forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

kad_cor 18 feb 2015 20:30:08

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Mult Succes!
>:D<

marilo 19 feb 2015 18:54:08

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1374931)
Mult Succes!
>:D<

Succes la ce Cori ? Incerc si tot incerc si bat pasul pe loc. Ideea este ca nu pot manaca niciodata fara sa fiu stresata ca mananc si totusi mananc :-o Asa mi-se intampla si cu tutunul. Imi era frica de fiecare tigara ( eram obsedata de cancer pulmonar din multe motive) si totusi o fumam. Pana nu m-am speriat tare si- mi era frica clar ca mor( am murit cateva secunde, minute habar nu am cat) , nu am fost in stare sa renunt la fumat. Ce ar trebui oare sa mi se intample ca sa fiu in stare sa am o alimentatie cu care sa slabesc???

marilo 19 feb 2015 18:59:22

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Astazi am mancat:
o portocala
un iaurt de 330 si 2% grasime cu tarate si seminte
legume trase la tigaie si o sarmaluta cu orez , ciuperci, morcov, telina
un ardei capia verde, 2 lingurite de humus, doua reliute de mozzarela si 10 masline micute kalamata.
Incerc sa manan mai putin.
Mai vedem.
Noapte buna >:D<:-*

marilo 20 feb 2015 09:37:10

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata.>:D<:-*pentru toata lumea.
M-am gandit sa intru, daca pot, de fiecare data cand mananc ceva.
Am mancat deja o banana si acum beau un ceai si am si o cafea cu putin lapte dar fara zahar. Ieri nu am mancat nici un strop de paine si ma bucur pentru asta. Eu am invatat sa fiu mai retinuta in [*103*] Am zis de prea multe ori in viata , atunci cand am ajuns la o greutate pe care mi-o doream, ca nu ma mai intorc niciodata unde am fost. Nu s-a intamplat asa. Asa ca ....traiesc fiecare zi cu ce-mi aduce ea. Incerc sa am o zi conforma, maine nu stiu cum va mai fi. Gata ma intorc la lucru..:-*

marilo 20 feb 2015 11:10:28

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Imi era foame. Mananc iaurtul cu tarate si seminte. Este asa de buuuun si l-am masurat are in jur de 260 de calorii .

nicolae68daniela 20 feb 2015 16:53:44

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Wekend placut Marii !!>:D<:-*

barbuta 20 feb 2015 17:56:52

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Wekend placut fetele, pupici

marilo 21 feb 2015 03:56:32

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de nicolae68daniela (Post 1375100)
Wekend placut Marii !!>:D<:-*

Multumesc la fel Daniela >:D<:-* Sa fii cuminte si luni o sa ai aplauzeeee:-*

marilo 21 feb 2015 03:58:47

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de barbuta (Post 1375103)
Wekend placut fetele, pupici

La fel si tie Roxi si sa te insanatosesti repede. Si pe mine ma cam incearca un pic raceala . Sper sa nu fie asa rau ca nu am voie. Merg la puiucul meu mic .>:D<

marilo 21 feb 2015 04:07:23

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Ziua de ieri a trecut bine . Am manacat pe la trei dupa amiaza doua sarmalute cu legume si doua linguri de varza.
Dupa serviciu am fost la cumparaturi. Am intarziat pana pe la sapte . Cand am ajuns acasa imi era foame. Am cumparat din kaufland trei cefute marinate. Le-am facut pe plita si am mancat si eu una , goala fara nici o garnitura A fost de ajuns.
Nu stiu cum dar , dupa putina vreme mi s a facut o pofta de dulce fantastica. Am mancat o portocala. Oricum nu mai am in casa nimic altceva dulce. Am in camara cateva borcane de dulceata , de mai multe feluri. Uf , ce bine ca nu mi-am amintit . Era foarte rau...
Acum nu am somn....deh batranetea..:)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:45:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO