forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Obsesia cantarului (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/obsesia-cantarului-7512.html)

deadcountess 26 oct 2011 23:48:05

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de BornCrank (Post 828557)
Hahaha..:)):))atunci nu ma mai duc, sa astepte mult si bine.

Pai vezi ca functioneaza?:)) Acum nu ma mai cantaresc decat o data pe sapt, si nici atunci de fiecare data, a daca uit astept pana duminica viitoare.

BornCrank 26 oct 2011 23:54:05

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 828559)
Pai vezi ca functioneaza?:)) Acum nu ma mai cantaresc decat o data pe sapt, si nici atunci de fiecare data, a daca uit astept pana duminica viitoare.

Daaa, eu cum n-am baterie nu ma cantaresc deloc. :))

babypink 18 nov 2011 15:00:37

Re: Obsesia cantarului
 
Am fost f dezamagita azi cand m-am cantarit.Ziua precedenta am mancat destul de mult,recunosc ca nu m-am putut controla si am mancat,mi-am stricat dieta,iar azi cantarul arata cu 2 kg in plus. Asta inseamna ca m-am ingrasat 2 kg intr-o singura zi?

Slabuta 18 nov 2011 15:04:28

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de babypink (Post 848978)
Am fost f dezamagita azi cand m-am cantarit.Ziua precedenta am mancat destul de mult,recunosc ca nu m-am putut controla si am mancat,mi-am stricat dieta,iar azi cantarul arata cu 2 kg in plus. Asta inseamna ca m-am ingrasat 2 kg intr-o singura zi?

Nu ai cum sa te ingrasi 2 kg intr-o zi. :)
Cantarirea se face o data pe saptamana, dimineata pe stomac gol si imbracata cat mai sumar.

Incearca sa iti organizezi mai bine planul de alimentatie ca sa nu mai sari 'peste limita'.

deadcountess 18 nov 2011 15:05:59

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de babypink (Post 848978)
Am fost f dezamagita azi cand m-am cantarit.Ziua precedenta am mancat destul de mult,recunosc ca nu m-am putut controla si am mancat,mi-am stricat dieta,iar azi cantarul arata cu 2 kg in plus. Asta inseamna ca m-am ingrasat 2 kg intr-o singura zi?

Putin probabil. Pt a pune 2kg de grasime trebuie sa mananci 14000 de calorii in plus, si nu prea aveai cum.
Problema trebuie cautata in alta parte: te-ai cantarit la aceeasi ora si in aceleasi conditii ? (inainte sau dupa ce ai manca/baut apa, inainte sau dupa ce ai fost la baie, inainte sau dupa ce ai facut sport etc.)

In plus, oricum nu are rost sa te cantaresti in fiecare zi.

Puffoasa 29 feb 2012 11:04:27

Re: Obsesia cantarului
 
Vad ca nu s-a mai postat de mult la subiectul asta, oare sunt singura care a mai ramas cu obsesia cantaritului de dimineatza, ZILNIC? :)))

Stiu ca nu-i de ras, ma cam supara ca primul lucru dimineata e sa ma urc pe cantar, dar mi-e cam greu sa ma abtin. Sper ca dupa 2 , 3 saptamani de dieta sa ma mai relaxez in ceea ce priveste cantaritul zilnic. :-q

christinee 29 feb 2012 14:05:06

Re: Obsesia cantarului
 
SI eu am probleme cu cantaritul dimineata zilnic :))

Puffoasa 29 feb 2012 15:22:21

Re: Obsesia cantarului
 
Deja ma simt mai bine:)) Parca prea singura eram pe aici!

christinee 29 feb 2012 19:10:08

Re: Obsesia cantarului
 
Citat:

Anterior postat de Puffoasa (Post 960655)
Deja ma simt mai bine:)) Parca prea singura eram pe aici!

Stai linistita ca nu esti singura. Sa vezi disperare daca arata mai mult :))

maietutza 15 mar 2012 11:28:51

Re: Obsesia cantarului
 
Si eu fac cam la fel!! am incercat sa-l pun pe dulap sa uit de el, dar imi tot face cu ochiul!!x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:11:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO