View Single Post
  #1052 (permalink)  
Vechi 05 dec 2010, 23:55:26
Tinky's Avatar
Tinky Tinky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2010
Locaţie: Piacenza, Italia
Vârsta: 38
Dieta: Dukan - croaziera
Date: 170cm, 63.8kg
Mesaje: 1.402
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala

Citat:
Anterior postat de Lavinia17 Vezi mesajul
Heii,good job .Mie imi raspunde cineva la intrebare?De ieri simt asa o nevoie sa mananc ceva panificat,iar ca sa nu fac acest lucru bag cam multe din astea permise pt noi in mine
Citat:
Anterior postat de Lavinia17 Vezi mesajul
O intrebare,am gustat azi peste prajit un ulei cred ca in jur de 50 de g.Imi afecteaza mult dieta?
Lavinia, 50 gr de peste prajit nu cred ca iti afecteaza asa mult dieta. Dar incearca totusi sa nu faci prea multe abateri Iar in legatura cu produsele de panificatie, te inteleg perfect. Eu am aceeasi problema, dar cu dulciurile, eu care eram obisnuita inainte dupa orice masa copioasa sa pap si ceva dulce. Sa nu mai zic cat de bune sunt dulciurile aici in Italia comparativ cu cele de Ro. Dar pana acum nu m-am abatut, desi uneori simteam ca am glicemia scazuta, si senzatie de lesin, mai ales dupa sport. E ok daca iti rezolvi poftele cu produse permise de Dukan, dar incearca totusi sa te automotivezi si sa te lupti cu poftele. Eu sunt chiar masochista, cand vad ceva dulce si bun, il pun pe tata sa pape si eu ma uit la el, "ca sa imi treaca pofta" Totul sta in vointa sa stii... depinde numai de tine! Cat de mult iti doresti sa slabesti? Gandeste-te ca dieta nu se termina cand ai scapat de kilogramele in plus...mai e inca mult drum de parcurs chiar si dupa ce ai slabit. Te pup si iti doresc un Mos Nicolae bogat in daruri frumoase! Am vbit eu cu el sa iti aduca si un sac de vointa