca pedalam sa ajung spre el.

HAHAHA
eu nu mi permit... io merg cu barbatul la sala :D cu bodyguardul...

deadcountess 27 ian 2012 23:03:44

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Oi fi eu prea pretentioasa, dar asa antrenori frumosi n-am vazut pe aici :))

De spinning nu stiu ce sa zic, nu ma tenteaza deloc, de ce sa pedalez in disperare uitandu-ma la un instructor cand am toti muntii si cararile din paduri la dispozitie sa pedalez. Atata doar ca pe acici clima nu e de partea mea din punctul asta de vedere:(

eva 9 27 ian 2012 23:35:59

Re: Cat de mult conteaza pentru tine cate flotari poti face?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 915371)
Oi fi eu prea pretentioasa, dar asa antrenori frumosi n-am vazut pe aici :))

De spinning nu stiu ce sa zic, nu ma tenteaza deloc, de ce sa pedalez in disperare uitandu-ma la un instructor cand am toti muntii si cararile din paduri la dispozitie sa pedalez. Atata doar ca pe acici clima nu e de partea mea din punctul asta de vedere:(

corect! bine punctat! cel mai bine frumos afara... eu ieri :)) deszapezeam masina, inghetata bogna, ca sa ma duc la sala... bezna afara, frigu dracu, nici virusi cred ca nu erau daramite oameni... si trec 2, in colanti si cu caciuli... colanti dinaia de fitness... alergau oamenii :-o:-o
asa ca nu stiu ce sa zic cu vremea...

eu nu pot decat stationar sa pedalez... ca soriceii aia din rotitze, inchisa :))
altfel ma opresc in pom :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:45:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO