forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Judetul Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/)
-   -   Slabute din Iasi (http://forum.slabute.ro/judetul-iasi/slabute-iasi-1622.html)

loralin 07 iun 2011 10:02:03

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Bianca201009 (Post 680401)
>:D<Fetelor ce faceti???
Prin oras si la munca toata ziua, nu mai aveti timp pentru "slabute"?;;)
Cum mai stati cu greutatea ca eu abia acum am inceput sa mai dau cate ceva jos....am avut aproape doua luni de stagnare (recunosc ca mi-am cam facut de cap..asa cate 3 zile pe sapt si apoi celellalte 4 ma chinuiam sa dau jos ce puneam in cele 3), dar acum gata x-(am inceput iar sa tin regim 6 zile din 7, pt ca in a 7-a zi mananc cate putin din ce mi-a fost pofta in timpul saptamanii. mi-am luat si crom forte si zic eu ca are ceva efect.........vom vedea.
Va pup si ne mai auzim, sper!!!!!:-*:-*:-*

Buna Bianca>:D<:-*!Timp pentru slabute cam greu gasesc si eu chiar daca nu am servici .pana acum nu am vizitat deloc slabutele din Iasi chiar daca si eu locuiesc in acest "dulce targ".Seara eu ies cu fetele la alergat pe malul Bahluiului pe traseul P.Ros-Metalurgie si inapoi.Ieri un pusti de pe bicicleta mi-a arucat un ironic salut"mai slabeste ,ca esti grasa!" dar nu ma las.Cine mai vine la alergat cu noi?

IuliaMP 07 iun 2011 10:50:25

Re: Slabute din Iasi
 
Salut!
Si eu ma plimb pe acolo (uneor), dar de alergat nici vorba. Poate voi avea vreo sansa dupa ce salbesc asa vreo 20 de kg.

loralin 07 iun 2011 10:57:57

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de IuliaMP (Post 680552)
Salut!
Si eu ma plimb pe acolo (uneor), dar de alergat nici vorba. Poate voi avea vreo sansa dupa ce salbesc asa vreo 20 de kg.

Ne putem intalni macar la plimbare mai rapida pe acelasi traseu .Nici eu nu am un fizic care sa arate placut la alargat dar stiu sigur ca incet incet il voi dobandi.Asa ca hai curaj si vino sa alergam impreuna in ritmul nostru...ca nici eu nu alerg ca o adevarata atleta,dupa un min deja simt inima in gat si simt uneori ca nu mai pot dar ma motiveaza fetele si speranta ca intr-o zi voi fi asa cum imi doresc.

Bianca201009 08 iun 2011 07:05:47

Re: Slabute din Iasi
 
Salutare!!!>:D<
Eu cu alergatul nu le am DELOC, nu mi-a placut niciodata. Ma plimb seara prin oras cu bona si cu cele doua fetite ale mele, de obicei prin Piata Unirii, la porumbei si nici nu prea am cum sa fac mult sport doar asa .....dupa bebeline mele. De aceea trebuie sa am grija la mancare fff mult. Mi-am cumparat si o coarda dar nu am folosit-o pentru moment ca mi se pare ca sunt prea grea sa sar dar voi incepe intr-o zi. Acum mai mai gandit la ceva ....sa-mi cumpar o centura din neopren poate mai reduc burtica...pt ca dupa 2 sarcini una dupa alta se vede cam tare.
Daca mai aveti idei pentruslabit in afara de regim sa-mi spuneti si mie!!!
Fetelor va pup si mai vorbim!:-*
Apropos....ce regim tineti?

t22stefania 08 iun 2011 07:50:12

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetelor , eu nu am mai slabit de la pasti....dar sper ca de luni , pt ca mi-am schimbat job-ul , sa fac mai multa activitate si sa fiu mai putin pofticioasa...pb la mine e ca duminik merg la fratare si nu ma pot abtine , mai ales ca pana in august cam in fiecare week-end am prieteni care isi sarbatoresc ziua , dar sper sa ma tin pe pozitie ca acusica vin nuntile si nu voi da prea bine in rochiile din sifonier;)).
Am mancat ff multe salate , dar tot nu am reusit sa mai dau jos , doar m-am mentinut ...gandesc pozitiv si cred ca nu a fost perioada buna pt dat jos...si sper sa inceapa de acum:))
Cu alergatul afara nu pot , prefer sa ma infasor in sac menajer si sa alerg in casa...aerul de afara ma sufoca:(..spor la sport si diete la fiecare dintre voi.
Vom reusi cum au facut-o si altele...va pup:*

reisha 10 iun 2011 07:51:42

Re: Slabute din Iasi
 
Buna fetelor! Si eu tot din Iasi sunt si chiar cautam pe cineva cu care sa ies fie la alergat, fie sa mergem la sala, dar tot asa, undeva pt incepatori. Mi-a dat o prietena un cd cu un program de aerobica, dupa 10 minute eram lata si a2-a zi am avut o febra musculara de nici nu ma puteam misca. Deci clar, trebuie la incepatori ;)) Am ajuns la jumatatea drumului, dar ce-i mai greu abia incepe si, cum ziceati si voi mai sus, e mai bine sa ai parteneri de "drum" :)

lacra81 11 iun 2011 18:16:06

Re: Slabute din Iasi
 
buna.fetelor>:D<
si eu sunt tot din iasi ...cu alergatul e mai greu ,dar am inceput sa fac tae bo ..acasa..la inceput e greu dar incet,incet ....acu reusesc 35 min ..cu greu si alea ...la sala am fost ..prea alert ritmul :D
poate organizam o intalnire:D

Bianca201009 01 iul 2011 07:07:53

Re: Slabute din Iasi
 
salut!!!!!!>:D<
fetelor sunteti plecate in concediu fara mine;;)???
am vazut ca nu a mai scris nimeni pe aici.
eu am mai scris cate ceva dar in alt forum.
cum stati cu kg?
eu una m-am saturat de regim..........dar nu renunt. prin august plecam in concediu si trebuie sa mai slabesc pana atunci. mi-am cumparat si un borcan de fibre ..poape...poate.
ma bate un gand sa tin dieta daneza, voi ce ziceti?
va pup pe toate!!!!!!!!!!!!!:x:x:x

Slabu Lucia 08 iul 2011 00:33:39

Re: Slabute din Iasi
 
si eu sunt din iasi,dar acum nu sunt in tara.E greu fetelor sa slabim,dar trebuie!:)

loralin 08 iul 2011 06:27:03

Re: Slabute din Iasi
 
Citat:

Anterior postat de Slabu Lucia (Post 715084)
si eu sunt din iasi,dar acum nu sunt in tara.E greu fetelor sa slabim,dar trebuie!:)

Trebuie ,trebuie sa slabim:D!Am vazut ca esti prin Grecia..pfuu nici nu vreau sa imi amintesc cate kg am pus pe mine din cauza deliciosilor koulurakia,melomakarona ...kataiffi.Iti doresc succes si putere sa te abtii.Eu una zi de zi lupt cu poftele caci si aici in Italia sunt maestri ai dulciurilor de toate felurile .>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:36:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO