forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

kad_cor 04 ian 2016 09:17:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
La multi ani!
Un an cum iti doresti!
:-*:x>:D<

marilo 04 ian 2016 19:29:00

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1396626)
La multi ani!
Un an cum iti doresti!
:-*:x>:D<

Multumesc Kory . La multi ani cu sanatate si spor in toate iti doresc si eu. >:D<:-*

kad_cor 05 ian 2016 10:05:12

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Sanatate micutului!
:-*:x>:D<

kad_cor 06 ian 2016 17:50:19

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
E greu puiutului cand e bolnav si e greu si pentru cei din jur care vor sa-l aline. Ce varsta are nepotelul tau?
Pentru mine e complicat acum la inceput de an am destule de facut si ar trebui sa fiu la capacitate mai mare chiar foarte mare ca sa razbesc sa fac tot ce trebuie dar iti dai seama raceala nu imi da pace noaptea e lunga si obositoare si dimineata nu stii cum sa te aduni tot ma gandesc ca nu pun problema bine stresul ma face sa mananc si asta ma nemultumeste si este un cerc vicios x-(si daca sunt stresat lucrez mai incet etc#:-s.
M-am tot gandit ca poate mi-ar trebui un concediu asa macar cateva zile dar asta este deocamdata utopiex-(.
Sanatate si tie si micutului!
>:D<

kad_cor 09 ian 2016 11:02:21

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
La multi ani Mamei!
Sanatate micutului!
>:D<

marilo 10 ian 2016 08:00:39

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1397812)
La multi ani Mamei!
Sanatate micutului!
>:D<

Multumesc ! Am vizitat-o ieri pe mama. Ii este foarte greu singura . Are 80 de ani si este bolnava. Nu am varianta mai buna, pentru viata ei, decat asta. Locuieste la curte. Poate iesi usor afara. Eu locuiesc la bloc, la etajul trei. Ea nu poate urca si cobora scari. La mine se simte inchisa. Nu ii este pe plac. Noi mergem la ea saptamanal . Am si vecinii care o ajuta cu cate ceva. Pentru moment asa este mai bine desi pentru mine este cel mai mare stres sa stau cu gandul permanent la ea. Iarna, zapada, polei ..uff imi sta inima mica toata ziua . Viata nu ar avea sens fara griji nu ?:(

kad_cor 10 ian 2016 08:14:37

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
da ai dreptate e greu si totul complicat.
La mine a fost si mai complicat au fost multi km intre noi am luat-o pe Mama la mine cand s-a inbolnavit si autnci Tata a fost departe .Acum numai sunt .... asta e cursul vietii .
Sanatate multa micutului;;)
T e pup si iti doresc sa ai putere sa le rezolvi pe toate:x
>:D<

kad_cor 04 mar 2016 09:00:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Multa sanatate fetitei!
Multumesc de incurajare crede-ma chiar mi-e rusine sa tot raportez+ si asta in conditiile in care in luna februarie am fost la sala de 3 ori pe saptamana si acum mi-am reinnoit abonamentul dar#:-s inca nu m-am lasat de mancarea seara :(( in plus sunt asa cum sa-ti spun nemultumita de toate poate s-au strans (nu ca justificare). Copilei mele nu totdeauna ii ies treburile cum vrea ea si daca ea este trista ( e si foarte departe ) eu o simt atunci toate merg mai greu pentru mine si nu e binet dar ma razbun si ... mananc (cine sa ma inteleaga :-s).
O zi minunata!
>:D<

orhidee 04 mar 2016 10:49:17

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de kad_cor (Post 1404700)
Multa sanatate fetitei!
Multumesc de incurajare crede-ma chiar mi-e rusine sa tot raportez+ si asta in conditiile in care in luna februarie am fost la sala de 3 ori pe saptamana si acum mi-am reinnoit abonamentul dar#:-s inca nu m-am lasat de mancarea seara :(( in plus sunt asa cum sa-ti spun nemultumita de toate poate s-au strans (nu ca justificare). Copilei mele nu totdeauna ii ies treburile cum vrea ea si daca ea este trista ( e si foarte departe ) eu o simt atunci toate merg mai greu pentru mine si nu e binet dar ma razbun si ... mananc (cine sa ma inteleaga :-s).
O zi minunata!
>:D<

Eu te inteleg, draga mea!>:D<
Stiu cum se simte o mama atunci cand copilului nu-i merge tocmai bine... Si mai stiu ca atunci cand esti trista, nu-ti mai pasa asa de mult de tine... nu mai ai putere sa lupti si pentru tine... toate gandurile sunt focusate pe copil si nu pe propria persoana...

kad_cor 16 mar 2016 09:28:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Multumesc mult de urari;;)
Ieri a fost mai vreme mai ciudata (se spune ca asa cum ti-e ziua este si sarbatoritul:-/) Azi e soare .
o zi minunata!
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:59:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO