forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Jurnale slabit peste 50 ani (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/)
-   -   Jurnal Marilo - o speranta de ajutor (http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-peste-50-ani/jurnal-marilo-speranta-ajutor-11046.html)

marilo 08 mar 2012 18:09:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Vai ce flori frumoase am primit!!! Va multumesc fetelor si tot ce este mai bun in viata va doresc.
Am asa de putin timp pentru mine. De asta poate ma simt asade frustrata. Vreau sa am mai mult timp pentru placerile mele. Fiecare zi seamana cu cealalta. Dimineata pachete, cafele, catel. Hai la serviciu si acolo rar am timp sa intru putin pe aici unde mai uit de toate cele. Vin acasa , papici, vase, catel , pesti si a venit seara. Asa trec zilele fara sa am un pic de timp pt o carte, un picut de goblenel, o plimbarica, o vizita la o prietena .
Astazi am ajuns acasa la 16. Initial am zis ca voi dormi un pic dar nu. Am facut un pic de ordine si am bagat la spalat ca poate , poate sambata imi fac rost de o zi pt mine asa cum aveam in saptamana aia in care am stat acasa. Ma gandesc ca nu va fi nevoie sa merg iara la mama , ca doar am fost saptamana trecuta. Acum cand vine primavara o sa trebuiasca sa merg mai des la ea ca si treaba in curte este mai multa. Ai zice ca este fb sa iesi in curte dupa o saptamana de birou. Da si nu, ca daca merg la ea parca nu simt liberul si nu-mi place.
Astazi am mancat si o amandina, am baut si vreo cinci guri de sampanie. :D:D:D
Maine ce o sa mai fie mai vedem.
Mi-a venit fata de la serviciu si merg sa manance si sa mai vorbim si noi putinel:)
Poate mai tarziu mai reusesc sa intru sa va vizitez si sa incerc sa recuperez tot ce s-a mai vorbit astazi.>:D<:-*

aussie_girl 08 mar 2012 18:30:27

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
La multi ani de 8 Martie Mari! Sa ai fericire, sanatate si echilibru!! Te pup cu drag!

rozica1965 08 mar 2012 22:49:09

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://ts1.mm.bing.net/images/thumbn...2&index=newexp La multi ani !:-*

valeriaheres 09 mar 2012 07:48:57

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Multumesc mult pentru vizita, flori si urari! eu am renuntat la Dukan si am revenit la hipocalorica...ma simt mult mai bine si parca si efectul este altul, insa am pastrat de la Dukan taratele si iaurtul fara grasime. Iti doresc o zi frumoasa si linistita! Pe curand!

Alynuta 09 mar 2012 08:12:04

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 973226)
Vai ce flori frumoase am primit!!! Va multumesc fetelor si tot ce este mai bun in viata va doresc.
Am asa de putin timp pentru mine. De asta poate ma simt asade frustrata. Vreau sa am mai mult timp pentru placerile mele. Fiecare zi seamana cu cealalta. Dimineata pachete, cafele, catel. Hai la serviciu si acolo rar am timp sa intru putin pe aici unde mai uit de toate cele. Vin acasa , papici, vase, catel , pesti si a venit seara. Asa trec zilele fara sa am un pic de timp pt o carte, un picut de goblenel, o plimbarica, o vizita la o prietena .
Astazi am ajuns acasa la 16. Initial am zis ca voi dormi un pic dar nu. Am facut un pic de ordine si am bagat la spalat ca poate , poate sambata imi fac rost de o zi pt mine asa cum aveam in saptamana aia in care am stat acasa. Ma gandesc ca nu va fi nevoie sa merg iara la mama , ca doar am fost saptamana trecuta. Acum cand vine primavara o sa trebuiasca sa merg mai des la ea ca si treaba in curte este mai multa. Ai zice ca este fb sa iesi in curte dupa o saptamana de birou. Da si nu, ca daca merg la ea parca nu simt liberul si nu-mi place.
Astazi am mancat si o amandina, am baut si vreo cinci guri de sampanie. :D:D:D
Maine ce o sa mai fie mai vedem.
Mi-a venit fata de la serviciu si merg sa manance si sa mai vorbim si noi putinel:)
Poate mai tarziu mai reusesc sa intru sa va vizitez si sa incerc sa recuperez tot ce s-a mai vorbit astazi.>:D<:-*

Cateodata si eu ma satur de ritualul acesta zilnic si am impresia ca nu-mi mai ajunge timpul si pt. mine.Ma intreb de multe ori ce ma faceam daca aveam si curte;;)
Sambata acelasi ritual,curatenie ,mancare si daca mai ramane timp si nu sunt prea obosita ma ocup si de mine, mai o masca , un epilat , o manichiura;)
As vrea o sambata in care sa fac doar mancare , curatenia sa fie facuta:">,dar cum zici si tu fiecare zi seamana cu alta, siecare sambata seamana cu alta.#:-s

grasuta1961 09 mar 2012 08:44:01

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 973226)
Vai ce flori frumoase am primit!!! Va multumesc fetelor si tot ce este mai bun in viata va doresc.
Am asa de putin timp pentru mine. De asta poate ma simt asade frustrata. Vreau sa am mai mult timp pentru placerile mele. Fiecare zi seamana cu cealalta. Dimineata pachete, cafele, catel. Hai la serviciu si acolo rar am timp sa intru putin pe aici unde mai uit de toate cele. Vin acasa , papici, vase, catel , pesti si a venit seara. Asa trec zilele fara sa am un pic de timp pt o carte, un picut de goblenel, o plimbarica, o vizita la o prietena .
Astazi am ajuns acasa la 16. Initial am zis ca voi dormi un pic dar nu. Am facut un pic de ordine si am bagat la spalat ca poate , poate sambata imi fac rost de o zi pt mine asa cum aveam in saptamana aia in care am stat acasa. Ma gandesc ca nu va fi nevoie sa merg iara la mama , ca doar am fost saptamana trecuta. Acum cand vine primavara o sa trebuiasca sa merg mai des la ea ca si treaba in curte este mai multa. Ai zice ca este fb sa iesi in curte dupa o saptamana de birou. Da si nu, ca daca merg la ea parca nu simt liberul si nu-mi place.
Astazi am mancat si o amandina, am baut si vreo cinci guri de sampanie. :D:D:D
Maine ce o sa mai fie mai vedem.
Mi-a venit fata de la serviciu si merg sa manance si sa mai vorbim si noi putinel:)
Poate mai tarziu mai reusesc sa intru sa va vizitez si sa incerc sa recuperez tot ce s-a mai vorbit astazi.>:D<:-*

Of scumpa mea,citind aici imi dau seama ca avem ceva si ne dorim exact altceva.Tu muncesti si vrei sa stai acasa.Eu "nu mai muncesc" de 13 ani la stat si as vrea.Uneori ma impart intre femeia casnica si femeia care merge la servici( la firma).Sa stii ca statul acasa nu-ti ofera mai mult timp liber ca inainte ci sincer iti spun ,statul acasa te plafoneaza.citesti la inceput,lucrezi pentru tine goblen,faci tot ce trebuie in casa.Insa parca dupa un anumit timp ti-e dor de acea rutina de-a te trezi dimineata,de-a merge repede la bucatarie sa-ti prepari cafeaua si micul dejun si sa figi la servici.sa-ti injuri seful ca e nervos pe sotie si se razbuna pe tine.Sau ai o problema cu colega/colegul de munca.Sa stii ca toate astea o sa le simti lipsa .Si-ti mai spun ceva acasa o sa despici firul in patru pentru toate lucrurile si-o sa constati ca munca depusa acasa n-o s-o observe nimeni.
Te pup scumpa mea si-ti doresc o zi frumoasa si-un weekend linistit!

eliff 09 mar 2012 09:08:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata mary>:D<>:D<
http://img.garbo.ro/comunitate/photos/6/2/0/3510261.jpg

marilo 09 mar 2012 14:35:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de valeriaheres (Post 973772)
Multumesc mult pentru vizita, flori si urari! eu am renuntat la Dukan si am revenit la hipocalorica...ma simt mult mai bine si parca si efectul este altul, insa am pastrat de la Dukan taratele si iaurtul fara grasime. Iti doresc o zi frumoasa si linistita! Pe curand!

Vali bine ai veni pe la mine. Spuneam eu candva ca este greu sa mananci numai carne. Totusi unora le prieste si le place un regim bazat pe carne. Eu te felicit pt alegera facuta. Sa ai spor si rezultatul pe care il astepti.>:D<:-*

marilo 09 mar 2012 15:34:36

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 973797)
Cateodata si eu ma satur de ritualul acesta zilnic si am impresia ca nu-mi mai ajunge timpul si pt. mine.Ma intreb de multe ori ce ma faceam daca aveam si curte;;)
Sambata acelasi ritual,curatenie ,mancare si daca mai ramane timp si nu sunt prea obosita ma ocup si de mine, mai o masca , un epilat , o manichiura;)
As vrea o sambata in care sa fac doar mancare , curatenia sa fie facuta:">,dar cum zici si tu fiecare zi seamana cu alta, siecare sambata seamana cu alta.#:-s

Alynuta, fata frumoasa, multumesc pt vizita. Cred ca majoritatea avem aceeasi activitate. Atunci cand lucram 24/72 era super. Nu eram foarte obosita dupa fiecare tura si se putea intampla sa nu dorm ziua de dupa. Iti dai seama ca trei zile libere era minunat. Aveam timp pentru toate, inclusiv sa merg la parinti ori de cate ori aveau ei nevoie. Vezi asta este motivul pt care acum ma simt frustrata ca nu pot sa traiesc si pt mine. A fost si nu mai poate fi. Imi pare tare rau . Atunci ma bucuram de casa mea si mi-se facea dor si sa ma intalnesc cu colegii. Gata sunt nevoita sa inchid calcul. Eu sunt la serviciu..x-(x-(

marilo 09 mar 2012 23:54:53

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de eliff (Post 973896)

Multumesc mult pt florile astea superbe. Mi-ai bucurat ziua.

valeriaheres 10 mar 2012 18:47:28

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna seara draga Mari!...trec sa te salut si sa-ti spun o seara frumoasa alaturi de cei dragi.Eu am observat ca daca mananc fructe ma ingras...tu ce parere ai? ....uffffff!!! este greu dar nu imposibil!:) spun asta in privinta mea...te sarut si pe curand!>:D<

barbuta 10 mar 2012 21:19:56

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
1 ataşament(e)
buna mari cf draguta cum merge treaba ?

Alynuta 12 mar 2012 09:37:59

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna dimineata >:D<
Iti doresc o sapt. frumoasa,cu rezultate frumoase.

marilo 12 mar 2012 22:52:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Bine te-am gasit prietene. Nu stiu cum sa-ti spun dar m-am codit sa vin pe la tine. Am avut cateva momente in care as fi vrut sa renunt sa mai scriu un cuvint nici aici si nici in alta parte. Am fost suparata dar mi-a trecut. Cred ca vreau mai mult decat pot sa primesc. Poate nu pot sa ma integrez, poate sunt perceputa intr-un mod urat, poate sunt batrana, poate nu plac nimanui, poate....nu fac atat cat trebuie ca sa fiu placuta.
Poate interpretez eu gresit reactiile celorlalti. Si sa-ti spun ce m-a suparat astazi . La pag 331 , la nr 21 ma inscrisesem si eu in tabelul motivational al fetelor dar nu m-a vazut nimeni. O sa-mi spuneti ca ma cred buricul pamantului dar mi s-a mai intamplat sa fiu ignorata si sa nu mai vreau sa deranjez pe nimeni. Nu-i nimic o sa-mi pastrez targhetul si o sa-mi dau silinta sa-l si ating. Pana la urma ceea ce conteaza este puterea mea , vointa mea.
Atat despre asta . Ce-i mult strica.
Astazi am mancat bine. Desi am fost pe la mama. am reusit sa ma pastrez in program.
Maine merg la serviciu.O sa fiu cuminte. Hai acum seara minunata draga prietene>:D<

grasuta1961 13 mar 2012 07:58:06

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Draga mea prietena ,eu sunt aici.Mereu o sa fiu aici,insa uneori cand nu primesc nici un semn de la tine,ma retrag ,gandind ca nu ma vrei in preajma.Si sincer niciodata n-am patruns in viata cuiva daca am simtit ca nu sunt acceptata.M-am retras si mi-am vazut de viata mea.Nu gandi asa,ca nu esti batrana.Am intalnit o persoanacu mult mai tanara decat mine si care imi spunea ca ea se simte batrana.Deci totul vine din interior.Poti sa ai ani mai multi;) (nu-mi place cuvantul asta batrana) si poti sa te simti bine in pielea ta si sa ai un tonus de nota 10 si sa te simti tanara sufleteste.Si poti sa fii mai tanara si sa te simti batrana.Totul depinde de noi.Uite eu mi-am propus ca pana la 1 Aprilie sa ajung la kg de la ticker.Duminica am gresit rau de tot ,insa ieri am tinut ca la carte si azi dimineata aveam kg de la ticker.Deci sunt pe drumul cel bun.Hai sa ne luam noi la intrecere! Vrei??!!! Crezi ca trebuie sa fim mai multe?? Nu scumpa mea putem sa fim doar noi doua.Si nu uita ca si varsta noastra e frumoasa ,totul e sa gandim pozitiv .Te pup scumpa si-ti doresc o zi buna !!!

Alynuta 13 mar 2012 08:30:30

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 978413)
Bine te-am gasit prietene. Nu stiu cum sa-ti spun dar m-am codit sa vin pe la tine. Am avut cateva momente in care as fi vrut sa renunt sa mai scriu un cuvint nici aici si nici in alta parte. Am fost suparata dar mi-a trecut. Cred ca vreau mai mult decat pot sa primesc. Poate nu pot sa ma integrez, poate sunt perceputa intr-un mod urat, poate sunt batrana, poate nu plac nimanui, poate....nu fac atat cat trebuie ca sa fiu placuta.
Poate interpretez eu gresit reactiile celorlalti. Si sa-ti spun ce m-a suparat astazi . La pag 331 , la nr 21 ma inscrisesem si eu in tabelul motivational al fetelor dar nu m-a vazut nimeni. O sa-mi spuneti ca ma cred buricul pamantului dar mi s-a mai intamplat sa fiu ignorata si sa nu mai vreau sa deranjez pe nimeni. Nu-i nimic o sa-mi pastrez targhetul si o sa-mi dau silinta sa-l si ating. Pana la urma ceea ce conteaza este puterea mea , vointa mea.
Atat despre asta . Ce-i mult strica.
Astazi am mancat bine. Desi am fost pe la mama. am reusit sa ma pastrez in program.
Maine merg la serviciu.O sa fiu cuminte. Hai acum seara minunata draga prietene>:D<

Draga mea , de cate ori n-am patit si eu asa,nu te supara ,nu merita. Tu esti aici cu un scop,important e sa-ti atingi scopul.
Cand scriam eu la subiectul ''slabute la 40 de ani'',nu era aproape nimeni, apoi cand s-a umplut, si cand am postat, nu mi-a raspuns nimeni, m-am gandit ca fetele au deja discutiile lor, poate nici nu si-au dat seama,asa ca m-am retras frumos si gata,acum bantui prin jurnale si prefer fetele de la 30 de ani.:))
Te pup si o zi frumoasa:-*

marilo 13 mar 2012 11:21:44

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Bine v-am gasit in casuta mea fetelor. Cred ca v-am mai spus ca ma bucura foarte mult vizita voastra, mai ales ca pe musafirii mei ii pot numara pe degetele de la o mana. In fiecare dimineata vin sa deschid usa casei si cand gasesc semne imi creste inima. Eu nu am timp atat cat as vrea casa intru pe aici. La serviciu imi este rusine sa tin forumul deschis si ori de cate ori postez cateva cuvinte am sentimentul ca fur si nu-mi place deloc. Acasa pe langa multele mele ocupatii nu am acces nici la calculator atunci cand vreau si uite asa trec zilele . Eu va duc dorul .
Cu dieta fac binisor in sensul ca daca primele doua saptamani am scazut in cea de a treia am avut 500 grame in plus.Nu ma sperii si nici nu ma supar . Ceva am gresit si imi dau silinta sa nu se mai intample. Acum , pt ca m-am ambitionat in plus , apropo de tabelul ala, m-am hotarat sa nu mai pun gura doua saptamani pe carbohidrati. Eu am mai tinut South beach( nu stiu cat de corect am scris dar intelegeti voi) , si am slabit in faza intai , de doua saptamani ,5 kg. Asa ca am renuntat pt moment la semintele mele, cereale si fructe. Dulciuri oricum nu mananc decat foarte rar si sigur in aceste doua saptamani nu am s-o fac. Voi manca salata multa si carnea aia nesuferita care nu-mi place. Ce nu face baba pt frumusete!!!
Acum iara fug. Sunt la serviciu.>:D<:-*

Alynuta 13 mar 2012 12:05:08

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 978972)
Bine v-am gasit in casuta mea fetelor. Cred ca v-am mai spus ca ma bucura foarte mult vizita voastra, mai ales ca pe musafirii mei ii pot numara pe degetele de la o mana. In fiecare dimineata vin sa deschid usa casei si cand gasesc semne imi creste inima. Eu nu am timp atat cat as vrea casa intru pe aici. La serviciu imi este rusine sa tin forumul deschis si ori de cate ori postez cateva cuvinte am sentimentul ca fur si nu-mi place deloc. Acasa pe langa multele mele ocupatii nu am acces nici la calculator atunci cand vreau si uite asa trec zilele . Eu va duc dorul .
Cu dieta fac binisor in sensul ca daca primele doua saptamani am scazut in cea de a treia am avut 500 grame in plus.Nu ma sperii si nici nu ma supar . Ceva am gresit si imi dau silinta sa nu se mai intample. Acum , pt ca m-am ambitionat in plus , apropo de tabelul ala, m-am hotarat sa nu mai pun gura doua saptamani pe carbohidrati. Eu am mai tinut South beach( nu stiu cat de corect am scris dar intelegeti voi) , si am slabit in faza intai , de doua saptamani ,5 kg. Asa ca am renuntat pt moment la semintele mele, cereale si fructe. Dulciuri oricum nu mananc decat foarte rar si sigur in aceste doua saptamani nu am s-o fac. Voi manca salata multa si carnea aia nesuferita care nu-mi place. Ce nu face baba pt frumusete!!!
Acum iara fug. Sunt la serviciu.>:D<:-*

Nici eu nu intru de-acasa, nu am loc :D,dar adevarul e ca nici timp n-am.Si asa ma lupt sa-mi ajunga timpul si pt. pedalare si pe forum daca intri ,e greu sa mai iesi;)
Intru dimineata de la servici,si gata:-*
Imi pare bine ca vizitele noastre te bucura si mie imi face placere sa vin la tine in jurnal. Nu inteleg de ce n-am facut-o mai demult;;)
Te pup spor la treaba .
In cat timp ai slabit 5 kg.?(doua sapt. sau n-am inteles eu bine?)

marilo 13 mar 2012 13:38:59

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 979024)

Nici eu nu intru de-acasa, nu am loc :D,dar adevarul e ca nici timp n-am.Si asa ma lupt sa-mi ajunga timpul si pt. pedalare si pe forum daca intri ,e greu sa mai iesi;)
Intru dimineata de la servici,si gata:-*
Imi pare bine ca vizitele noastre te bucura si mie imi face placere sa vin la tine in jurnal. Nu inteleg de ce n-am facut-o mai demult;;)
Te pup spor la treaba .
In cat timp ai slabit 5 kg.?(doua sapt. sau n-am inteles eu bine?)

Da Alina 5 kg am slabit in doua saptamani de faza I. Atunci era prima zvacnire , sa zic asa, adica nu mai tinusem nimic si tu stii ca primele 2-3 kg nu sunt tocmai reale. Acum nu pot sa sper la asa de mult dar pt targhetul propus cred ca merge . Nu stiu cum naiba sa fac sa misc mai mult ca mie mi se pare ca bicicleta mea de 30 de min chiar s-a cunoscut. In ultima saptamana m-am simtit cam rau, eu cred ca fierea mi-a facut necazul, si nu am mai biciclit si am vazut rezultatul la cantar. Nu mai indraznesc sa ma bat cu pumnul in piept ca o sa fie asa cum vreau eu ca mi s-a mai intamplat ca dupa o saptamana conforma din punctul meu de vedere, sa am stagnare sau si mai rau plus. Dar imi dau silinta din rasputeri . Astazi am mancat niste mazare incoltita, adica cruda si o salata de naut cu sosul crud dintr-o rosioara super mica, patrunjel, un catel de usturoi si zeama de lamaie ff putina.Nu mi-a pus ulei deloc. Fie-mea cea mare se ocupa de ceva timp de seminte incoltite si ea ma indoapa cu asa ceva. Tot ea mi-a facut si salata de naut. Cand ajung acasa am sa mananc piept de pui la ceramica si salata verde. Apropo , fetelor , va recomand din toata inima vasele cu strat ceramic. Mi-a cumparat fata o tigaie si sunt super incantata de ea. Nu pun strop de ulei la carne, la peste si la omleta doua picaturi . Nu lipeste de loc si se curata asa ca in reclama tv.
Fetele mele nu mananca carne de nici un fel. Noi, parintii mai mancam dar cred ca o sa le urmez pe ele. Ma tot roaga sa renunt la carne si cinstit nu-mi este greu de loc dar ar trebui sa manc mult crud ca sa fie sanatos. Mancarea de post fiarta este mai nociva decat carnea. Legumele fierte ,stiti si voi, pierd mult din calitatile lor. Imi este greu sa-mi schimb modul de hranire cu care sunt obisnuita de 50 de ani.Dupa ce voi ajunge la greutatea pe care o doresc , cred ca am sa renunt la carne. Eu nu stiu sa gatesc crud si nici nu-mi place orice crud.
Hai ca poate mai reusesc sa intru . Acum va zic pa>:D<:-*

valeriaheres 13 mar 2012 19:39:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Draga Mari, starea asta o am si eu de multe ori...dar este numai o inchipuire de a mea sunt sigura, stii cand am scris si eu ceva asemanator in jurnal...am primit imediat raspunsuri si atunci mi-am dat seama ca intradevar nu sunt singura aici...trecem citim si mergem de cele mai multe ori mai departe crezand ca revenim dar timpul este scurt si...
Cum merge dieta ta, cum te simti ? eu mananc usor hipocaloric si hiposodat...ma simt foarte bine si pot spune ca sunt chiar in largul meu.
Pe curand draga mea!:-*>:D<

Alynuta 14 mar 2012 08:56:43

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 979141)
Da Alina 5 kg am slabit in doua saptamani de faza I. Atunci era prima zvacnire , sa zic asa, adica nu mai tinusem nimic si tu stii ca primele 2-3 kg nu sunt tocmai reale. Acum nu pot sa sper la asa de mult dar pt targhetul propus cred ca merge . Nu stiu cum naiba sa fac sa misc mai mult ca mie mi se pare ca bicicleta mea de 30 de min chiar s-a cunoscut. In ultima saptamana m-am simtit cam rau, eu cred ca fierea mi-a facut necazul, si nu am mai biciclit si am vazut rezultatul la cantar. Nu mai indraznesc sa ma bat cu pumnul in piept ca o sa fie asa cum vreau eu ca mi s-a mai intamplat ca dupa o saptamana conforma din punctul meu de vedere, sa am stagnare sau si mai rau plus. Dar imi dau silinta din rasputeri . Astazi am mancat niste mazare incoltita, adica cruda si o salata de naut cu sosul crud dintr-o rosioara super mica, patrunjel, un catel de usturoi si zeama de lamaie ff putina.Nu mi-a pus ulei deloc. Fie-mea cea mare se ocupa de ceva timp de seminte incoltite si ea ma indoapa cu asa ceva. Tot ea mi-a facut si salata de naut. Cand ajung acasa am sa mananc piept de pui la ceramica si salata verde. Apropo , fetelor , va recomand din toata inima vasele cu strat ceramic. Mi-a cumparat fata o tigaie si sunt super incantata de ea. Nu pun strop de ulei la carne, la peste si la omleta doua picaturi . Nu lipeste de loc si se curata asa ca in reclama tv.
Fetele mele nu mananca carne de nici un fel. Noi, parintii mai mancam dar cred ca o sa le urmez pe ele. Ma tot roaga sa renunt la carne si cinstit nu-mi este greu de loc dar ar trebui sa manc mult crud ca sa fie sanatos. Mancarea de post fiarta este mai nociva decat carnea. Legumele fierte ,stiti si voi, pierd mult din calitatile lor. Imi este greu sa-mi schimb modul de hranire cu care sunt obisnuita de 50 de ani.Dupa ce voi ajunge la greutatea pe care o doresc , cred ca am sa renunt la carne. Eu nu stiu sa gatesc crud si nici nu-mi place orice crud.
Hai ca poate mai reusesc sa intru . Acum va zic pa>:D<:-*

Buna dimineata>:D<
Mult timp am fost convinsa ca nu m-ajuta sportul la slabit, dimpotriva cu tot aerobicul facut m-am ingrasat 10 kg:DAm ravnit la o bicicleta stationara ,eram convinsa ca in doua luni snur ma fac:)),dar n-a fost asa.Al meu era foarte sceptic in privinta bicicletei,imi zicea ca va ajunge pe post de cuier.I-am demonstrat contrariul,sunt la a treia bicicleta:D.Si cu asta am fost deja de 2 ori la reparat.Dar unde am vrut sa ajung de fapt,in sfarsit vad efectele,fundul mai ridicat,fese mai zvelte .
Dar asta a necesitat mult timp si efort:D
Am auzit si eu de tigaile din ceramica , daca spui si tu ca sunt asa bune si chiar merge sa gatesti in ele si fara ulei , am sa-mi iau si eu una.
In ceea ce priveste mancarea de post ,nu prea sunt de-acord cu ea, mai bine carne.E plina de E-uri,iti dai seama sa oferi unui pateu vegetal,gustul unui pateu natural ce de E-uri contine?
Mai bine un gratarel de pui, dar acum si carnea de pui e plina de concentrate si antibiotice.Mie imi place mult puiul si pestele, dar in general mananc putina carne.
Am facut si eu salata de naut , dupa o reteta a unei slabute,mi-a placut tare mult.,dar n-am inteles cum e mazarea incoltita.e bine ca fata ta are inclinatii spre un regim sanatos.:)

grasuta1961 14 mar 2012 09:00:43

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://i680.photobucket.com/albums/v...na/6552513.jpg

Buna dimineata Mari !! sa ai o zi frumoasa !!

grasuta1961 14 mar 2012 12:17:06

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Draga mea Mari !!! Am navigat putin pe ici pe colo si am gasit ceea ce ai scris injurnalul Alinei.Draga mea secretul fericirii noastre nu este in kg care le avem.Stiu ca amandoua suntem mai plinute ,insa nu inseamna ca nu putem sa fim fericite,frumoase si sa ne simtit bine in pielea noastra.Cand eram mai tanara eram trista uneori ca nu eram frumoasa ,insa am invatat sa ma iubesc asa cum sunt si am capatat incredere in mine.Atunci cei din jur m-a vedeau cu alti ochi.Asa si acum ,trebuie sa ne iubim asa cum suntem cu acele kg in plus.Insa stiind ca nu e bine sa fim asa incercam sa schimbam lucrul asta.Si sa stii ca atunci cand estiimpacata cu tine si fericita si mai ales cand ai sprijinul celor din jurul tau visul poate deveni realitate.Te pup scumpa mea si nu mai fii suparata ,fii fericita ca esti o doamna sensibila si frumoasa si tanara.Si sta doar in puterea ta sa reusesc.Eu sunt aici si-o sa te spijin mereu :-*

marilo 14 mar 2012 13:02:49

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 980200)
Buna dimineata>:D<
Mult timp am fost convinsa ca nu m-ajuta sportul la slabit, dimpotriva cu tot aerobicul facut m-am ingrasat 10 kg:DAm ravnit la o bicicleta stationara ,eram convinsa ca in doua luni snur ma fac:)),dar n-a fost asa.Al meu era foarte sceptic in privinta bicicletei,imi zicea ca va ajunge pe post de cuier.I-am demonstrat contrariul,sunt la a treia bicicleta:D.Si cu asta am fost deja de 2 ori la reparat.Dar unde am vrut sa ajung de fapt,in sfarsit vad efectele,fundul mai ridicat,fese mai zvelte .
Dar asta a necesitat mult timp si efort:D
Am auzit si eu de tigaile din ceramica , daca spui si tu ca sunt asa bune si chiar merge sa gatesti in ele si fara ulei , am sa-mi iau si eu una.
In ceea ce priveste mancarea de post ,nu prea sunt de-acord cu ea, mai bine carne.E plina de E-uri,iti dai seama sa oferi unui pateu vegetal,gustul unui pateu natural ce de E-uri contine?
Mai bine un gratarel de pui, dar acum si carnea de pui e plina de concentrate si antibiotice.Mie imi place mult puiul si pestele, dar in general mananc putina carne.
Am facut si eu salata de naut , dupa o reteta a unei slabute,mi-a placut tare mult.,dar n-am inteles cum e mazarea incoltita.e bine ca fata ta are inclinatii spre un regim sanatos.:)

Multumesc pt vizita Alina. Eu cand ziceam de mancare de post nu ma gandeam sub nici o forma la produsele de post din comert, ci la mancare gatita de post. La post mananc paine , fasole, mazare, faina( in mancarici),. Am tinut anul trecut postul pastelui complet si m-am ingrasat. Asta este motivul pt care nu-l tin desi imi pare rau.
Apropo de carnea de pui. Aseara am facut un Eco mamar de rutina ca de am doar 50+. Medicul mi-a zis sa nu mai mananc niciodata carne de pui din comert ca este plina de hormoni si ca sunt o multime de fetite carora ciclul le vine nefiresc de devreme, multe cancere mamare care pot avea o cauza si de aici. Eu stau bine cu sanii dar mi-a gasit un nodul pe tiroida. Nu stiam si nici nu credeam ca tiroida mea nu lucreaza corect. Nu este o mare problema dar este. Fratele meu are tiroida scoasa, fiica-sa are hipertiroidism , fie-mea cea mare are de asemenea tratament pt tiroida. Deci cred ca ceva din neam dar mai cred ca sunt foarte multe persoane care au probleme cu tiroida si cred ca alimentatia are o mare responsabilitate in asta.
Asa ca vedeti ce faceti cu carnita.
Cu biciclu ma fortez si eu ca altceva ... pauza. Nu-mi place miscarea obligatorie de nici o culoare. Hai te pup ca mai muncesc un pic.>:D<:-*

Alynuta 14 mar 2012 13:09:40

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 980702)
Multumesc pt vizita Alina. Eu cand ziceam de mancare de post nu ma gandeam sub nici o forma la produsele de post din comert, ci la mancare gatita de post. La post mananc paine , fasole, mazare, faina( in mancarici),. Am tinut anul trecut postul pastelui complet si m-am ingrasat. Asta este motivul pt care nu-l tin desi imi pare rau.
Apropo de carnea de pui. Aseara am facut un Eco mamar de rutina ca de am doar 50+. Medicul mi-a zis sa nu mai mananc niciodata carne de pui din comert ca este plina de hormoni si ca sunt o multime de fetite carora ciclul le vine nefiresc de devreme, multe cancere mamare care pot avea o cauza si de aici. Eu stau bine cu sanii dar mi-a gasit un nodul pe tiroida. Nu stiam si nici nu credeam ca tiroida mea nu lucreaza corect. Nu este o mare problema dar este. Fratele meu are tiroida scoasa, fiica-sa are hipertiroidism , fie-mea cea mare are de asemenea tratament pt tiroida. Deci cred ca ceva din neam dar mai cred ca sunt foarte multe persoane care au probleme cu tiroida si cred ca alimentatia are o mare responsabilitate in asta.
Asa ca vedeti ce faceti cu carnita.
Cu biciclu ma fortez si eu ca altceva ... pauza. Nu-mi place miscarea obligatorie de nici o culoare. Hai te pup ca mai muncesc un pic.>:D<:-*

M-ai dat gata cu carnea de pui:-/
Stiam ca contine hormoni si fetelor le vine ciclul mai repede, dar eu am o obsesie cu cancerul de san.Si eu ma verific periodic.
Deci la voi e din neam probleme cu tiroida. asta iti poate crea probleme:(,soacra mea are si ea niste noduli si trebuie sa se opereze, are stari de panica, si momente in care ii se face rau.Ii frica tare de operatie.
Tia recomandat ceva ? sau trebuie sa consulti un specialist?

vera37 14 mar 2012 13:32:50

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
buna mari! am vazut ca esti on si am venit sa te salut :-*>:D< imi cer scuze ca vin rar, dar am crezut ca mai intri in pagina la 40 ani :):):)
ma bucur ca esti bine, in legatura cu carnea de pui din comert o stiam si eu, eu consum gaini si pui din productie proprie
te pup si-ti urez o zi buna >:D<

marilo 14 mar 2012 16:16:50

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 980711)
M-ai dat gata cu carnea de pui:-/
Stiam ca contine hormoni si fetelor le vine ciclul mai repede, dar eu am o obsesie cu cancerul de san.Si eu ma verific periodic.
Deci la voi e din neam probleme cu tiroida. asta iti poate crea probleme:(,soacra mea are si ea niste noduli si trebuie sa se opereze, are stari de panica, si momente in care ii se face rau.Ii frica tare de operatie.
Tia recomandat ceva ? sau trebuie sa consulti un specialist?

Alinuta mi-a recomandat sa merg la endocrinolog. Eu nu am s-o fac ca nu am nici un fel de simtome aiurea si nici nu a zis ca este o urgenta. Trebuie sa fac un eco mamar anual ca si unul transvaginal. Mai devreme de un an nu-si are rostul a zis medicul.
Pt moment sunt fb. Si a mai zis sa nu fac mamografie in nici un caz. Este indicat eco caci nu este invaziv de nici un fel, pe cand mamaografia este dureroasa, radiaza si nici nu previne cancerul fiindca vede numai tumorile mari. Ea zicea ca numai in urma unui eco care sa fi vazut ceva aiurea sa faci mamografie. Spunea ca un ecograf bun ca si un ecografist foarte bun sunt suficiente ca sa depistezi precoce o tumora.
Eu consider ca de la o varsta trebuie sa-ti verifici macar zonele ce pot fi afectate desi nu poti sa ai grija de toate. Nu faci fata la cate ar trebui sa te cauti. Ba ochii, ba osteoporoza, ba colonul.... >:D<

marilo 14 mar 2012 16:30:38

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
[QUOTE=grasuta1961;980613]Draga mea Mari !!! Am navigat putin pe ici pe colo si am gasit ceea ce ai scris injurnalul Alinei.Draga mea secretul fericirii noastre nu este in kg care le avem.Stiu ca amandoua suntem mai plinute ,insa nu inseamna ca nu putem sa fim fericite,frumoase si sa ne simtit bine in pielea noastra.Cand eram mai tanara eram trista uneori ca nu eram frumoasa ,insa am invatat sa ma iubesc asa cum sunt si am capatat incredere in mine.Atunci cei din jur m-a vedeau cu alti ochi.Asa si acum ,trebuie sa ne iubim asa cum suntem cu acele kg in plus.Insa stiind ca nu e bine sa fim asa incercam sa schimbam lucrul asta.Si sa stii ca atunci cand estiimpacata cu tine si fericita si mai ales cand ai sprijinul celor din jurul tau visul poate deveni realitate.Te pup scumpa mea si nu mai fii suparata ,fii fericita ca esti o doamna sensibila si frumoasa si tanara.Si sta doar in puterea ta sa reusesc.Eu sunt aici si-o sa te spijin mereu :-*[/QUOTE
Mihaela draga mea eu ma iubesc tare mult . Mi-am dorit toata viata alte picioare mai subtirele mai cu glezna subtire;), dar de cand l-am fracturat pe dreptul , le iubesc foarte mult si pe ele. Apoi daca si slabesc sunt mortala:)):)). Fara modestie dar stii vorba aia,, prima tinerete, a doua tinerete si...aratati bine" ei, eu arat bine:)):))
Nu am complexe pt greutate si nici pt varsta. Poate un pic pt ca sunt cam un ,,berbecut moale ''si uneori oamenii speculeaza asta in favoarea lor. Sunt o persoana care cauta scuze pt oricine si orice. Fostii mei colegi imi ziceau ,, maica sanitara'' ca eu pun palma in... oricui. Am avut de multe ori discutii cu sotul pt colegele noastre carora eu le tineam partea. Asta poate sa fie complexul meu dar nu pot fi altfel desi am incercat.
Te astept pe la mine cu mult drag.>:D<:-*:x

grasuta1961 14 mar 2012 16:33:56

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Mari citeam si eu pe aici si am vazut ca ai scris ca mamografia e dureroasa.Am facut mamografie cand aveam 40 ani si sincer nu a fost deloc dureroasa.Trebuie facuta in anumite zile daca inca mai ai menstra si daca nu nu conteaza.Am incercat acum 2 ani sa-mi fac ecigrafie la sani.n-am suportat deloc.Stiu ca e bine sa ne controlam totul si sa ne facem anual analizele generale.Eu imi fac analizele generale si papanicolau insa eco la sani nu pot.tot aman sa-mi fac o mamografie care e nevoie dupa varsta noastra,mai ales ca suntem la menopauza.Insa de multe ori neglizam ,ne lasam purtati de val in rutina zilnica si uneori uitam sau nu gasim timpul necesar si pentru noi.Spuneai de ecograf bun.Insa uneori ma gandesc ,de unde stii ca e bun.Am avut niste probleme si-am fost la mai multi dr. si fiecare si-a spus parerea lui ,insa nici una nu semana cu alta .Asa ca eu in situatia aia ce trebuia sa cred??? Sincer uneori ma rog la D-zeu sa nu ma imbolnavesc sau sa nu mai fiu pusa in situatia sa iau o hotarare,

marilo 14 mar 2012 16:39:38

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 980747)
buna mari! am vazut ca esti on si am venit sa te salut :-*>:D< imi cer scuze ca vin rar, dar am crezut ca mai intri in pagina la 40 ani :):):)
ma bucur ca esti bine, in legatura cu carnea de pui din comert o stiam si eu, eu consum gaini si pui din productie proprie
te pup si-ti urez o zi buna >:D<

Veraaaa, ce mult ma bucur ca ai trecut pe la mine!!!!:-*
La 40 nu prea intru , desi citesc tot ce zic fetele acolo, ca nu am timp si de multe ori nu am cuvintele cu mine;).
Si eu as vrea sa consum numai pasari,,bio'' dar nu am asa multe pe cate am manca noi. Mai bine fara .
Acu trebuie sa plec acasa si mai vorbim fetele mele dragi>:D<:-*

grasuta1961 15 mar 2012 08:34:02

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://i286.photobucket.com/albums/l...iana39/828.jpg

Buna dimineata draga mea d-na !!! Stiu ca tu deja esti la birou si ti-ai baut cafeluta ,insa vin si eu cu una .Am citit cand imi spuneai ca esti "berbecut moale",ti-am mai spus eu nu cred in zodii ci in oameni si in educatia care au primit-o ei.Eu cred ca tu esti o d-na cu o anumita educatie si acea moliciune vine din bunul tau simt si din faptul ca nu vrei sa-i superi pe cei din jur.Sa stii ca uneori consider ca bunul simt si modul de-a te purta frumos cu cei din jur nu prea fac casa buna cu lumea asta care ne inconjoara.Cred ca ar trebui sa ne modelam dupa fiecare persoana cu care intram in contact.Insa cum se spune "cei 7ani de acasa" isi pune amprenta pe caracterul nostru,chiar daca viata uneori ne face mai duri.Te pup si-ti doresc o zi frumoasa !!!

Alynuta 15 mar 2012 09:23:15

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 981118)
Alinuta mi-a recomandat sa merg la endocrinolog. Eu nu am s-o fac ca nu am nici un fel de simtome aiurea si nici nu a zis ca este o urgenta. Trebuie sa fac un eco mamar anual ca si unul transvaginal. Mai devreme de un an nu-si are rostul a zis medicul.
Pt moment sunt fb. Si a mai zis sa nu fac mamografie in nici un caz. Este indicat eco caci nu este invaziv de nici un fel, pe cand mamaografia este dureroasa, radiaza si nici nu previne cancerul fiindca vede numai tumorile mari. Ea zicea ca numai in urma unui eco care sa fi vazut ceva aiurea sa faci mamografie. Spunea ca un ecograf bun ca si un ecografist foarte bun sunt suficiente ca sa depistezi precoce o tumora.
Eu consider ca de la o varsta trebuie sa-ti verifici macar zonele ce pot fi afectate desi nu poti sa ai grija de toate. Nu faci fata la cate ar trebui sa te cauti. Ba ochii, ba osteoporoza, ba colonul.... >:D<

Eu mergeam periodic la control la sani, la un moment medicul mi-a recomandat sa fac o mamografie, aveam 33 de ani.Nu-ti spun ce dureri am rabdat,mi-a supurat mamelonul asa m-a strans,si cu toate aceste nici n-a fost concludenta ,pt.ca tesutul sanului era prea dens,nu s-a vazut nimic.
Asa ca ma multumesc cu ecografia mamara, si cum zici si tu ,daca in urma unui eco se depiseaza ceva atunci se face mamografie.Doctorita care-mi face ecografia , nici nu lasa la mamografie femeile numai dupa o anumita varsta si chiar mi-a zis ca nici acum n-ar fi concludenta mamografia datorita tesutului prea dens a sanului.
E bine sa te controlozi , poti preveni multe.
Acum doi ani am avut o interventie ginecologica in urma unui test papanicolau iesit rau,in mod repetat.Mi-am facut o conizatie.De multe ori ma gandesc ca poate trebuie sa mai astept nu sa intervin,mai ales ca biopsia iesise bine.Daer mi-a fost frica si m-am operat urgent:)

vera37 15 mar 2012 09:29:16

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
neatza mari! o zi buna iti doresc :-*>:D<
la mine azi e urat si ploua, ninge nici vremea asta nu stie ce vrea :):)

marilo 15 mar 2012 10:59:08

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 981954)
Eu mergeam periodic la control la sani, la un moment medicul mi-a recomandat sa fac o mamografie, aveam 33 de ani.Nu-ti spun ce dureri am rabdat,mi-a supurat mamelonul asa m-a strans,si cu toate aceste nici n-a fost concludenta ,pt.ca tesutul sanului era prea dens,nu s-a vazut nimic.
Asa ca ma multumesc cu ecografia mamara, si cum zici si tu ,daca in urma unui eco se depiseaza ceva atunci se face mamografie.Doctorita care-mi face ecografia , nici nu lasa la mamografie femeile numai dupa o anumita varsta si chiar mi-a zis ca nici acum n-ar fi concludenta mamografia datorita tesutului prea dens a sanului.
E bine sa te controlozi , poti preveni multe.
Acum doi ani am avut o interventie ginecologica in urma unui test papanicolau iesit rau,in mod repetat.Mi-am facut o conizatie.De multe ori ma gandesc ca poate trebuie sa mai astept nu sa intervin,mai ales ca biopsia iesise bine.Daer mi-a fost frica si m-am operat urgent:)

Alina draga mea astea sunt eternele probleme femeiesti. Eu cred ca ai procedat corect cu conizatia. Si eu am facut candva un chiuretaj biopsic dupa un pap 3. Nu trebuie sa fim permanent stresate de problemele astea dar nici lasate in voia sortii nu-i bine. Cred ca sti ca eu am doua fete si am trecut si cu ele prin probleme de felul asta. Pe Dana, feta cea mica am operat-o in dec de un fibrom care era urias, cam cat un cartof de 12 cm in diametru. Ea nici nu-i casatorita. Si cealalta fata are un fibrom dar ii este frica sa-l opereze. Se mai gandeste.

Alynuta 15 mar 2012 11:22:37

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de marilo (Post 982178)
Alina draga mea astea sunt eternele probleme femeiesti. Eu cred ca ai procedat corect cu conizatia. Si eu am facut candva un chiuretaj biopsic dupa un pap 3. Nu trebuie sa fim permanent stresate de problemele astea dar nici lasate in voia sortii nu-i bine. Cred ca sti ca eu am doua fete si am trecut si cu ele prin probleme de felul asta. Pe Dana, feta cea mica am operat-o in dec de un fibrom care era urias, cam cat un cartof de 12 cm in diametru. Ea nici nu-i casatorita. Si cealalta fata are un fibrom dar ii este frica sa-l opereze. Se mai gandeste.

Sa-ti traiasca fetele>:D<
m-ai socat ,Credeam ca fibromul apare dupa 40-50 de ani.Asa tinere?
Care sa fie cauza oare?

marilo 15 mar 2012 11:54:09

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de grasuta1961 (Post 981870)
http://i286.photobucket.com/albums/l...iana39/828.jpg

Buna dimineata draga mea d-na !!! Stiu ca tu deja esti la birou si ti-ai baut cafeluta ,insa vin si eu cu una .Am citit cand imi spuneai ca esti "berbecut moale",ti-am mai spus eu nu cred in zodii ci in oameni si in educatia care au primit-o ei.Eu cred ca tu esti o d-na cu o anumita educatie si acea moliciune vine din bunul tau simt si din faptul ca nu vrei sa-i superi pe cei din jur.Sa stii ca uneori consider ca bunul simt si modul de-a te purta frumos cu cei din jur nu prea fac casa buna cu lumea asta care ne inconjoara.Cred ca ar trebui sa ne modelam dupa fiecare persoana cu care intram in contact.Insa cum se spune "cei 7ani de acasa" isi pune amprenta pe caracterul nostru,chiar daca viata uneori ne face mai duri.Te pup si-ti doresc o zi frumoasa !!!

Ce fetita frumoasa imi serveste cafeluta!!! Multumesc Mihaelapt cuvintele tale si da ai dreptate . Sotul meu imi spune des ca traim in jungla si ca cei puternici traiescsi ceilalti pier. Mie imi este greu sa accept situatia asta dar cred ca asa este.
Sa ai o zi super si tu.>:D<:-*

marilo 15 mar 2012 11:55:33

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 981967)
neatza mari! o zi buna iti doresc :-*>:D<
la mine azi e urat si ploua, ninge nici vremea asta nu stie ce vrea :):)

Verule ma bucur de urare. O zi supr sa ai si tu. Si la noi este mai frig decat asteptam. Hai ca astazi daca am timp trec pe la et. 9.>:D<:-*

grasuta1961 16 mar 2012 12:00:00

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna Mari !!! Imi pare rau ca abia acum am reusit sa intru si sa te salut.Insa am scris perede dimineata si am plecat sa rezolv ceva probleme pentru firma.Mi-au gresit la preschimbare ceva si asa m-am enervet ca azi trebuia sa le iau si cand ma uit iar o greseala.Of ,asa ma enervez uneori cand vad ca acolo stau niste oameni care nu stiu sa copie dupa originale.Insa gata cu asta.Astept sa te cantaresti sa vad cat ai slabit.Insa draga mea tare greu se slabeste!!!!! Sincer sunt tare curioasa la cantar ca eu am pantaloni care imi sunt largi,insa uite ca azi dimineata am incercat o pereche care imi sunt tare dragi mie mar.31 si incapeam in ei.Asa de mult ma bucur :>.Chiar si fetita mea si sotul s-au mirat si ma sustin in continuare.Nu mai mananc deloc carne si ma simt f.f. bine.Doar peste.Iti doresc sa ai cat mai multe kg in minus maine si sa fii fericita.Te pup si-o zi buna si un weekend minunat!!>:D<

valeriaheres 16 mar 2012 19:26:19

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
Buna seara Mari! ma bucur ca ai trecut pe lamine...ce sa facem draga mea, timpul asta este scurt si noi inimoase vrem sa le facem pe toate dar nu se poate...este bine oricum ca nu ne uitam si ne vizitam in functie de cum putem.
Eu am avut cateva suparari...dar acum m-am pus serios pe treaba...sper sa pot face fata din nou.
Iti doresc o seara buna si pe curand draga mea!:-*>:D<

Ema55 17 mar 2012 08:34:56

Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor
 
http://cdn.pimpmyspace.org/media/pms...a/file0004.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:21:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO