forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Jurnal de mentinere - WhiteAngel (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/jurnal-mentinere-whiteangel-11857.html)

WhiteAngel 17 sep 2012 21:08:00

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de just21 (Post 1132746)
Buna!!!:*:*::*:*
Am trecut sa iti urez mult succes in noul an scolar!!!!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<:*:*:*:*

Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1132814)
Iti urez si eu succes in noul an scolar >:D<!Sa ai pofta de invatat ;))!

Am vazut o postare a ta in legatura cu caderea parului.Si mie a inceput sa imi cada ingrozitor de prin iunie :-s.Tu ai gasit vreun remediu bun pentru asta?

multumesc mult fetelor >:D< :-* si eu va urez voua multe succese in viata ! >:D<

in legatura cu parul .. eu am ajuns la concluzia ca tine de dezichilibrul acela hormonal .. acum nu bag mana in foc .. nu am reusit inca sa rezolv, dar weekendul acesta m`am tuns si i`am zis tipei sa`mi ia tot ce e ars .. si la cam scurtat putin, dar mi se pare ca nu`mi mai cade asa rau .. am schimbat oricum si samponul.. chiar nu stiu ce sa mai zic :D ma gandeam sa ma duc la dermato, dar astept sa vad dupa ce imi rezolv definitiv cu c.m. daca mai sunt probleme :)

WhiteAngel 17 sep 2012 21:13:06

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
azi am dat`o rau de tot in bara :((
de dimi am mancat cereale
la pranz am fost cu fetele in oras si am mancat un sandwich cu sunca ...
iar pt seara .. nu prea imi era foame dar aveam pofta de branza .. si am bagat cam multa branza in mine .. iar dupa aceea, ghici ce .. mi`a mai venit mie o pofta nebuneasca: fulgi de porumb ! .. si destia chiar am bagat ca sparta :((( crek peste 100gr :((
apoi de necaz m`am urcat pe bicicleta si am facut vreo 20 si ceva de minute, nu mai stiu sigur ca a sunat cineva la usa, a insistat destul de mult si eram cam fleasca .. mi`a fost lene sa mai continui ca m`am aruncat direct sub dus :(

mihaela01 17 sep 2012 22:02:35

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1132994)
azi am dat`o rau de tot in bara :((
de dimi am mancat cereale
la pranz am fost cu fetele in oras si am mancat un sandwich cu sunca ...
iar pt seara .. nu prea imi era foame dar aveam pofta de branza .. si am bagat cam multa branza in mine .. iar dupa aceea, ghici ce .. mi`a mai venit mie o pofta nebuneasca: fulgi de porumb ! .. si destia chiar am bagat ca sparta :((( crek peste 100gr :((
apoi de necaz m`am urcat pe bicicleta si am facut vreo 20 si ceva de minute, nu mai stiu sigur ca a sunat cineva la usa, a insistat destul de mult si eram cam fleasca .. mi`a fost lene sa mai continui ca m`am aruncat direct sub dus :(

Buna scumpa:-*.
Succes in noul an scolar>:D<!
Stai linsitita ca nu ai facut boacane atat de mari:-w.
Sandwich-ul acela nu cred ca era foarte caloric , branzica nu are nimic:-w e sanatoasa:-* si odata la 1-2-3 sapt nu strica atat de tare daca iti depasesti cantitatea propusa.
Asta e ai papat fulgi de porumb:-w ai avut si tu o pofta , esti om!
Esti la mentinere , iti monitorizezi mereu kg nu iti mai face atatea griji:(.
Fa-ti griji cand incepe cantarul sa iti arate mai mult :-*.
Se mai intampla e omenesc sa gresim , nu ai nevoie de inca un stres in plus cu alimentatia :-w , iti revii tu , capul sus scumpo :-* doar esti o luptatoare>:D<.Toate avem zile mai bune si zile mai proaste si tu ai fost destul de stresata si de suparata in ultimul timp:( nu te mai necajii atat:(. Poate parul iti cade si pe sistem nervos..si mie imi cade si cred ca sigur e pe sistem nervos:(.Atat stres , nervi si suparari nu sunt bune pentru psihicul si organismul nostru:(.Cum ne protejam organismul de mancaruri rele si de alte chestii nocive asa trebuie sa ne protejam si psihicul de tot ce l-ar putea afecta:(.
Te pup:-*!.
Somn usor:-*.
Am fugit si eu la nani ca sunt de dim X_x maine la 6:20 imi suna telul:)).

coco23 18 sep 2012 05:43:26

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Fiecare cu poftele lui, mie nu imi plac deloc fulgii de porumb... asta e, mai multi carbo, maine e o noua zi:)

Cum mai stai cu kg? te mentii?

WhiteAngel 18 sep 2012 10:45:05

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1133022)
Buna scumpa:-*.
Succes in noul an scolar>:D<!
Stai linsitita ca nu ai facut boacane atat de mari:-w.
Sandwich-ul acela nu cred ca era foarte caloric , branzica nu are nimic:-w e sanatoasa:-* si odata la 1-2-3 sapt nu strica atat de tare daca iti depasesti cantitatea propusa.
Asta e ai papat fulgi de porumb:-w ai avut si tu o pofta , esti om!
Esti la mentinere , iti monitorizezi mereu kg nu iti mai face atatea griji:(.
Fa-ti griji cand incepe cantarul sa iti arate mai mult :-*.
Se mai intampla e omenesc sa gresim , nu ai nevoie de inca un stres in plus cu alimentatia :-w , iti revii tu , capul sus scumpo :-* doar esti o luptatoare>:D<.Toate avem zile mai bune si zile mai proaste si tu ai fost destul de stresata si de suparata in ultimul timp:( nu te mai necajii atat:(. Poate parul iti cade si pe sistem nervos..si mie imi cade si cred ca sigur e pe sistem nervos:(.Atat stres , nervi si suparari nu sunt bune pentru psihicul si organismul nostru:(.Cum ne protejam organismul de mancaruri rele si de alte chestii nocive asa trebuie sa ne protejam si psihicul de tot ce l-ar putea afecta:(.
Te pup:-*!.
Somn usor:-*.
Am fugit si eu la nani ca sunt de dim X_x maine la 6:20 imi suna telul:)).

Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1133040)
Fiecare cu poftele lui, mie nu imi plac deloc fulgii de porumb... asta e, mai multi carbo, maine e o noua zi:)

Cum mai stai cu kg? te mentii?

multumesc fetelor >:D< oricum nu sunt asa de stresata si nu stau sa ma gandesc tot timpul la ce mananc .. dar ma oftic cand mananc asa prostii mai multe fara sa`mi fie foame !
oricum de mentinut ma mentin fara nicio problema :)) nu stiu de ce, probabil ca s`a obisnuit organismul la greutatea asta si pt ca la inceput am fost mult mai cumintica si atenta la alimentatie :D am avut eu o sapt si ceva in care mancam aproape un kg de struguri pe zi - deci va dati seama cat zahar :)) si nu m`am ingrasat :)
oricum cu cantarul nu am probleme .. nu prea imi e prieten ca nu arata bine :)) dar ma mai urc pe el ca stiu cat imi arata si vad daca se mai schimba ceva in minus sau in plus .. si mereu e cam la fel :-?? pt ca oricum nu bag de seama niste oscilatii de cateva sute de grame sau un kg :)
cu centimetrul ma mai omor :D in jurul burticii, ca asta e stresul meu :)) dar se mentine si acolo :)

WhiteAngel 18 sep 2012 10:56:12

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
am facut un subiect nou, legat de branza .. aruncati si voi un ochi pe acolo, poate stiti raspunsurile :D
http://forum.slabute.ro/alimentatia/...ml#post1133280

mihaela01 18 sep 2012 15:11:26

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Nu iti mai face atatea griji din cauza prostiilor pe care le papi uneori >:P esti la mentinere de cateva luni bune , o pofta facut la cateva zile sau la sapt nu strica>:P. Papi putin din ce ai pofta si e ok [-(.

WhiteAngel 18 sep 2012 16:10:20

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1133489)
Nu iti mai face atatea griji din cauza prostiilor pe care le papi uneori >:P esti la mentinere de cateva luni bune , o pofta facut la cateva zile sau la sapt nu strica>:P. Papi putin din ce ai pofta si e ok [-(.

mda nu stiu vad ca si astazi imi e foame intr`una :| park as manca in continuu :|
acum fac eu legatura .. cred ca este de la faptul ca am inceput iar sa iau progesteron si trb sa imi vina c.m.
oricum eu de obicei cand stau acasa si nu am activitate as manca intr`una .. cum se intampla si astazi .. eh, in cazul asta nu o sa bag in seama zilele astea de "foame" :)) si cred ca o sa mai imi fac poftele :">

mihaela01 18 sep 2012 17:13:56

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1133522)
mda nu stiu vad ca si astazi imi e foame intr`una :| park as manca in continuu :|
acum fac eu legatura .. cred ca este de la faptul ca am inceput iar sa iau progesteron si trb sa imi vina c.m.
oricum eu de obicei cand stau acasa si nu am activitate as manca intr`una .. cum se intampla si astazi .. eh, in cazul asta nu o sa bag in seama zilele astea de "foame" :)) si cred ca o sa mai imi fac poftele :">

Daca este totul cu masura aste ok :-*.
Am si eu zile in care as golii frigiderul:)).
Trebuie sa ma pun si eu pe sport dar ma simt destul de obosita cand vin de la lic :(.
Nu imi e foarte usor sa ma trez la 6:20 , mai nou acum trebuie sa ma trezesc la 6 :(.
Ies la 2 de la scl , 1 ora pe drum se face 15:00 ceasul..:(.
Astazi abia am papat la pranz niste sandwich-uri si acum la 5 la fel , am papat ca stiam ca mi se va face foame mai tarziu ca altfel nu prea imi venea sa pap nu imi era prea foame..:(.
O sa ma obisnuiesc eu iar cu programul:D.
Cred ca si tu esti de dim nu?



Fetelor voi ce cantar aveti ? Cat de bun este si cat ati dat pe el?:(.
Trebuie sa imi cumpar alt cantar si nu stiu ce cantar sa imi iau la un pret rezonabil dar care sa fie bun:(.( scz scumpa :D intreb si eu aici sa nu mai deschis subiect nou:-s)

WhiteAngel 18 sep 2012 19:50:15

Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1133556)
Daca este totul cu masura aste ok :-*.
Am si eu zile in care as golii frigiderul:)).
Trebuie sa ma pun si eu pe sport dar ma simt destul de obosita cand vin de la lic :(.
Nu imi e foarte usor sa ma trez la 6:20 , mai nou acum trebuie sa ma trezesc la 6 :(.
Ies la 2 de la scl , 1 ora pe drum se face 15:00 ceasul..:(.
Astazi abia am papat la pranz niste sandwich-uri si acum la 5 la fel , am papat ca stiam ca mi se va face foame mai tarziu ca altfel nu prea imi venea sa pap nu imi era prea foame..:(.
O sa ma obisnuiesc eu iar cu programul:D.
Cred ca si tu esti de dim nu?



Fetelor voi ce cantar aveti ? Cat de bun este si cat ati dat pe el?:(.
Trebuie sa imi cumpar alt cantar si nu stiu ce cantar sa imi iau la un pret rezonabil dar care sa fie bun:(.( scz scumpa :D intreb si eu aici sa nu mai deschis subiect nou:-s)

dap si eu fac dimineata .. am mai facut inainte sa ma mut in liceul actual .. si o sa ma obisnuiesc destul de greu ;)) maine ma trezesc la 6 :(:(
dar macar pe la mine nu se fac mereu toate orele :)) o sa am destule zile in care nu stam la toate :D dar maine e jale :( am asa: romana, romana, fizica, mate, mate, religie .. e clar ca la religie nu o sa stam .. dar la restu avem la toate profi exigenti !

la cantar nu ma bag pt ca nici eu nu am ;)) cred ca mai bine ar fi sa strangi niste banuti si sa investesti in unul mai scump .. ca sa nu te trezesti ca ti se strica peste cateva zile :D eventual si cu garantie :P

astazii .. off, cam urat :-s
MD: cereale cu iaurt
pranz: supa de legume cu pui si putina paine
cina (la ora 8): salata de vinete, ardei copt, branzica si putina paine de secara .. am gasit acum la un magazin in apropiere si este facuta de ei :D foarte buna :P
la gustari .. no comment ! un mar, vreo 3 bucatele de cioco plus multe alte ciuguleli :-s
sport: pilates.. aproape 2 printables de la cassey :D .. iar acum ca a inceput scoala ma duc si ma intorc pe jos :>


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:58:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO