View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 26 ian 2010, 21:51:25
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Kitkat :D

In primul rand ca SB nu te obliga sa mananci multe oua sau carne, ci poti sa iti alegi tu cata sa papi. In al 2-lea rand poate nu ti se potriveste, asa ca lasa-l si fa-ti un meniu dupa propriile nevoi. Cat am tinut SB faza 1 nu am avut pb nici cu greata, nici cu lipsa de energie (mergeam la sala ca de obicei) si se bazeaza pe ceva ce eu cred ca e important: un aport destul de mare de proteine ca sa nu pierzi masa musculara, putini carbohidrati si ii alegi pe cei buni si grasimi sanatoase. De asemenea, ai voie sa papi si cioco, dar la faza 1 numai din cea cu fructoza. De asemenea, regimul este structurat pe 3 faze, astfel incat sa nu treci brusc de la faza 1 la mentinere.

Documenteaza-te si despre alte diete, alege ce ti se pare cel mai potirvit pt corpul tau si elaboreaza-ti un stil de viata sanatos. Fa mult sport, nu te lasa. Chiar daca se vor duce mai greu aripioarele, tot se vor duce. Sunt ferm convinsa ca orice grasime de poate duce de pe corp, chiar daca e acolo de multi ani. Se duce doar mai greu.