View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 15:06:40
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: cum sa slabesc 20 de kg?

Citat:
Anterior postat de monamaria Vezi mesajul
eu pt tiroida iau eutyrox 100 mg...si pentru inima iau metroprolol zilnic pentru ca am tahicardie si variatii de tensiune-de la hipo la hiper...asa ca sport nu prea pot sa fac deoarece imediat incep palpitatiile.....acum iau l-carnitina,pentru ca intensifica arderile si in acelasi timp protejeaja inima...regim disociat nu cred ca as putea sa tin...mi se pare cel mai greu...adica o zi intreaga sa maninc numai fructe sau legume...nu....incerc asta...daca nu asta e...insa mi-au aparut niste vergeturi oribile pe picioare,burta,solduri si sani....nu am patit asa niciin timpul sarcinii...adik inainte sa nasc aveam 75 de kg....cel mai tare ma doare cind vad cum se aseaza hainele pe mine...asta in cazul in care imi gasesc ceva adecvat de cumparat...in general haine frumoase xxxl nu sunt...nici nu stiu de cind nu am mai imbracat o pereche de blugi care sa si-mi placa,nu doar sa-mi vina...o seara buna
Buna MonaMaria

Tu ai fost la doctor ? Sa vezi ce-i cu palpitatiile astea?

Ai putea urma hipocalorica, sa mananci din toate cate putin dar in limita a 1600 calorii
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii