forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc ! (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/erica51-doamne-ajuta-mi-slabesc-8077.html)

loreda5 11 feb 2011 22:15:29

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 518802)
Buna, cred ca cum tu esti in toiul actiunii.:)
Sa ai spor!
Montignac personalizat inseamna ca eu am facut cateva modificari in dieta, din considerente de sanatate. Spre exemplu eu nu consum niciodata lactate degresate.
Pe de alta parte tin o schema realizata de o doctorita de la noi din tara (dr. Man) care respecta 100% principiile Monti, dar e mai stricta si mult mai bine organizata pe zile si mese.
Pe mine ma ajuta pt ca imi pierdusem disciplina si aveam tendinta sa exagerez cu mancatul, chiar daca conform.
Cam asta ar fi, de fapt, cand nu respecti 100% dieta, poti pune acolo ca ai personalizat-o. Adica ai adaptat-o nevoilor tale.
Te pup si sa stii ca te admir ca te duci la sala!>:D<>:D<>:D<

Ade, poti sa postezi schema data de doctor?Multumesc!

loreda5 11 feb 2011 22:16:19

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Erica, vezi la mine in jurnal iti pusesem o adresa catre cartea lui monti

VAmedeea 11 feb 2011 22:24:11

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Nu e data personal pt mine. Cauta slabesti mancand pe forum si o vei gasi sau pe googl... si vei da de site-ul ei. Eu tin varianta de slabire nr. 1. E mai restrictiva la prima vedere, dar pe mine ma ajuta sa ma mentin disciplinata.
te pup!>:D<>:D<>:D<

loreda5 11 feb 2011 22:25:12

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Am sa o caut, multumesc frumos!

erica51 11 feb 2011 22:27:29

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Asa este draga mea, fiecare ne avem CRUCEA, depinde cum stim sa o ducem .

erica51 12 feb 2011 20:08:34

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de loreda5 (Post 521566)
Erica, vezi la mine in jurnal iti pusesem o adresa catre cartea lui monti

Iti multumesc, esti o scumpica, sa ai p seara placuta in frumoasa ta familie !>:D<:)

erica51 15 feb 2011 10:45:41

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
M-am grabit sa-mi schimb si eu tikerul, dupa doua saptamani!

Am gasit si cartea Montignac si dieta Dr Man, va multumesc foarte mult, nu-mi ramane decat sa insusesc cele trebuincioase din ele . Va dorec o zi usoara de slabit !

VAmedeea 15 feb 2011 11:43:50

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Citat:

Anterior postat de erica51 (Post 526414)
M-am grabit sa-mi schimb si eu tikerul, dupa doua saptamani!

Am gasit si cartea Montignac si dieta Dr Man, va multumesc foarte mult, nu-mi ramane decat sa insusesc cele trebuincioase din ele . Va dorec o zi usoara de slabit !

Draga Erica, primul pas e deja facut si pt asta trebuie sa te felicit!:-*
De acum, pt orice nelamurire, iti stau la dispozitie. Bafta multa in continuare! Ma bucur mult pt tine!>:D<>:D<>:D<

VentoFreddo 16 feb 2011 22:19:41

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Buna seara,draga Erica, am trecut sa te salut si sa-ti zic cat de admir pt vointa si determinarea ta:)Esti un adevarat exemplu pentru mine:x
Si eu sunt la MOnty:DDa stii cum am inceput?nu am citit nimic din cartile lui:">M-am increzut in fetele din gasca,la inceput,pana am priceput combinatiile ce si cum, "furam" meniuri de la ele,pt ca acolo se posteaza in fiecare zi..si ce de bunatati, cate retete!:x
Si cu ajutorul lui MOnty si a sportului(mers pe loc-Start Walking) am slabit f frumos:)Eu aveam probleme cu genunchii si coloana, deaia nu faceam niciun sport,da am obsrvat ca dupa o saptamana de Walking, in care m-au durut genunchii da am perseverat, durerea a inceput sa..dispara!:-oDE la 10 minute pe zi cat imi permite durerea ajunsesem la 45:)
Iti doresc mult succes in continuare!>:D<
http://digilander.libero.it/iono1/pa...w8zsu2qvj6.gif

erica51 17 feb 2011 14:12:25

Re: Erica51 - Doamne, ajuta-mi sa slabesc !
 
Multumesc VF, ai dreptate in legatura cu sportul, fac zilnic mers pe jos si de doua ori sala.
Acum ama sa pun meniuri, o fac pentru primadata, va rog sa ma indrumati daca am gresit :

luni:
-2 felii paine neagra
-50g zacusca de vinete
-400ml ciorba de legume cu carne slaba
-200g salata de cruditati(salata verde, telina, ceapa, usturoi, morcov, castravete, rosie
-o pulpa pui la cuptor
-2 mere
-2,5l apa

marti
-2 felii paine neagra
-50g salata vinete
-2 oua omleta
-200g ciuperci
-200g salata de cruditati
-o pulpa pui la cuptor
-2 mere
-2 l apa

miercuri
-2 felii paine neagra
-50g zacusca vinete
-300g pangasius cu legume
-250g lapte batut
-30g biscuiti digestivi
-2 mere
-4 clementine
-2,5 l apa


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:26:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO