forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale de mentinere (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/)
-   -   Mentinere, draga mentinere! :) - Andra (http://forum.slabute.ro/jurnale-mentinere/mentinere-draga-mentinere-andra-5333.html)

Adella 02 dec 2010 23:21:45

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
>:D<>:D<>:D<>:D< Bravooooooo :-*:-*:-*:-*

anqutz 02 dec 2010 23:26:03

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 424970)
Stiu asta;;) tu esti mereu cu ochii pe tine:D si eu pe tine:P
>:D<>:D<

Asa, ne pazim una pe alta. >:D< Si ca sa fii cu ochii bine pe mine, fac cura de detoxifiere de cantar si cm. Pana luni nu ma mai apropii de ele. :)) Ca si asa nu am ce diferente sa vad de la o zi la alta. :P

andra_aly 02 dec 2010 23:32:27

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 424972)
>:D<>:D<>:D<>:D< Bravooooooo :-*:-*:-*:-*

Multumesc;;) hai ca te asteptam si pe tine>:D<
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 424979)


Asa, ne pazim una pe alta. >:D< Si ca sa fii cu ochii bine pe mine, fac cura de detoxifiere de cantar si cm. Pana luni nu ma mai apropii de ele. :)) Ca si asa nu am ce diferente sa vad de la o zi la alta. :P

>:D< Eu nu promit inca nimic... nu ma deranjeaza sa vad maine si ceva in plus daca stiu ca am fost cuminte. dar asa dupa o vreme o sa renunt si eu la el:P

anqutz 02 dec 2010 23:39:27

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 424986)
Multumesc;;) hai ca te asteptam si pe tine>:D<

>:D< Eu nu promit inca nimic... nu ma deranjeaza sa vad maine si ceva in plus daca stiu ca am fost cuminte. dar asa dupa o vreme o sa renunt si eu la el:P

Tu poti sa nu promiti nimic, dar eu chiar m-am saturat de masurat burtica aproape zilnic, deja am o mini-obsesie. :-s Sper sa ne aduci vesti bune. ;;) Si poate pana de Craciu ajungi la 65 de cm in talie. :D

andra_aly 03 dec 2010 11:10:02

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 424990)


Tu poti sa nu promiti nimic, dar eu chiar m-am saturat de masurat burtica aproape zilnic, deja am o mini-obsesie. :-s Sper sa ne aduci vesti bune. ;;) Si poate pana de Craciu ajungi la 65 de cm in talie. :D

Sunt sigura ca ajung la 65:)) trebuie neaparat:P
Eu nu am obsesie cu cm.... cu cantarul a devenit obisnuinta sa ma sui pe el dimineata dupa ce merg la baie... si asa fac caldura in baie, asa ca ...:P

anqutz 03 dec 2010 12:08:31

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 425284)
Sunt sigura ca ajung la 65:)) trebuie neaparat:P
Eu nu am obsesie cu cm.... cu cantarul a devenit obisnuinta sa ma sui pe el dimineata dupa ce merg la baie... si asa fac caldura in baie, asa ca ...:P

Eu am pitici pe creier cu cm. Dar sunt la detoxifiere. :)) Azi am fost cuminte si nu m-am atins nici de cm nici de cantar. Poate astept chiar pana miercuri, cand se fac 2 sapt de faza 2, ca sa vad rezultate.

andra_aly 03 dec 2010 12:13:36

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 425407)


Eu am pitici pe creier cu cm. Dar sunt la detoxifiere. :)) Azi am fost cuminte si nu m-am atins nici de cm nici de cantar. Poate astept chiar pana miercuri, cand se fac 2 sapt de faza 2, ca sa vad rezultate.

Eu zic sa nu astepti nici f mult... adica nah... pentru inceput, nu fa pauze atat de mari...mai ales cu, cantarul. sa nu cumva sa slabestiprea tare. bine... acum o saptamana nu e mare problema#:-s
Dar pana nu avem ceva vechime la mentinere, eu zic ca e bun cantarul:D

anqutz 03 dec 2010 12:18:33

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 425417)
Eu zic sa nu astepti nici f mult... adica nah... pentru inceput, nu fa pauze atat de mari...mai ales cu, cantarul. sa nu cumva sa slabestiprea tare. bine... acum o saptamana nu e mare problema#:-s
Dar pana nu avem ceva vechime la mentinere, eu zic ca e bun cantarul:D

Pai vad ca la 1200 nu slabesc deloc. Si oricum face fite. Hai sa-ti zic trendul ultimei saptamai:
ziua 1 - 49,5 kg
ziua 2 - 50 kg
ziua 3 - 50,4 kg
ziua 4 - 49,5 kg
ziua 5 - 50,4 kg
ziua 6 - 50 kg.
x-( ~X(

Zi-mi si tu daca are vreun rost sa ma cantaresc. :))

blondy 88 08 dec 2010 09:16:36

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna andra.Iti multumesc ca ai trecut si pe la mine.Of cam naspa cu serviciul asta.Stiu cum e.:((Azi e prima zi de munca dupa concediu asa ca te inteleg.Eu sunt la a 4 zi de pp(Dukan) si imi place.Ma simt mult mai bine si asta datorita voua.:-*Te pup si o zi usoara la servici.

andra_aly 08 dec 2010 10:34:54

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de blondy 88 (Post 431135)
Buna andra.Iti multumesc ca ai trecut si pe la mine.Of cam naspa cu serviciul asta.Stiu cum e.:((Azi e prima zi de munca dupa concediu asa ca te inteleg.Eu sunt la a 4 zi de pp(Dukan) si imi place.Ma simt mult mai bine si asta datorita voua.:-*Te pup si o zi usoara la servici.

Neata! :-* Ma bucur ca esti mai bine>:D<
si eu in 15 minute o sa ies din casa. cu toate ca aici e sarbatoare mare, si nu se lucreaza... eu merg la magazin. trebuia sa merg de la 16 la 19:30, dar am zis sa fac schimbul, sa merg de dimineata ca asa nu risc sa raman prin roma:-s ca si autobuzele si trenurile circula fff putin.
O zi frumoasa si tie>:D<

andra_aly 08 dec 2010 10:42:37

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Si acum , sa mai vin si eu cu noutati in jurnalul de mentinere;;)
Deci... aparent ma mentin, chiar daca nu stau cu ochii pe calorii ce sti ce:)
Ala a si fost planul. vreau sa ma obisnuiesc, mai ales acum ca vin sarbatorile:D
Azi dimineata aveam 52 fix fara sa fi mers la baie. deci merge treaba:) sport saptamana asta n-am mai prea facut:-s stiu... rusine sa imi fie. am programul tare incarcat si cand ajung acasa n-am nici un chef:">
dar promit ca ma pun iar pe treaba, sa scap de cm astia ce ma deranjeaza:P
Maine e zi de masurat si cantarit. sper sa fie totul ok la cm:)
V-am pupat fetelor>:D< O zi frumoasa:)

ada646 24 dec 2010 00:30:18

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
am trecut doar sa spun buna, vad ca esti o slabuta cu acte in regula, nu ma certa, chiar daca nu am intrat pe slabute, am fost cuminte, cu timpul stau mai prost.

Sarbatori fericite!

lucia ely 24 dec 2010 10:18:30

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
http://i0.data.babyonline.ro/BC3B7B8...-fericite4.jpg

Alina82 24 dec 2010 10:36:55

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...YtigfpjsPfvpMe
Craciun Fericit Andra!!!!Sa iti aduk mosul tot ce iti doresti si multa caldura in suflet:-*

andra_aly 27 dec 2010 14:13:50

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Feteor, va multumesc de urari. La fel va doresc si voua>:D< Sa nu ma certati ca nu am mai intrat, am fost cu o gramada de treburi pe cap#:-s
Ce sa vazic... azi m-am cantarit si aveam 52.3 dar cu tot cu tranzit si la cat am papat ieri cred si eu ca am ceva in plus:)) la cm nu m-am masurat decat in talie si am cu 0.5 in plus - dar sper dupa ce vizitez baia sa imi revin
Va pupic si va multumesc de urari. Ada, ma bucur ca esti bine si ca doar din lipsa de tip nu ne-ai mai vizitat>:D< dar te asteptam la o poveste cand ai timp>:D<:-*

Niculae Roxana 28 dec 2010 20:50:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Andra! Am revenit si eu printre voi...dupa mult mult timp....dar sincer nu am mai avut cum sa intru....n-am avut acces la calc....poveste lunga....cert este ca acum am casuta mea si voi avea timp sa mai stau si pe forum ca mi-a fost tare dor de voi.....nici eu nu am facut prea mari excese cu sarbatorile dar din ianuarie ma pun pe treaba ca lumea.....Sarbatori fericite...Poop

andra_aly 28 dec 2010 20:53:14

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna Roxana si bine ai revenit:-* Ma bucur ca ai rezolvat cu , calc si ca acum o sa poti sta mai mult cu noi:) am vazut c ai revenit, dar n-am apucat sa ajung pe la tine...:(
Iti doresc mult succes si sunt convinsa ca o sa fi cumintica;) Noi suntem alaturi de tine>:D<
Sarbatori fericite si tie:-*

kika9 05 ian 2011 08:43:44

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...Ucy3o70IzF9vOy

La multi ani in noul an! :-* >:D<
Este un an plin de impliniri, stiai? asa ca am trecut pe la tine sa te pup si sa iti fac urarile de sanatate cuvenite, apoi ca toate dorintele tale sa se transforme in realitate.
Aparte astea, am inceput sportul, ma laud ca tre notat in calendat cu rosu si ingrosat :)), am revenit la normal sa zic asa, frigiderul capata o culoare normala, iar de luni vom uita de toate pregatirile nebunesti de pana acum.
Tu ce faci? Sper ca esti bine si ca mentinerea decurge precum scrie la carte. Ai petrecut frumos? Prin MIlano ai mai ajuns ? Daca nu nu ai pierdut mare lucru in Roma cred ca este mai frumos. ;;)
Te pupacesc si iti doresc o zi plina de buburii si zambete! :-* :-*

andra_aly 05 ian 2011 11:25:20

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna scumpo:-* Imi cer scuze, dar nu am mai apucat sa intru sa te salut. Iti doresc un an mult mai bun ca 2010 sinumai fericire! Ma bucur sa aud ca ai inceput sa revii la normal;) Bravo tie. si eu , asa incet incet ma scap de toate "bunataturile":P din frigider nu mai am ce alege ...dulapul imi face cu ochiul, dar rezist cat de cat:D
La Milano nu am mai mers, dar au venit ei aici de rev. au stat de vineri pana luni si a fost chiar frumos. am umblat mult si ne-am distrat:)
Dar mi-au facut capul calendar ca sa mergem si noi la ei. deci sper sa ajungem cat de curand:)
Tu cum ai petrecut? >:D< Pupici si inca o data la multi ani!!!

inadorabila 05 ian 2011 11:28:46

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
De azi ma alatur tie Andruto! :>

andra_aly 05 ian 2011 11:29:51

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de inadorabila (Post 459082)
De azi ma alatur tie Andruto! :>

La ce draga mea? la mentinere?;;) >:D<Sau la stat ascunsa de bunataturi;))

princess95 11 ian 2011 21:16:21

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Bun Andra....
am si eu nevoie de sfatul slabutelor cu SUCCES ca tn:((:((:((
ce sa fak daca dupa o perioada de infometare
akum de aproximativ o luna manink in continuu si mai ales kfak abuz de ceea ce nu minkam DULCIURI,Grasimi:((:((:((
AM pus 6 kg:((:((:((ma tem ca ma voi ingrasa la lok ba kiar mai mult:((:((:((:((
Kum sa ajung si eu la mentinere???:((:((:((

andra_aly 11 ian 2011 22:30:24

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna scumpa:-*Pai tu cate kg ai acum?:-/
Trebuie sa mananci sanatos... altfel apare celulita:-s degeaba esti slaba daca papi prostii si celulita se multipica:(
e bine ca ai pus cateva kg, doar ca ar fi fost mai sanatos sa te fi ingrasa cu ajutorul alimentatiei santoase nu dulciuri:(
Ce intelegi tu prin mentinere? Eu inteleg sa arat bine mancand sanatos:) la urma urmei cantarul e doar de decor. conteaza cum aratam cand ne uitam in oglinda si sa fim sanatose;)
Cam ce papi tu acum?:)
Iti doresc mult succes!

princess95 12 ian 2011 08:22:31

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Neata Andra...
pai akum sunt ca un aspirator:((:((:((...aspir toata mincarea din casa:((:((:((
si nu ma pot opri:-s:-s:-sam pierdut senzatia ca sunt satula:(:(:(su mereu flaminda:-s:-s:-smanink de toate dulce apoi peste 5 min mii pofta de sarat apoi iarasi dulce si asa toata ziua:-o:-o:-oCE SA FAK

OtiliaIon 12 ian 2011 09:17:14

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Si eu pateam asta.. problema cred ca e ca mananci ba prea dulce ba prea sarat,
mancarea in primul rand se consuma pentru energie si apoi pentru gust iar corpul se obisnuieste cu ce si cat ii dai, acum ti se intampal asa fiindca l-ai obisnuit prost. Introdu mancarea sanatoasa in alimentatie si mananca putin si des, dar controlat, de 5 ori pe zi din 2 in 2 ore de ex. In pauza dintre mese bea apa sa ai ceva in stomac si gaseste-ti activitate intre mese.

Citat:

Anterior postat de princess95 (Post 470639)
Neata Andra...
pai akum sunt ca un aspirator:((:((:((...aspir toata mincarea din casa:((:((:((
si nu ma pot opri:-s:-s:-sam pierdut senzatia ca sunt satula:(:(:(su mereu flaminda:-s:-s:-smanink de toate dulce apoi peste 5 min mii pofta de sarat apoi iarasi dulce si asa toata ziua:-o:-o:-oCE SA FAK


iepuras 19 ian 2011 13:38:03

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
buna andra......unde stai in roma..??:*....ca m-am tot uitat pe aici si nu am vazut......:* si eu sunt la inceput:((......abia am inceput cu dieta ca sa pot spune asha......dar mai degraba k terminarea de papa dulciuri:D......si reinceperea de sport...mai concret alerg.....dokamdata ..:D asha pt inceput :* te poop

andra_aly 20 ian 2011 12:59:48

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de iepuras (Post 481694)
buna andra......unde stai in roma..??:*....ca m-am tot uitat pe aici si nu am vazut......:* si eu sunt la inceput:((......abia am inceput cu dieta ca sa pot spune asha......dar mai degraba k terminarea de papa dulciuri:D......si reinceperea de sport...mai concret alerg.....dokamdata ..:D asha pt inceput :* te poop

Buna iepurasule si bine ai venit printre noi! un nume nu ai?:P Sa stiu cum sa iti zic:P
Pai eu stau inspre lacul Bracciano. bine, nu ajungi acolo... mai catre roma. nu stiu daca ai auzit?:-/ tu prin ce zona?:)
Foarte bine ca faci sport. cu dulciurile ar cam trebui insa sa o inchei daca vrei rezultate frumoase;)
Poate ne pui mai multe despre tine:)ce papi intr-o zi?
Iti dorescmult suces!:)

andra_aly 02 mar 2011 22:48:08

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Buna fetelor:-* Nu am mai scris de mult pe aici:P :">
Daca tot am declarat ca vreau sa ma mentin, si sa ma bazez mai mult pe sport, cred ca e cazul sa stau mai mult prin casuta de mentinere:)
Deci... de aproape 3 saptamani fac sport constant si sa vede diferenta;;) pielea mea arata parca mai bine ca atunci cand aveam 52 kg:P
acum am 1 kg in plus, dar parca imi place mai mult. ce-i drept, atunci nu ma tineam atat de sport:D
Deci...planul e sa mai scad cam 2 cm din talie:D si 3 daca se poate ;) si vreo 3-4 de pe burtica;) ,
cu o alimentatie sanatoasa, dar mai de mentinere in ceea ce priveste nr de calorii, si mult sport;)
Va pup pe toate:-*

anhelyto 02 mar 2011 22:49:39

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
sa dea domnul andra!
sa iti iasa ceea ce ti-ai propus :*

andra_aly 02 mar 2011 22:52:16

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 552788)
sa dea domnul andra!
sa iti iasa ceea ce ti-ai propus :*

Mersi Ralu:-*
Succes si tie:) Anul asta te vreau la mentinere;;):D

anhelyto 02 mar 2011 22:56:14

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 552794)
Mersi Ralu:-*
Succes si tie:) Anul asta te vreau la mentinere;;):D

ma straduiesc...am in plan ca anul asta cand am nunta cu iubi(mergem la o nunta :D ), sa imi permit sa imi iau o rochita fara burtica ;)

andra_aly 02 mar 2011 22:57:49

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 552800)

ma straduiesc...am in plan ca anul asta cand am nunta cu iubi(mergem la o nunta :D ), sa imi permit sa imi iau o rochita fara burtica ;)

Asa, asa;;);) sa dispara burtica, ca nu are ce face ea acolo sub rochita:P >:D<

anhelyto 02 mar 2011 23:00:16

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 552806)
Asa, asa;;);) sa dispara burtica, ca nu are ce face ea acolo sub rochita:P >:D<

pai pai......asa vreau si eu....sper sa ma tin de treaba in continuare.....si sa am si timp de sportulet =((

andra_aly 02 mar 2011 23:02:49

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 552811)

pai pai......asa vreau si eu....sper sa ma tin de treaba in continuare.....si sa am si timp de sportulet =((

Fa in asa fel sa papi cum trebuie. ok? si cu sportul cand nu ai timp, asa e:( dar macar mananci corect;) eventual merge treaba mai greu...dar merge:D aia e important:)>:D<

anhelyto 02 mar 2011 23:05:26

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 552818)
Fa in asa fel sa papi cum trebuie. ok? si cu sportul cand nu ai timp, asa e:( dar macar mananci corect;) eventual merge treaba mai greu...dar merge:D aia e important:)>:D<

azi cum ti sa parut ca am papat?
pe langa orez, si piept de pui, am mai papat o banana, 2 portocale si un iaurt. si am baut 2 "cafele"
cred ca cam putin nu?:-s

andra_aly 02 mar 2011 23:08:24

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 552825)

azi cum ti sa parut ca am papat?
pe langa orez, si piept de pui, am mai papat o banana, 2 portocale si un iaurt. si am baut 2 "cafele"
cred ca cam putin nu?:-s

Chiar am vrut sa te intreb... numai atat ai papat. si mie mi s-a parut putin...dar nah, acum nu stiu gramajul..etc.

anhelyto 02 mar 2011 23:18:44

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 552832)
Chiar am vrut sa te intreb... numai atat ai papat. si mie mi s-a parut putin...dar nah, acum nu stiu gramajul..etc.

pai in momentul cand am papat orezul m-am saturat.
cand am papat pieptul de pui l-am impartit cu verisoara mea.
o banana, 2 portocale si un iaurt mic
si atat.
cam putin zic si eu, dar.....:-s

andra_aly 02 mar 2011 23:26:33

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Atunci e cam putin:-/
sa nu mai faci asa.. adevarul e ca e si cam tarziu de mancatb-) eventual un fruct mic:) daca ti-e foame...

Liviutzza 05 mar 2011 16:59:54

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Hello Andra,ce faci?>:D<

andra_aly 05 mar 2011 17:11:28

Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 557449)
Hello Andra,ce faci?>:D<

Buna Liv:-* Uite, ma uitam de o bici:> ca as vrea una:x
tu ce faci?>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:37:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO