View Single Post
  #10191 (permalink)  
Vechi 30 mar 2011, 23:46:09
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anqutz - sport si dieta pentru corpul ideal

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul

Stiu ca e vorba de mama,dar deja m`am saturat de kte ori am stat cu gura pe ea.Nu e prima oara cand face asa.Si cand tinea SB trebuia sa stau mereu cu gura pe ea sa manance de 3 ori pe zi,sa ia gustari,sa`i zic eu ce sa manance,etc.Deci e munca multa si pt mn si ea ce face?Isi bate joc de munca mea?I`am zis,de acum e pe cont propriu daca nu vrea sa ma asculte.Stiu ca e grav si i`am explicat asta inainte de a intra la SB ca trebuie sa aiba f mare grija si ca daca nu e sigura ca se poate tine de ea sa nu se mai apuce ca altfel pune grav pe ea daca scapa in porcarii...Mie imi place f.mult SB,daca nu eram slabutza deja ma apucam si eu de ea
Eu zic sa stai cu gura pe ea. Si eu ma plictisesc, ma enervez si ma frustrez din cazua alor mei. Mai grav e cu bunicul care inainte sa se opereze ave risc ft mare de infarct si el tot pe a lui o tinea.

Poti sa incerci sa te ghidezi dupa principiile fazei a 2-a. Pana la urma mie mi se pare un mod de a manca sanatos: salate, fructe, cereale numai de buna calitate, lactatele sunt limitate (dar am vazut in mai multe surse ca se recomanda sa le limitam), grasimi bune, proteine de calitate etc. Si poti calca stramb ocazional, doar d-aia e faza a 3-a. Eu vreau s-o tin 4 life. Acum sper sa si pot, dar deja m-am obisnuit cu ea. Citesc toate etichetele, imi prepar in casa sosurile daca am pofta, stiu sa fac dulciuri diet. Pastele si faina integrale parca sunt mai aromate decat cele simple, iubesc pesmetii wasa, ma impac ft bine cu cerealele simple (cele fara fructe, deci nu musli). Si in plus, ma motiveaza dorinta de a avea un abdomen frumos.