View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 26 apr 2009, 12:40:11
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Frumoasa, sanatoasa si supla la 30 de ani :)

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Dupa cum zicea si Slabuta si eu simt ca mi-a trecut tineretea si ca m-as fi distrat mai mult...si eu as vrea sa mai merg in cluburi sa dansez dar timpul si in ultima vreme si bugetul imi fac imposibila dorinta ...asa ca am inceput sa ma distrez ca babalacii..merg la rude , la gratare, mai ies la un gratar sau merg intr-o excurisie cu prietenii..off...eu nu am asa multe riduri..cateva mici la ochi..chiar ma gandeam dc ar trebui sa imi iau o crema antirid ca nu am folosit pana acuma...voi ce ziceti...sa incep sa folosesc? daca da..ce a avut efect la voi?
Da, Shorty este foarte trista viata daca stii ca ti-a trecut tineretea asa repede si nu te-ai distrat suficient pentru varsta ta.

Ai foarte mare dreptate cu distractiile gen gratar, excursii, cateodata cu oameni plictisitor.... dar na, te obisnuiesti. Eu mai bine ma simt, cand merg doar eu cu iubi undeva, ne distram doar noi doi, ne plimbam pe nu stiu unde, ne prostim. suntem ca doi copii, decat sa ma duc cu nu stiu cine la gratar..... Se vorbesc multe lucruri plictisitoare, sunt cea mai mica si cred ca nu inteleg glumele

Referitot la crema antirid, este prea devreme. Eu, ca intotdeauna, din disperare, am folosit de la Gerovital pentru riduri, la 21 ani, dar nu mi-a spus nimeni ca e conceput pentru 30-40-50 ani. Dupa am aflat ca poti sa iti faci mai rau decat bine.

Pentru varsta noastra e mai bine sa folosesti metode care iti hidrateaza si hranesc pielea. Uite Luna a dat 2 retete care mi se par foarte bune. Eu azi o voi incerca pe cea cu drojdie de bere. Voi spune ce efect are.

In rest daca tii neaparat sa folosesti o crema, cred ca cele de la Nivea sunt bunicele.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii