forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Kartika (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-kartika-12062.html)

Sasy 23 oct 2012 23:45:08

Re: Jurnal Kartika
 
Cu toate ca e tarziu, eu inca mai colind prin casute si, evident, am venit si la tine in vizita. Ce faci? Cum a fost ziua ta? Am inteles ca ieri a fost o zi obositoare. Sper ca azi sa fi fost mai bine.
Iti doresc noapte buna![*somnic*]

rozica1965 24 oct 2012 18:01:12

Re: Jurnal Kartika
 
Am venit in vizita! Tu ce faci prin IT?Muncesti? Sau esti la vreun copil de al tau sa il ajuti?>:D<>:D<

kartika 24 oct 2012 23:26:16

Re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1159346)
Am venit in vizita! Tu ce faci prin IT?Muncesti? Sau esti la vreun copil de al tau sa il ajuti?>:D<>:D<

Buna seara,Rozica!
Cred ca am scris pe undeva ca acum sunt acasa,acasa in Ardeal.
Barbatul meu este italian ,locuim in Mures si din cand in cand mergem in Italia,stam o luna,doua...
Copii mei,de fapt am o fiica,Andreea,care este in Bucuresti si prin alianta familia noastra a mai primit un membru,pe Gabriel.
Vin de doua ori pe an acasa,de Paste si Craciun.
Nu de putine ori ma gandesc la fericirea mamelor care-si au copii aproape.>:D<

rozica1965 25 oct 2012 19:03:13

Re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1159625)
Buna seara,Rozica!
Cred ca am scris pe undeva ca acum sunt acasa,acasa in Ardeal.
Barbatul meu este italian ,locuim in Mures si din cand in cand mergem in Italia,stam o luna,doua...
Copii mei,de fapt am o fiica,Andreea,care este in Bucuresti si prin alianta familia noastra a mai primit un membru,pe Gabriel.
Vin de doua ori pe an acasa,de Paste si Craciun.
Nu de putine ori ma gandesc la fericirea mamelor care-si au copii aproape.>:D<

Asa e....parca la o poza ai scris ca acum esti in Ardeal!:D

Sasy 26 oct 2012 09:56:50

Re: Jurnal Kartika
 
Un ceiut fierbinte, oferit cu mult drag >:D<>:D<>:D<

http://www.feminis.ro/imgs/uploads/a...a7d2c12cbb.jpg

Sa ai o zi buna! >:D<

kartika 28 oct 2012 16:34:36

Re: Jurnal Kartika
 




Jurnalule!
Ascult Andre Rieu,ascult ,Romantic italian music....si te intreb ,pe tine, daca am voie sa plang ??...picuri de toamna tarzie mi-au inundat incaperea,pe mine la fel.Cu ce am gresit de merg tot spre maine, cu ce am gresit ...??










kartika 28 oct 2012 17:50:33

Re: Jurnal Kartika
 
Meniul zilei.
-Ludovico Einaudi cu Ritornare...Love is a mystery...si chiar daca nu mai cred in minuni,mai ascult...alerg cu Vivaldi,ma bucur cu Chopin si ma gandesc iar la minuni...Andre Rieu...ce sa ascult/Romantic italian music/sau Shostakocich (second waltz)sau Life is beautiful...sau,sau...
Stiu ca e cel mai fantastic meniu!Si mai stiu ca e cea mai fantastica dieta,o dieta a sufletului.
De ce oare atat de putini reusesc sa o tina??

Sasy 28 oct 2012 18:37:34

Re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1162210)
Meniul zilei.
-Ludovico Einaudi cu Ritornare...Love is a mystery...si chiar daca nu mai cred in minuni,mai ascult...alerg cu Vivaldi,ma bucur cu Chopin si ma gandesc iar la minuni...Andre Rieu...ce sa ascult/Romantic italian music/sau Shostakocich (second waltz)sau Life is beautiful...sau,sau...
Stiu ca e cel mai fantastic meniu!Si mai stiu ca e cea mai fantastica dieta,o dieta a sufletului.
De ce oare atat de putini reusesc sa o tina??

Superb meniul, minunata dieta! >:D<
Buna seara! E o incantare sa-ti citesc post-ul. Cea mai buna hrana. Hrana pentru suflet. Iarta-ma ca-ti tulbur atmosfera cu consideratiile mele patetice. Insa am vrut sa stii ca te admir, admir trandafirii tai, admir muzica pe care o asculti.... Si te felicit!>:D<

kartika 28 oct 2012 23:25:51

Re: Jurnal Kartika
 
Jurnalule!
Nu-mi face deloc placere sa-ti spun,asa,mai jurnalule!
Daca bine-mi aduc eu aminte a mai zis cineva,nu stiu cine,dar o persoana importanta ...mai...si tu stii ca nu-i frumos ...
Mi-ar placea sa-ti dau un nume,unul asa,cu rezonanta...de exemplu:Costica[*60*]...cum ,nu-i frumos?...si de unde-mi veni??
Stii,eu ma gandesc ca vine de la ...Adam si Eva...si ma mai gandesc ca daca ramanea cuminte la locul ei, cu totul alta ar fi fost lumea...de coasta vorbeam.
Sau...Costica,cel ce sta in coasta unora...;)
Pana una alta eu merg la culcare,stii tu cum se spune ca un somnic ,face bine si la `al mare si la `al mic.Vezi,ca valorile s-au inversat...intre `al mare si `al mic!

rozica1965 29 oct 2012 21:17:09

Re: Jurnal Kartika
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1162210)
Meniul zilei.
-Ludovico Einaudi cu Ritornare...Love is a mystery...si chiar daca nu mai cred in minuni,mai ascult...alerg cu Vivaldi,ma bucur cu Chopin si ma gandesc iar la minuni...Andre Rieu...ce sa ascult/Romantic italian music/sau Shostakocich (second waltz)sau Life is beautiful...sau,sau...
Stiu ca e cel mai fantastic meniu!Si mai stiu ca e cea mai fantastica dieta,o dieta a sufletului.
De ce oare atat de putini reusesc sa o tina??

Esti reala? Sau esti coborata din Rai?:x:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:40:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO