forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Motivatie (http://forum.slabute.ro/motivatie/)
-   -   Cum si in ce gasesc motivatia? (http://forum.slabute.ro/motivatie/cum-gasesc-motivatia-1927.html)

laura_best91 28 aug 2009 14:46:04

Cum si in ce gasesc motivatia?
 
stie cineva de unde pot 'cumpara' niste vointa:-/......asta cred ca imi lipseste cel mai mult...nu stiu ce se intampla cu mine dar de 2-3 luni parca nu mai pot tine nici o dieta si nu ma pot abtine de la mancare(mai ales seara):D. acum ceva ani,adica pe la 15-16 ani am inceput sa ma ingras,nu ma mai cunostea lumea aveam 74 kg:">imi era rusina sa mai ies afara.M-am ambitionatsi in 1 an am slabit 10 kg..cam putin stiu dar nu am renuntat la nici un aliment,nu am tinut diete ''miraculoase'',doar am renuntat la chips-uri,sucuri,dulciuri, paine alba,iar acum nu stiu ce am dar sunt atat de suparata pe mine x-(,...parca nu mai am nici un strop de vointa..nustiu ce sa fac:(

nicol30 28 aug 2009 14:49:42

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
bine ai venit printe noi !

Vointa....zici? E mai complicat ....nu cred ca avem noi monede ca sa platim :)):)):))

Am vazut ca ai slabit 10 kg. Felicitari pentru ele...
nu mai ai motivatie cred.....incearca sa-ti faci meniul in fiecare zi si ai sa vezi unde gresesti asa....

Slabuta 28 aug 2009 15:15:37

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 22683)
stie cineva de unde pot 'cumpara' niste vointa:-/......asta cred ca imi lipseste cel mai mult...nu stiu ce se intampla cu mine dar de 2-3 luni parca nu mai pot tine nici o dieta si nu ma pot abtine de la mancare(mai ales seara):D. acum ceva ani,adica pe la 15-16 ani am inceput sa ma ingras,nu ma mai cunostea lumea aveam 74 kg:">imi era rusina sa mai ies afara.M-am ambitionatsi in 1 an am slabit 10 kg..cam putin stiu dar nu am renuntat la nici un aliment,nu am tinut diete ''miraculoase'',doar am renuntat la chips-uri,sucuri,dulciuri, paine alba,iar acum nu stiu ce am dar sunt atat de suparata pe mine x-(,...parca nu mai am nici un strop de vointa..nustiu ce sa fac:(

Buna Laura si bine ai venit printre noi :)

Exista magazine in Timis care vand vointa? :D glumesc :)

Daca ar exista asa ceva, cred ca niciodata nu s-ar mai termina coada :D

Felicitari ca ai optat pentru un slabit incet, fara sa apelezi la tot felul de diete de infometare :)

Este putin 10 kg intr-un dae este extrem de sanatos :) si asta e cel mai important lucru :)
Ai facut sau faci vreun sport?

Sa inteleg ca in prezent e la fel, ai grija ce papi, fara acele bombe alimentare: chips-uri,sucuri,dulciuri?

laura_best91 01 sep 2009 18:14:34

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
da ..am grija ce pap..doar ca azi nu am rezistat unei gogosi:">...yamy...:> ...da' am facut sport..(se iarta nu???)

Slabuta 01 sep 2009 20:06:24

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 23887)
da ..am grija ce pap..doar ca azi nu am rezistat unei gogosi:">...yamy...:> ...da' am facut sport..(se iarta nu???)

Noi te iertam acum sa te ierte si corpul :D
Glumesc.... daca ai mancat rational toata ziua, si ai mai mancat o gogoasa, dar nu ai acumulat prea multe calorii, nu e capat de tara.
Zici ca ai facut si sport, e bine atunci :)

Oricum, eu zic sa te feresti de patiserie ;) are mult zahar si grasimi aiurea.... nu iti folosesc la nimic ;)

laura_best91 01 sep 2009 21:45:27

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
daa asa e..!! eu oricum de mult nu mai consum FAINA ALBA , PRODUSELE
DE PATISERIE NU MAI CONSUM DE MULT,...mananc paine integrala si pot spune ca e de 1000 de ori mai buna ca cea alba..
doar ca nu mai am idei de retete:-/,m-am saturat de eternul ...(piep de pui cu salata),:-s

laura_best91 01 sep 2009 21:49:11

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
cum ai slabit?? poti sa-mi spui si mie secretul??;;)

Slabuta 08 sep 2009 20:00:11

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 24020)
daa asa e..!! eu oricum de mult nu mai consum FAINA ALBA , PRODUSELE
DE PATISERIE NU MAI CONSUM DE MULT,...mananc paine integrala si pot spune ca e de 1000 de ori mai buna ca cea alba..
doar ca nu mai am idei de retete:-/,m-am saturat de eternul ...(piep de pui cu salata),:-s

Bravo, asta sunt "pacate capitale" in slabit, produse de patiserie, prajituri, fast-food :D
la capitolul idei de retete consulta aceasta categorie Retete dietetice, are niste mancaruri atre delicioase ;)

Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 24024)
cum ai slabit?? poti sa-mi spui si mie secretul??;;)

eu am slabit cu scarsdale, dar nu deodata, am tinut aceasta dieta cu pauze, am mai modificat-o dupa gusturile mele si dupa vreo 6 luni daca calculam fara pauze, am ajuns la aceasta greutate :)

da, si am facut sport, tae-bo si aerobic :)

laura_best91 10 sep 2009 00:51:47

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
si eu fac sport aproape in fiecare zi..acum fac aerobic inainte faceam si eu tae bo.+masaje de 3-4 ori pe sapt.

AdrianaB 10 dec 2009 18:38:20

Cum si in ce gasesc motivatia?
 
Buna fetelor. :)
Sunt noua pe aici si as dori sa ma prezint. Sunt o eleva de aproape 19 ani in clasa a 12 a si din data de 9 noiembrie am hotarat sa ma apuc de slabit. Am inceput sa fac zilnic aproximativ o ora de miscare, sa scot painea din alimentatie si dulciurile. Din cauza programului incarcat pe care il am, mancam doar o singura data pe zi, si atunci pe saturate. Din categoria lichidelor, consum apa plata si ceai; acum ajung la aproape 2 L pe zi, dupa ce acum o luna, abia daca ajungeam la 0,5 L pe zi. Datorita acestor schimbari produse in regimul meu alimentar( de la 1 la 3 mese pe zi, mai multe lichide si miscare zilnica) am slabit de la 65-66 de kg pana la 62. Tin sa mentionez faptul ca am probleme grave la nivelul abdomenului si al soldurilor, dar si al spatelui. Am si un sistem osos mai pronuntat si arat groaznic. Nu am nici o forma, nici talie, nici nimic. :(
Din cauza ca se apropie sarbatorile, ma sperie gandul ca voi lua proportii la modul cel mai serios;mai rau e ca dupa sarbatorile de iarna urmeaza sa ne facem pozele de album.Nu am fost niciodata o persoana slaba.Constitutia mea e spre extremea cealalta... si chiar m-am saturat sa nu pot purta unele haine pentru ca imi atarna sunca pe solduri, sau de sub bluza sa imi fie mai in fata stomacul( si nu sanii), sau sa cer in fiecare magazin cea mai mare marine la un articol... si sa nu fie...
Dupa primele laude de saptamana trecuta, cu privire la noua siluieta la care lucrez, saptamana asta am inceput sa mananc iar aiurea: m-am scapat la dulciuri, paine ( destul de multa), si o masa pe zi ... si am uitat complet de legume. Asadar stomacul si burta mea si-au recapatat vechea forma, lucru pe care nu il pot ascunde.
Sunt dezamagita de mine si suparata ca nu ma pot abtine atunci cand vine vorba de mancare; parca nu ma motiveaza nimeni si nimic. Desi sunt oripilata de formele corpului meu, nu sunt in stare sa fac ceva pentru a schimba acest lucru. Uneori nici nu stiu ce si cum sa mananc. Sunt chiar dezamagita de mine, si dupa ce mananc, regret enorm.

Dar v-am plictisit destul. Cele care ati reusit sa ajungeti la greutatea dorita, ce v-a motivat? :)

mvthebest 10 dec 2009 19:21:39

re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
Buna Adriana>:D< bine ai venit printre slabute...:-*:-*:-*
Ai inceput bine..ca sa iei 3 mese pe zi,ci nu una... Incearca din nou sa revi la 3 meste,iar nu uita de micul dejun -este cea mai importanta masa..
La MD poti papa si paine,daca nu te poti lasa de ea.. E foarte bine ca faci miscare..dar incearca si ceva video acasa: zumba,pilates,tae-bo,aerobic,sau bicicleta daca ai..sau chiar si urcatul scarilor..
Incearca sa nu te mai gandesti asa de mult la Sarbatori.. e clar ca toate vom pune kg ..dar dupa Sarbatori venim cu forta proaspata in 2010 si cu vointa si rabdare mai mult si vom slabi ajungand la silueta dorita..
Elimina ,macar acum dulciurile si sucurile acidulate si redu painica ,pentru ca daca acum papi mult,de Cracin cat ve-i papa?:-s

Citeste aici pentru motivatie...
http://forum.slabute.ro/motivatie/dr...abit-1899.html si aici..
http://forum.slabute.ro/motivatie/te...labire-54.html

ESTE FOARTE GREU SA SLABIM,DAR NU IMPOSIBIL

Ce ai papat azi? Mult noroc.:x

cyberangel 06 ian 2010 20:37:46

re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
Fetelor eu una am tinut diete de cand am inceput liceul si ma ingrasasem enorm ...ex in cls a 10 a aveam 80 kg...am incercat si imposibilul...si tot felul de diete...si am ajuns la o concluzie: nu iti trebe un regim anume, iti faci tu propriul tau regim cu alimente cat mai slabe in grasime si zahar.Eu am slabit 7 kg in ajunul bacului fara sa tin o dieta pur si simplu mancam knd imi era foame, plus vreo 3 la admitere...de atunci pana acum m-am mentinut, mai scapam dulciuri dar nu m-am ingrasat, in schimb nu mai mancam asa des,bine aveam zile in care nu ma puteam abtine.
Acum sunt anul 3 la fac si nush m-am apucat de o dieta care o tin de o sapt si cu care am slabit deja 3 kg care mi-au redat optimismul si cred k asta va fi prima dieta care ma va duce la silueta ideala pentru simplul fapt ca nu mananc alimente care nu imi plac.
De asta zic vezi ce alimente iti plac si fa-ti propriul regim, altfel nu vei slabi sau daca vei slabi nu te vei mentine.

dorutza 26 ian 2010 01:49:08

re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
m-am gandit de multe ori sa scanez cartea care pe mine m-a ajutat sa-mi gasesc motivatia initiala in ale slabitului, dar cand ma uit la ea mi se face rau..are 382 pagini
deci cartea se numeste
Slabire de durata, cele 7 chei ale libertatii de a slabi, scrisa de Phil McGraw si m-a costat 15 lei...
paote v-ar face si voua bine, (celor care nu/si gasesc nici cum motivatia) o carte de genul

si poate mai adauga si alte slabute si alte carti motivationale

Red_Rose 26 ian 2010 06:52:13

re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
dorutza,tu scaneaza macar paginile cele mai importante :) la multe fete ar fi de folos asa carte..la mine in MD din pacate asa ceva nu-i.

dorutza 26 ian 2010 10:37:12

re: Cum si in ce gasesc motivatia?
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 71654)
dorutza,tu scaneaza macar paginile cele mai importante :) la multe fete ar fi de folos asa carte..la mine in MD din pacate asa ceva nu-i.

300 de pagini sunt importante- de motivare
si in doar 100 abordeaza cum ar trebui sa mancam.. cee ce gasim si pe site
daca n-ar fi toata subliniata si scrisa de mine poate ca as incerca
eu am comandat-o online

Adri23 23 mar 2010 22:45:43

de unde ''cumparam'' vointa?
 
hmm..si eu sunt in aceeasi situatie,tot pe la varsta asta am inceput sa ma ingras,la aceeasi greutate am ajuns,dupa un an tot 10 kg am slabit..si acum stagnez.Nu m-am mai abtinut sa pap ce voiam,pt ca asta ma facea sa ma ingras..in mod ciudat.Acum pap ce vreau,dar in limitele bunului simt.As incerca sa tin o dieta,dar mi-e teama ca daca iar revin la acele diete pe care le-am tinut si cu "ajutorul" carora m-am si ingrasat:P (slabeam 3 kg,puneam la loc 6), ma voi ingrasa iar.Acum am decis sa fac mai multa miscare..poate poate ma ajuta:-/

Oriana 22 iun 2010 11:46:43

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Scuze dacă mesajul ăsta apare ca "reply" şi nu am să pot să-l şterg. Acum testez terenul.. Vreau să văd, în special, semnătura..

PS. Sunt din Timişoara.

Slabuta 28 iun 2010 12:29:08

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de Oriana (Post 228229)
Scuze dacă mesajul ăsta apare ca "reply" şi nu am să pot să-l şterg. Acum testez terenul.. Vreau să văd, în special, semnătura..

PS. Sunt din Timişoara.

Bun venit printre noi Oriana :)

buburuza18 28 iun 2010 23:15:07

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de Oriana (Post 228229)
Scuze dacă mesajul ăsta apare ca "reply" şi nu am să pot să-l şterg. Acum testez terenul.. Vreau să văd, în special, semnătura..

PS. Sunt din Timişoara.


Buna ...Esti binevenita printre noi!!:):)

goia 01 iul 2010 10:43:10

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de Oriana (Post 228229)
Scuze dacă mesajul ăsta apare ca "reply" şi nu am să pot să-l şterg. Acum testez terenul.. Vreau să văd, în special, semnătura..

PS. Sunt din Timişoara.

Bine ai venit,Oriana! Deci te-ai hotarat sa incepi batalia? Ce dieta tii?

elena16 01 iul 2010 14:30:53

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
vreau si eu niste vointa:(((
akm un an am avut ambitie sa slabesc prin infometare 20 de kg iar akm am pus din nou pe mn si nu mai ma stimuleaza nimik sa dau jos

mereu zik k incep de maine o dieta si tot nu reusesc:(

elena16 01 iul 2010 14:34:01

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
as prefera sa fiu "insultata" adik sa`mi sp cnv mereu k sunt grasa
asa cred eu k imi recapat ambitzia :(
dak as mai avea p cnv q care sa ma indemn er fi totul super dar nu am:(

ajutati`ma va rog

buburuza18 02 iul 2010 05:36:41

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de elena16 (Post 237350)
as prefera sa fiu "insultata" adik sa`mi sp cnv mereu k sunt grasa
asa cred eu k imi recapat ambitzia :(
dak as mai avea p cnv q care sa ma indemn er fi totul super dar nu am:(

ajutati`ma va rog

Cumpara-ti haine cu 2 numere mai mici,imagineaza-ti cum vei arata si cum te va admira lumea.Nu trebuie sa astepti sa te insulte cineva ca sa-ti recapeti ambitia.

irina27 16 iul 2010 11:08:47

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de elena16 (Post 237350)
as prefera sa fiu "insultata" adik sa`mi sp cnv mereu k sunt grasa
asa cred eu k imi recapat ambitzia :(
dak as mai avea p cnv q care sa ma indemn er fi totul super dar nu am:(

ajutati`ma va rog


uneori,nici asta nu ajuta:))
eu nu imi cumpar haine cu doua numere mai mici,ca le am pe cele care ma incapeau acum ceva timp,cand eram slaba :D
felicitari pentru cele 10 kg si iti tin pumnii!!!! :*

Alina2002 12 iul 2011 16:15:10

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Draga mea LAura te inteleg perfect la treaba ca lumea nu te recunostea...eu acum ceva ani am fost miss boboc eram o mandreata de fata si acum mi e groaza sa ma intalnesc cu cineva care nu m a vazut de mult. Toti se mira ca la circ .vai Alina tu esti? Nu mi vine sa cred si asa mai departe.... Crede ma ca ma bucur cand vad o fosta cunostinta care trece pe langa mine si nu ma recunoaste pentru ca asa scap de comentariile malitioase. Si la treaba cu vointa stau prost.....adica am vointa , in sensul ca imi doresc f mult.....dar:(( nu prea reusesc. Acum pe 26 iulie cand ne intoarcem din vacanta ma apuc de dieta rina si daca da rezultate o sa ti o recomand calduros. Te pup ;;)o fosta Viitoare slabuta

Sand 12 iul 2011 16:33:53

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de laura_best91 (Post 22683)
...iar acum nu stiu ce am dar sunt atat de suparata pe mine x-(,...parca nu mai am nici un strop de vointa..nustiu ce sa fac:(

Subiectul asta cu vointa e foarte bun. Cred ca se educa, incet-incet. Nu multi pot dintr-o data sa-si schimbe total atitudinea fata de alimentatie, modul de viata etc. Parerea mea e ca daca faci pasi mici dar constanti, nu poti sa nu ai rezultate.

Si alta chestie importanta este sa nu-ti plagi de mila asa fara de sfarsit...trebuie sa incepi undeva sa faci schimbari si sa mergi inainte cu mari sperante si pozitiv fiind. Daca continui cu plansul de mila exista sanse sa se mai adune si altii in jurul tau care sa-si planga de mila fiindca "Misery loves company." Dupa aia e mai greu sa iesi din turma, ca deja vibratiile negative sunt prea puternice. Stii vorba aia: "Daca mergi cu turma, nu o sa vezi in fata ta decat funduri tot timpul."...Pardon my French.

Fii pozitiva si nu te lasa!:-*

jigodela 12 iul 2011 18:05:52

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Fetelor e tare greu uneori sa gasesti vointa, mai ales cand esti trista si nemultumita de corpul tau. La mine a durat mult prea mult sa pun piciorul in prag, dar odata ce am inceput dieta i-am batut la cap pe toti apropiatii sa nu care cumva sa indrazneasca sa ma momeasca cu chestii nesanatoare :-w si mi-am facut un sistem de recompense care sa nu includa mancare. De ex mi-am cumparat un gel de dus cu aroma de ciocolata... 8-} pe care il pot folosi doar in zilele in care am facut sport!
A si app de stagnare, am avut si eu mai demult o perioada destul de mare in care nu mai puteam scadea sub 69 kg, si spre surpriza mea am inceput din nou sa slabesc dupa 3 zile in care am micsorat portiile cam cu 15% fata de ce mancam inainte, si am mers pe jos 8-10 km zilnic.

Mult succes >:D<>:D<:-*

jigodela 12 iul 2011 18:17:21

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de elena16 (Post 237350)
as prefera sa fiu "insultata" adik sa`mi sp cnv mereu k sunt grasa
asa cred eu k imi recapat ambitzia :(
dak as mai avea p cnv q care sa ma indemn er fi totul super dar nu am:(

ajutati`ma va rog

Elena cred ca toata lumea care s-a luptat cu kg are in viata un moment in care tot amana si se simte fara putere sa isi schimbe stilul de viata. Dar faptul ca suntem aici inseamna ca vrem sa invingem in lupta asta si sa fim supersanatoase si frumoase :) e greu cand te uiti pe cantar si te gandesti uau cat am de slabit, nu stiu cum o sa reusesc asa ca daca te lovesti de asta ajuta sa iti fixezi obiective de termen scurt gen "sapt asta voi slabi 1-2 kg" si o sa fii tot mai motivata sa le vezi ducandu-se. Si nu te mai infometa ca nu vrei sa ajungi o stafiduta :P ci sa ai un corp armonios si tonifiat. Take care :-*>:D<

Sand 12 iul 2011 18:19:55

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de jigodela (Post 720295)
...si mi-am facut un sistem de recompense care sa nu includa mancare. De ex mi-am cumparat un gel de dus cu aroma de ciocolata... 8-} pe care il pot folosi doar in zilele in care am facut sport!

Faza asta a fost chiar simpatica.:D

angela av 19 iul 2011 09:38:05

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Laura iti pot spune eu de unde poti cumpara vointa...defapt nu o cumperi e gratis...dinauntrul tau..de la eul tau interior...ia stai de vorba cu el si vezi ce-ti spune,e dispus sa o elibereze...totul sta in puterea noastra in puterea mintii...bafta multa....daca eu la cei aproape 45 de ani pot sunt convinsa ca o sa poti si tu...inportanr sa-ti doresti cu adevarat ...multa bafta Laura...

jeny2105 20 iul 2011 08:12:13

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
buna fetelor:) toata viata am luptat cu kg in plus,am incercat toate dietele posibile si inposibile dat niciodata nu le-am dus la bun sfarsit, VOINTA bat-o vina, am incercat diferite medicamente pt slabit dar mi-au facut mult rau:(...nu tin un regim anume, doar ca am renuntat la dulciuri,paine, fainoase, grasimi, prajeli, carbogazoase,etc. si ma intreb daca voi avea VOINTA pana la capat si voi putea sa ajung la un final ...sper ca da,ma incurajez singura:d e foarte greu,mai ales cand ai atatea kg pe tine si esti o pofticioasa=p~ aseara am stricat tot regimul meu,nu am rezistat in fata unor aripioare cu cartofi la cuptor si azi imi plang de mila>:p si vreau sa zic ca are dreptate Laura:totul sta in puterea minti noastre..eu nu am avut puterea sa spun NU. VA PUP SI MULTA BAFTA TUTUROR>:d<

pinksirena 24 iul 2011 13:52:50

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
La mine toata lumea imi zice k dc tin dieta sau dc ies la 7 dimineata sa fac sport cand nu-mi trebuie sa slabesc....Ma enerveaza k cateodata ma iau dupa lume si nu ma mai ingrijesc si automat ma ingras...Dc lumea crede k trebuie sa te ingrijesti numai cand esti gras?

dana1986 24 iul 2011 16:39:51

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
si eu sunt interesata daca cineva stie sa ne spuna si noua#:-s#:-s#:-s

ElisabetaN 31 iul 2011 22:28:34

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Salut fetelor:). M-am hotarat de maine incep o dieta personalizata, salate multe fructe, personalizata asa dupa capu meu, mai organizat decat mananc acum:)... Sper sa reusesc. O sa va tin la curent

dana1986 01 aug 2011 13:14:34

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
curaj,vointa si multa rabdare si sigur o sa reusesti;)

bzzz 01 aug 2011 15:43:12

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Ceau.. eu sunt ceva mai veche pe acest site dar nu am mai scris pana acum :) sincer e ceva cu cumparat vonita:)) .. bine ar fi daca ar exista.. si eu am trecut prin chestia asta eu m-am apucat in 2009 de slabit am avut 50 de kg si am slabit 10 kg .. toata lumea zicea ca arat foarte rau ca sunt prea slaba.. intradevar eram poate prea slaba dar am avut vointa ft mare faceam sport.. incet incet am pus 5 kg la loc.. adica pana astazi.. si m-am mentinut tot asa. acum parca vreau din nou si "am cumparat iar ambitie" :)) vreau sa mai dau jos 3-4 kg.. si sa ma apuc iar de sport.. ca recunosc , m-am cam lasat de el.. cat despre ambitie am momente cand sunt foarte ambitioasa.. si momente in care cedez tentatiilor..:) dar in timp am invatat ce inseamna o viata sanatoasa..

dana1986 02 aug 2011 09:28:07

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Citat:

Anterior postat de bzzz (Post 744140)
Ceau.. eu sunt ceva mai veche pe acest site dar nu am mai scris pana acum :) sincer e ceva cu cumparat vonita:)) .. bine ar fi daca ar exista.. si eu am trecut prin chestia asta eu m-am apucat in 2009 de slabit am avut 50 de kg si am slabit 10 kg .. toata lumea zicea ca arat foarte rau ca sunt prea slaba.. intradevar eram poate prea slaba dar am avut vointa ft mare faceam sport.. incet incet am pus 5 kg la loc.. adica pana astazi.. si m-am mentinut tot asa. acum parca vreau din nou si "am cumparat iar ambitie" :)) vreau sa mai dau jos 3-4 kg.. si sa ma apuc iar de sport.. ca recunosc , m-am cam lasat de el.. cat despre ambitie am momente cand sunt foarte ambitioasa.. si momente in care cedez tentatiilor..:) dar in timp am invatat ce inseamna o viata sanatoasa..


bzzz nu te mai lua dupa ce spune lumea e foarte important sa te simpti tu bine, nu ce spune lumea, iar despre tentatii ce sa zic, suntem toti oameni si mai gresim dar chiar daca azi ai cazut in tentatii e foarte important sa nu renunti de tot la dieta. ;););) succes

bzzz 02 aug 2011 17:32:15

Re: de unde ''cumparam'' vointa?
 
Multumesc .. pai cam de 2 ani sunt tot intr-o dieta :)) , daca azi mancam o prostie maine mancam numa dietetic.:)) dar nu e ok asa, tocmai de aceea am pus treptat cele 5 kg.. Acum incerc sa-mi schimb total modul de viata.. chiar daca sincer in mare parte de 2 ani am renuntat la "prostiile mai daunatoare " gen chips sau suc cu acid.. dar asta si datorita faptului ca ma doare stomacul de la ele , pe mine ciocolata ,popcornul si semintele m-au "omorat" :)) Dar acum am renuntat definitiv la ele cel putin pt un timp.. mai tarziu poate o sa mai manac dar in cantitati mici..:D

Sarita 31 ian 2012 14:43:36

De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Vreau sa mai dau jos cateva kg [in special cm de pe coapse] dar parca nu.mi gasesc motivatia necesara..vreau sa slabesc sa ma simt mai bine in corpul meu si pt a putea purta toti jeansii pe care ii am insa...doar aceste motive nu ma motiveaza in de ajuns...
In viata voastra s.au schimbat mai multe lucruri in bine dupa ce ati slabit?
Ce as putea sa fac sa.mi "intaresc" motivatia?

deadcountess 31 ian 2012 14:57:07

Re: De unde pot "cumpara" motivatie?
 
Uita-te pe aici poate te inspira ceva :)

http://forum.slabute.ro/motivatie/mo...ale-10410.html

http://forum.slabute.ro/motivatie/cu...atia-1927.html

http://forum.slabute.ro/motivatie/ca...besc-4425.html

http://forum.slabute.ro/motivatie/cu...port-3067.html

http://forum.slabute.ro/motivatie/te...labire-54.html

http://forum.slabute.ro/motivatie/va...abit-2236.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:19:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO