View Single Post
  #101 (permalink)  
Vechi 16 iun 2009, 22:28:15
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
buna seara slabutelor!
sa notez si eu ce-am mancat azi:
dimineata cu cereale, pranz cu doua cani de supa si la cina o lipie mica cu sos de rosii si rucola(imi place sa-i zic pizza )
iar pe parcurs am mancat..ups..5 bucati de ananas
dimineata am facut genuflexiuni si abdomene(daca asa se numesc)
si pe seara o noua serie...chestia e ca de la genuflexiuni deja nu-mi mai pot controla calumea picioarele si ca sa cobor scarile e o adevarata aventura
pupuci!
Buna Huhu
Observ ca te-ai apucat de sport Bravo, toata lumea s-a apucat, numai eu nu stiu ce astept, o zi fac, dupa o saptamana nu fac

Intr-adevar, de la genoflexiuni iti tremura picioarele, asta pana te obisnuiesti. Dupa, nu va mai fi nici o problema.

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
'na seara fete si jurnal,
azi mi-am cam facut de cap cu papatul...de obicei ni se intampla ca duminica sa nu mai avem nimic in frigider..nici macar cerealele...asa ca asta e ziua in care dam banii pe tooot ce ne pofteste inima, urmand ca lunea sa luam ce ne trebuie cu-adevarat..
asa ca azi de dimineata am mancat o omleta cu dovleac(lipsa de muesli), la pranz pui fiert cu legume saute, la desert o linie de ciocolata dietetica- adica 80 de calorii, si la cina doi covrigi cu o cana cu lapte.. am niste fructe in frigider pe care as vrea sa le devorez dar incerc sa ma abtin si in loc, sa mai fac niste exercitii...daca vreau ca maine dimineata cantarul sa-mi arate 68 de kg fix!
ah!si am vazut star trek primul-primul film, foarte tare!
okidoki, noapte buna va doresc
Dupa ce am citit prima fraza: ...."azi mi-am cam facut de cap cu papatul...de obicei ni se intampla ca duminica sa nu mai avem nimic in frigider..nici macar cerealele...asa ca asta e ziua in care dam banii pe tooot ce ne pofteste inima...", zic stai sa vezi ca vine furtuna... dar am fost tare "dezamagita", glumesc , mai degraba placut surprinsa, nu mi s-a parut chiar asa de grav ce ai papat

L-ai vazut pe cel nou, aparut acum? Sau care? Eu pe asta nou l-am vazut in cinematograf, super tari efectele si realizarea, merita 10

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
nu stiu ce-i cu cantarul meu..da parca nici normal nu mi se pare..ma trezesc ma cantaresc, imi da o anumita valoare...si dupa ce fac o anuita trebusoara,he-hem, imi arata cu 300 de grame in plus....wtf!? deci habar n-am nici acuma cate kile am io de fapt..si daca il mut prin casa, aceeasi problema a oscilarii...no bineeee
Huhu, cantarul trebui sa il pui pe un loc drept, eu pot sa il plimb prin toata casa pe al meu, ca imi arata 10 valori... Eu mi-am gasit un loc drept, verific colturile sa nu se legene si ala mi-i locul.

Dar, nu exclud si problema la cantar...

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
a! si mie imi plac castraveciorii murati, astia cum is, buni sau rai?
Nu sunt nici buni, nici rai, dar nu in exces

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
buna dimineata Mishutza,
martea trecuta am cumparat cantarul si parea ok, il testasem cu o galeata de 10l plina cu apa...si ieri mi-a facut fazele alea... iar acum, cand m-am cantarit imi arata ca am 67.7, adica cu un kg mai putin dect martea trecuta. acum nu stiu daca sa ma mai bucur sau nu ma tot urc pe el si asta imi arata. cred c-o sa ma bucur un pic
Felicitari Huhu Uite ai slabit 1 kg si nu stii ce sa faci? Esti ca mine, cand mai primesc cate o veste buna si nu reactinez deloc, fiind obisnuita numai cu vesti proaste

Deci, party... La cat mai multe kg pierdute
Si ce experimente la cuptor ai facut? fa-ne si noua pofta, ca Mishutza deja m-a innebunit cu albumul ei de prajituri, fa-mi si tu pofta.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii