forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Mentinere (http://forum.slabute.ro/mentinere/)
-   -   Sfaturi mentinere (http://forum.slabute.ro/mentinere/sfaturi-mentinere-3835.html)

codrutz94 16 mai 2010 09:24:10

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Citat:

Anterior postat de offe (Post 188748)
buna codrutza, imi poti spune si mie ce fel de dieta ai tinut si in cat timp ai slabit?? eu te sfatuiesc pentru mentinere sa ti calculezi caloriile astfel incat sa nu depasesti 1200-1400 pe zi, in felul acesta te vei mentine:)dar mai intrebaa si alte slabute cu vechime:)

cum am zis si mai sus am tinut DIETA PERSONALIZATA DE LA NUTRITIONIST e aici pe site la sectiunea diete, am tinut 2 luni jumate aproape siiiii.. sunt baiat nu fata :">:P

OitaVesela 16 mai 2010 09:34:08

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Ca sa te mentii tu ai nevoie de multe calorii.
In primul rand ca esti baiat. Deci uita de 1200-1400.
1250 mananc eu si tot sunt prea putine :))
Trebuie sa tii seama de inaltimea, greutatatea si nivelul tau de activitate zilnica. Cred ca ai nevoie de 3000 de calorii pe zi.
Dar fa-ti meniul pe cateva zile, vezi cate calorii ai mancat in medie pe zi cand erai la dieta. Si adauga treptat calorii pana atingi un echilibru intre mancare si sport.

codrutz94 16 mai 2010 09:54:33

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 188813)
Ca sa te mentii tu ai nevoie de multe calorii.
In primul rand ca esti baiat. Deci uita de 1200-1400.
1250 mananc eu si tot sunt prea putine :))
Trebuie sa tii seama de inaltimea, greutatatea si nivelul tau de activitate zilnica. Cred ca ai nevoie de 3000 de calorii pe zi.
Dar fa-ti meniul pe cateva zile, vezi cate calorii ai mancat in medie pe zi cand erai la dieta. Si adauga treptat calorii pana atingi un echilibru intre mancare si sport.

poi uite cand eram la dieta mancam cam 1000-1200 de calorii pe zii deci acum sigur am nevoie de mai mult . Mersii pentru raspuns

OitaVesela 16 mai 2010 10:04:33

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Incepe cu aproximativ 1300 cateva zile, vezi ce rezultate ai ( vad ca mai vrei sa dai jos 1.6 kg). Deci daca tot slabesti nu e prea mare problema. Pe urma cresti cu 70-80 la cateva zile si vezi la cate calorii trebuie sa ajungi ca sa te simti tu bine. Sa te si mentii si sa nu ai senzatia de satietate tot timpul, ca atunci intervine lenea si scade si randamentul la sport.
Si ai grija sa mananci proteine destule, carbo putini.

codrutz94 16 mai 2010 10:38:19

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 188858)
Incepe cu aproximativ 1300 cateva zile, vezi ce rezultate ai ( vad ca mai vrei sa dai jos 1.6 kg). Deci daca tot slabesti nu e prea mare problema. Pe urma cresti cu 70-80 la cateva zile si vezi la cate calorii trebuie sa ajungi ca sa te simti tu bine. Sa te si mentii si sa nu ai senzatia de satietate tot timpul, ca atunci intervine lenea si scade si randamentul la sport.
Si ai grija sa mananci proteine destule, carbo putini.

OK multumesc mult o sa revin dupa o saptamana sa va zic cum ma simt .Mersi :-*

Slabuta 17 mai 2010 14:30:57

Re: ajutooorr va rog frumos
 
Citat:

Anterior postat de codrutz94 (Post 188906)
OK multumesc mult o sa revin dupa o saptamana sa va zic cum ma simt .Mersi :-*

Codrutz sa ne tii la curent cu evolutia ta :)
Ai grija sa nu revii la vechile obiceiuri culinare ;) care te-au adus la 100 kg.

anqutz 19 iun 2010 16:01:46

Re: Cum sa ma mentin
 
Parerea mea e ca tu consumi mai multe kcal decat ingerezi. Si apoi mananci ft aiurea, ai grija, mananca numai alimente sanatoase. Nu e vorba numai de slabire ci si de celulita si mentinerea unui organism sanatos. Nu neaparat se vede ca mananci porcarii, dar peste ceva ani o sa se simta.

sarun 11 aug 2010 18:12:12

Re: Cum sa ma mentin
 
buna slabutelor.Cu ajutorul acestui site am reusit sa slabesc numarand calorii, dar acum nu stiu cum sa fac sa ma mentin. imi e frica sa nu ma ingras la loc daca incep sa cresc caloriile dupa ce m-am chinuit atat sa le reduc. sport nu prea fac ca nu ma timp.
Cum ar trebui sa ma mentin?

sarun 12 aug 2010 16:29:19

mentinere
 
Buna. Sunt noua pe aici si am nevoie de un sfat legat de mentinerea. Am reusit sa slabesc destul de greu si nu vreau sa pun la loc :-s, m-am obijnuit sa mananc mai putin si imi este frica sa nu ma ingras daca cresc numarul de calorii mai ales ca nu prea am timp de sport. Pana acum am numarat caloriile ca sa slabesc. Multumesc

ali_lumi 12 aug 2010 16:50:27

Re: mentinere
 
Citat:

Anterior postat de sarun (Post 287291)
Buna. Sunt noua pe aici si am nevoie de un sfat legat de mentinerea. Am reusit sa slabesc destul de greu si nu vreau sa pun la loc :-s, m-am obijnuit sa mananc mai putin si imi este frica sa nu ma ingras daca cresc numarul de calorii mai ales ca nu prea am timp de sport. Pana acum am numarat caloriile ca sa slabesc. Multumesc

Buna. SI felicitari pt reusita !!!
In primul rand nu trebuie sa stai " panicata " cu nr-atul caloriile. Trebuie usor usor sa lasi deoparte , asta , pt ca nu vei putea traii o viata intreaga numarand calorii :)
Incearca sa mananci rezonabil, sanatos, iar usor usor cate putin din fiecare.
ASa iti vei obisnuii organismul sa inceapa sa accept si ce nu iai dat pana acum.
Multa bafta ! si mentinere usoara.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:35:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO