Subiect: Jurnal ada646
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 11 dec 2009, 15:30:29
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Jurnal ada646

Citat:
Anterior postat de ada646 Vezi mesajul
da, ma cantaresc in fiecare zi, asa se zice ca nu e bine, dar pt mine e ok, daca nu ma cantaresc perioade mai lungi de timp ma ingras, asa cum vad ca am mai luat ceva sunt mai rezervata la mancare. iar in timpul dietei daca vad ca slabesc de la o zi la alta ma motiveaza sa tin cura in continuare, este adevarat ca daca dupa o zi de nemancat observ ca nu am slabit nimic ma cam oftic, dar ma abitionez sa merg totusi mai departe.

este adevarat ca diferentele substantiale apar dupa perioade mai lungi de timp, dar pt mine si 100 de grame mai putin sunt o raza de speranta si o confirmare a faptului ca nu ma chinui degeaba.

cam asa functionez eu, stiu ca sunt defecta, d-aia nici nu sunt slaba....
Buna Ada

Da, dar uneori nu slabesti de pe o zi pe alta. Si atunci ce faci? Te demoralizezi?

Organismul nu lucreaza exact asa cum ne-am dori noi. Are propriul sau ritm, asa ca trebuie sa ne conformam

Daca in cazul tau asa este mai bine si te motiveaza mai mult, atunci ramai asa, poate in alt mod nu functioneaza.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii