Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #1010 (permalink)  
Vechi 29 iun 2009, 18:01:31
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Extasssy Vezi mesajul
Eu pana sa termin liceul beam cafea din an in paste si atunci in vizite cand bea toata lumea si ma simteam aiurea sa refuz...
Cand am inceput faculta... si au inceput sa apara noptile nedormite a aparut si cafeaua... Initial o ceasca, doua, apoi am trecut la 1 cana 2 si uletrior la cat se poate de mult...
De cand cu regimul cum eu beam cafeaua cu zahar, am trecut pe zaharina... si cum zaharina nu-mi place la gust am preferat sa beau mai putina decat sa o beau cu zaharina...
Acum beau o ceasca normala (cca 50ml) de care trag cateva ore...
Sa stii ca si la mine a fost ceva asemanator, la fel in facultate am trecut pe multa cafea, apoi prin anul 2 m-am angajat si cantitatea s-a dublat, o dadeam pe cele mai tari sortimente, de mi se taia suflarea, d-apoi somnul....

Dar intr-o zi m-am lasat si gata, fara sa mai revin, mai cochetez cu o ceasca din cand in cand, asa cand mi-e dor de aroma cafelei, in rest ceai... nu vreau riduri, nu vreau inima obosita si nu vreau sa mor de stop cardiac (cateva zile in urma asta s-a intamplat cu o cunostinta de-a noastra, muncea mult, bea cafea cu litri si a facut stop cardiac, nu a mai rezistat inima)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat