View Single Post
  #1000 (permalink)  
Vechi 07 feb 2011, 12:47:30
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: "Slabutele" din Italia

Citat:
Anterior postat de alyna315 Vezi mesajul
daca a-ti observat, caloriile de pe etichetele produselor din italia nu sunt deloc aceleasi cu cele de pe site-ul de aici sau de pe altele romanesti!!!! Dupa care sa ma iau???Voi cum faceti?
Orice produs pe care nu il gasesti aici:
Calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro
poate fi adaugat de catre tine, chiar daca nu se comercializeaza in Romania.

Sunt slabute din toate colturile lumii si adauga alimentele care se gasesc la ele in magazine.

Aici este explicat cum se adauga un aliment nou:
Cum adaug un aliment in calculatorul de calorii?

Citat:
Ce calculati? CUM? Ca eu sincer nu dau inainte deloc...slabesc doar cand nu maninc nimic...apoi bineinteles pun innapoi...dublu...si uite asa am ajuns la 100 de kg
Trebuie sa ai un aport caloric sanatos, care sa iti asigure arderile facute de metabolismul tau bazal.

Aici este explicat cum se foloseste calculatorul nutritional pentru a-ti organiza meniurile:
Cum se foloseste calculatorul de calorii?

Citat:
Si pentru inceput: mamaliga...clasica mamaliga cate calorii are??? pe site italian 370cal/100gr...aici 70cal/100gr...????
Mamaliga gatita are 70 -100 kcal/100 gr (depinde cat de moale/tare este)

Mamaliga negatita, adica faina de malai/malaiul are 370 kcal/100 gr.
Citat:
Si inca ceva si termin sa nu plictisesc: in oricare tip de dieta voi calculati CALORIILE sau stati atente la CE MANCATI??? (ma explic simplu: beau o zi intreaga doar 1000gr de iaurt cu fructe fara grasimi(100 cal/100gr) sau maninc 500gr carne de porc(100gr/200cal)??? caloriile sunt acelesi....care e diferenta??? Obligat ca aleg iaurtul...E DOAR UN EXEMPLU BANAL...NU FAC ASA CEVA DAR VREAU SA INTELEG!!!O zi buna si ne mai auzim!!
Nu toate dietele au nevoie de acest calcul caloric, dar in toate dietele sanatoase exista o regula: sa nu fie infometare.

Conteaza din ce vin acele calorii, conteaza ce combinatii de alimente faci pe parcursul unei mese, conteaza absolut tot.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat