forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum si in ce gasesc motivatia? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-gasesc-motivatia-1927.html)

danielaslim 31 ian 2012 20:29:45

Cum va motivati sa continuati??
 
Buna fetelor!
Mereu ma intreb cum va mentineti voi motivate in cursa cu kg??
eu la fiecare kg slabit...imi iau cate ceva de imbracat sau purtat ...voi?:P

WhiteAngel 31 ian 2012 20:50:48

Re: Cum va motivati sa continuati??
 
eu nu imi iau nimic nou .. ci le port cu mai mare drag pe cele mai vechi care veneau prea stramte :x

Niculae Roxana 31 ian 2012 20:55:32

Re: Cum va motivati sa continuati??
 
Hmmm....sa ma gandesc....ce ma motiveaza sa merg mai departe inafara de voi slabutele....pai dorinta arzatoare sa ajung sa arat ca manechinul din poza de pe frigiderul meu :)))))))).....si mai fac ceva tot pentru motivatie....imi iau cate o pereche de blugi cu 2 numere mai mici si ma zbat sa ajung sa-i port....:).....cam astea ar fi motivatiile mele cele mai mari....

jessik 31 ian 2012 21:03:13

Re: Cum va motivati sa continuati??
 
waw.. cred ca de aia ai slabit asa mult.. cel putin 4 kg le-ai slabit acum de cateva zile..

Niculae Roxana 31 ian 2012 21:06:40

Re: Cum va motivati sa continuati??
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 919668)
waw.. cred ca de aia ai slabit asa mult.. cel putin 4 kg le-ai slabit acum de cateva zile..

La cine te referi Jess:)):)).....chiar nu m-am prins serios??:-o

alynacrystyna 01 feb 2012 09:08:34

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
neata Sarita!!! :-*

pai ..motivatii ...le-ai zis deja ...hainele ca hainele , ca alea se pot arunca si cumpara altele, dar tu nu te poti arunca ...vrei sa te simti bine in corpul tau , pe asta trebuie sa pui accentul ...daca vrei asta trebuie sa lupti pentru a ajunge acolo unde iti doresti . nu poti sa te lasi balta.
vrei sa iti placa ceea ce vezi in oglinda ...e , pai atunci trebuie sa pui osu la treaba , ca rezultatele nu apar singure .
trebuie sa te imaginezi cu kg-le alea in minus ...sunt sigura ca ti-ar placea nu ...atunci la fel ...osu la treaba :)))

Sarita 01 feb 2012 13:05:47

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Citat:

Anterior postat de alynacrystyna (Post 920104)
neata Sarita!!! :-*

pai ..motivatii ...le-ai zis deja ...hainele ca hainele , ca alea se pot arunca si cumpara altele, dar tu nu te poti arunca ...vrei sa te simti bine in corpul tau , pe asta trebuie sa pui accentul ...daca vrei asta trebuie sa lupti pentru a ajunge acolo unde iti doresti . nu poti sa te lasi balta.
vrei sa iti placa ceea ce vezi in oglinda ...e , pai atunci trebuie sa pui osu la treaba , ca rezultatele nu apar singure .
trebuie sa te imaginezi cu kg-le alea in minus ...sunt sigura ca ti-ar placea nu ...atunci la fel ...osu la treaba :)))

>:D<
Multumesc pentru raspunsuri fetelor!

cleeo 06 feb 2012 18:15:38

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
si eu ma confrunt cu aceeasi problema, mi-am pierdut vointa, ambitia. acum incerc sa le recuperez. numai ca nu stiu de unde sa incep :)

Madalina Nenciu 06 feb 2012 19:37:31

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Citat:

Anterior postat de cleeo (Post 927336)
si eu ma confrunt cu aceeasi problema, mi-am pierdut vointa, ambitia. acum incerc sa le recuperez. numai ca nu stiu de unde sa incep :)

Aceeasi problema o am si eu!!!!:-s:-s:-s:-sx-(
Uneori ma gandesc ca am ajuns la saturatie...:((:((
Mai am putin si n-as vrea sa renunt din nou...#:-s#:-s
Mi-e si rusine sa mai spun..

deadcountess 06 feb 2012 20:04:28

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Citat:

Anterior postat de Madalina Nenciu (Post 927410)

Aceeasi problema o am si eu!!!!:-s:-s:-s:-sx-(
Uneori ma gandesc ca am ajuns la saturatie...:((:((
Mai am putin si n-as vrea sa renunt din nou...#:-s#:-s
Mi-e si rusine sa mai spun..

Madalina, tu cat ai slabit pana acum? Daca ai avut rezultate, asta nu te motiveaza sa continui? :)

Madalina Nenciu 06 feb 2012 20:28:50

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 927442)
Madalina, tu cat ai slabit pana acum? Daca ai avut rezultate, asta nu te motiveaza sa continui? :)

Pai am slabit 13.5 kg, dupa care am pus inapoi 4-5 kg...:(Asta vara ajunsesem la 62, iar acum am 65, greutate la care ma mentin in continuare!:)
De 1 an incoace tot la dieta am fost, draga mea...Cred ca din cauza asta am ajuns sa gandesc acum asa... :(Eu sper in continuare sa-mi recapat puterile si sa continui lupta cu kilogramele...:x

Rallara 10 feb 2012 00:33:26

Re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
Eu una, am mai slabit o data 10 kg in liceu (bine, acum sunt la extra portie, 15) si tin minte ca mi-am zis sa nu uit un singur lucru: ca se slabeste cu mintea.
Cred si eu ca suna aiurea, dar asa e: parca asa de tare imi doream sa slabesc, ca trebuia numai sa ma gandesc la asta si dimineata aveam cu 100-200g mai putin.
Ideea care e: odata ce ti-ai pus in cap ceva, e clar ca tot corpul lucreaza pentru acelasi scop si fara sa iti dai seama, exercitiile fizice le faci mai usor fara sa obosesti, poftele nu mai sunt greu de suportat si kg merg in jos de 2x mai repede.
Vointa e totul practic. Si fiecare o ia de unde poate: sanatate, dragoste, haine, competitie, incredere in sine, etc.
Mobilizati-va fetelor, raspunsul e la voi, nu e in nici un mesaj.
KEEP YOUR EYES ON THE PRIZE[*125*]

santra 02 mar 2012 22:12:50

de maine
 
Buna fetele, am zis de cel putin 100 de ori ca de maine ma apuc sa mananc sanatos ca o raresc cu dulciurile si ca voi munci pentru a ajunge la forma dorita, dar cred ca cea mai mare minciuna cand vine vb de mine si slabit e :"de maine ma apuc". Am motive sa salbesc dar parca nu imi gasesc impulsul, voi cum reusiti?

nicoleta100 02 mar 2012 22:15:46

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de santra (Post 964317)
Buna fetele, am zis de cel putin 100 de ori ca de maine ma apuc sa mananc sanatos ca o raresc cu dulciurile si ca voi munci pentru a ajunge la forma dorita, dar cred ca cea mai mare minciuna cand vine vb de mine si slabit e :"de maine ma apuc". Am motive sa salbesc dar parca nu imi gasesc impulsul, voi cum reusiti?

pe mine personal ma motiveaza uitatul in oglinda!:-s:-s:-s

WhiteAngel 02 mar 2012 22:27:32

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de santra (Post 964317)
Buna fetele, am zis de cel putin 100 de ori ca de maine ma apuc sa mananc sanatos ca o raresc cu dulciurile si ca voi munci pentru a ajunge la forma dorita, dar cred ca cea mai mare minciuna cand vine vb de mine si slabit e :"de maine ma apuc". Am motive sa salbesc dar parca nu imi gasesc impulsul, voi cum reusiti?

eu zic mai bine sa incerci "de azi ma apuc" .. eu asa faceam la inceput .. niciun maine :P
acum deja am mai multa experienta si pot sa zic maine pt ca asa ramane .. depinde si de fiecare in parte :) eu una sunt o fire foarte ambitioasa

oricum totul depinde de vointa si ambitie .. daca chiar iti doresti ceva, lupti pt acel ceva :P
deci intrebarea este: iti doresti cu adevarat sa slabesti? atunci nu se va intampla asta peste noapte de la sine :) vezi si tu aici pe site cate ne luptam cu asta si desigur cate rezultate avem.. asta nu te motiveaza?

deadcountess 02 mar 2012 22:28:01

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Citat:

Anterior postat de Madalina Nenciu (Post 927474)

Pai am slabit 13.5 kg, dupa care am pus inapoi 4-5 kg...:(Asta vara ajunsesem la 62, iar acum am 65, greutate la care ma mentin in continuare!:)
De 1 an incoace tot la dieta am fost, draga mea...Cred ca din cauza asta am ajuns sa gandesc acum asa... :(Eu sper in continuare sa-mi recapat puterile si sa continui lupta cu kilogramele...:x

Pai ai avut rezultate, chiar daca ai dat putin inapoi, tot nu e pierdut efortul :) Oricum odata ce ai vazut ca se poate nu mai e asa greu ca prima data :)
Poate ai avut o dieta prea stricta si din cauza asta ti-ai predut cheful. :-s

santra 02 mar 2012 22:37:02

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 964335)
eu zic mai bine sa incerci "de azi ma apuc" .. eu asa faceam la inceput .. niciun maine :P
acum deja am mai multa experienta si pot sa zic maine pt ca asa ramane .. depinde si de fiecare in parte :) eu una sunt o fire foarte ambitioasa

oricum totul depinde de vointa si ambitie .. daca chiar iti doresti ceva, lupti pt acel ceva :P
deci intrebarea este: iti doresti cu adevarat sa slabesti? atunci nu se va intampla asta peste noapte de la sine :) vezi si tu aici pe site cate ne luptam cu asta si desigur cate rezultate avem.. asta nu te motiveaza?




faza cu "de azi ma apuc" e ff buna si de azi ma puc. pentru dulciuri am observat ca merge sa imi spun "lasa mananc mai tarziu", iar daca se face prea tarziu zic mananc maine si tot asa :)

santra 02 mar 2012 22:39:27

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 964325)

pe mine personal ma motiveaza uitatul in oglinda!:-s:-s:-s

o sa incerc, adevarul e ca nu prea ma uit in oglinda :\ nu imi place ce vad.

nicoleta100 02 mar 2012 23:26:28

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de santra (Post 964343)
o sa incerc, adevarul e ca nu prea ma uit in oglinda :\ nu imi place ce vad.

asta este ideea! nu iti place ce vezi si pt ca vrei sa vezi ceva care sa placa ochiului :incepi si mananci sanatos ,faci sport !(eu am muuuult de slabit si momentan da rezultate uitatul in oglinda si faptul ca nu incap in multe dintre hainele de dinainte de a ramane insarcinata)

WhiteAngel 02 mar 2012 23:41:25

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 964387)

asta este ideea! nu iti place ce vezi si pt ca vrei sa vezi ceva care sa placa ochiului :incepi si mananci sanatos ,faci sport !(eu am muuuult de slabit si momentan da rezultate uitatul in oglinda si faptul ca nu incap in multe dintre hainele de dinainte de a ramane insarcinata)

nu e bine nici asa ca dupaia devine obsesia oglinzii :)) .. in cazul meu :)))

nicoleta100 02 mar 2012 23:47:51

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 964399)
nu e bine nici asa ca dupaia devine obsesia oglinzii :)) .. in cazul meu :)))

nici eu nu ma uit zilnic!:-o:-o:))

santra 03 mar 2012 17:39:53

Re: de maine
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 964401)

nici eu nu ma uit zilnic!:-o:-o:))

mai bine obsedata de oglinda decat grasa :D

carlawh 18 iun 2012 15:24:00

Re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
1 ataşament(e)
Am gasit ceva dragut si motivant si m-am gandit sa-l impart cu voi. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:47:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO