View Single Post
  #1 (permalink)  
Vechi 29 oct 2011, 17:20:58
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Six months journey (01.11.2011-01.05.2012)

Titlul este inspirat de un soi de concurs din sala mea de fitness, unde sunt premiati cei cu rezultate spectaculoase in 6 luni. Ideea subiectului mi-a venit dupa ce m-am uitat in albumul Pinksirenei, Fitness, si am vazut cat de bine arata tipele alea cu muschi pe ele. Ipocrita sa fiu sa zic ca nu-mi place cum arat, din contra. Insa ce-mi doresc eu este sa se vada mai mult ca fac sport. Asa ca am lansat o provocare pentru mine si pentru cele care vor sa mi se alature.

Ideea este simpla. Vine vara. Chiar daca mai sunt 6 luni pana atunci, asta este adevarul, vine vara. Si vreau s-o intampin aratand perfect. Asa ca mi-am lansat o provocare la care sper sa va alaturati cat mai multe dintre voi. Pentru ca totul e mai usor in grup mai mare. In urmatoarele 6 luni imi voi impinge limitele. Si cine vrea va face la fel alaturi de mine. Adica voi trage tare la capitolul sport. Voi face 3-4 antrenamente de forta pe saptamana + aerobic/spinning/bicileta, astfel incat sa am 5-6 antrenamente pe saptamana. Nu e important ce sport faceti ci sa cautati sa va impingeti limita, sa dati tot ce e mai bun din voi.

Pe langa asta, am de gand sa mananc super sanatos. E drept, vor mai urma Craciunul, Revelionul, Pastele, zile de nastere, onomastice etc. Atunci ma voi bucura de ele. Doar o viata am si merita traita din plin. Dar jur solemn ca nu voi mai cumpara cu mana mea dulciuri, cola si alte porcarele.

Va invit sa va alaturati pe toate cele care vreti sa faceti ceva mai mult pentru voi, cele care vreti sa va etalati pielea fara strop de celulita, adomenul plat si fesele rotunde si tari pe plaja, pe cele care va doriti sa munciti mult dar sa vedeti rezultatele in timp.

O sa fie foarte greu, dar daca nu acum, atunci cand?



LISTA CU PARTICIPANTE:
  • Anqutz
  • Shania
  • Alexik
  • Marina19
  • Ramo0215
  • Ella78
  • Anycyk90
  • Prapadeala
  • Tina
  • Andra_aly
  • RedOnion
  • Marinuta
  • BornCrank
  • Roxii
  • Anaralu29
  • GinaViesianu
  • Sarita
  • Polux
  • Monica17
  • Jen
  • Costina89
  • Pinksirena
  • Leila87
  • Geannyna
  • Cintya
  • Liliana Postelnicu
  • Sand
  • Jessik
REGULAMENT:
- sa dati tot ce aveti mai bun din voi
- sa nu va supraantrenati
- cine vrea poate da un raport zilnic. Ideal ar fi unul saptamanal, pt ca asa vedem cam ce face fiecare si ne putem inspira una de la alta si unul lunar, din care sa reiasa progresul nostru.
- ne punem poze de la inceput si de la final (si de pe parcurs pt cine vede rezultate si vrea sa se laude cu ele )

Ultima dată editat de anqutz; 01 nov 2011 at 17:27:55.
Răspuns cu citat